Metallica prezentuje koncertowy singel
Data: 19-09-2023 o godz. 00:12:20
Temat: Info


Emocje po kinowych pokazach występów w Arlington wciąż nie opadły, a Metallica już dzieli się koncertowym singlem „Too Far Gone?”. Występ udokumentowano 6 sierpnia, podczas drugiego wieczoru trasy M72 w New Jersey.To kolejny przedsmak tego, co czeka nas w przyszłym roku – 5 i 7 lipca 2024 zespół wystąpi na PGE Narodowym.

Chwalony przez OC Register za „oszałamiającą melodię” utwór „Too Far Gone?” z albumu „72 Seasons” szybko stał się ulubieńcem fanów oraz podstawą setlisty M72 No Repeat Weekend.

Metallica
"Too Far Gone?" (4:33)
℗ 2023 Blackened Recordings Inc., under exclusive licence to Universal International Music B.V.
Premiera: 15 września 2023

(Metallica)

Studyjna wersja utworu doczekała się teledysku w reżyserii Coana „Buddy’ego” Nicholsa („The Original Skateboarder”, „The Body Corporate”, „Deathbowl to Downtown”, „Love Letters to Skateboarding”). Nichols wykorzystał surowy materiał z występów Metalliki, przeplatając go z ujęciami profesjonalnego skejtera Felipe Nunesa. Ich poziom energii doskonale się uzupełnia. Przez chwilę w klipie możemy zobaczyć także Tony’ego Hawka!

Metallica zakończyła właśnie pierwszą część trasy M72 World Tour. 8 października zespół wystąpi jako headliner Power Trip w Kalifornii, po czym wznowi występy No Repeat Weekend w St. Louis.

(Metallica / fot. Tim SACCENTI)


Założona w 1981 roku przez wokalistę i gitarzystę Jamesa Hetfielda oraz perkusistę Larsa Ulricha Metallica jest jednym z najbardziej wpływowych zespołów w historii rocka. Grupa sprzedała niemal 120 mln egzemplarzy albumów na całym świecie, a ich katalog przekroczył 15 miliardów streamów. Na dorobek grupy składają się takie albumy jak „Kill ‘Em All”, „Ride the Lightning”, „Master of Puppets”, „... And Justice for All”, „Metallica” (często nazywana „Czarnym Albumem”), „Load”, „Reload”, „St. Anger”, „Death Magnetic”, „Hardwired...to Self-Destruct” i nadchodzący „72 Seasons”. Na koncie zespołu jest szereg nagród i wyróżnień, w tym dziewięć Grammy, dwie American Music Awards, wiele MTV Video Music Awards, wprowadzenie do Rock & Roll Hall of Fame w 2009 i Polar Music Prize. W 2017 Metallica założyła fundację All Within My Hands. Organizacja zgromadziła niemal 13 milionów dolarów, w tym niemal 6 zostało przekazane na granty i programy doskonalenia zawodowego w USA, ponad 2,5 miliona na poprawienie sytuacji żywnościowej a ponad 3,2 mln na zwalczanie skutków katastrof naturalnych.

Trafalgar Reelasing to światowy lider w dystrybucji wydarzeń specjalnych w kinach. Działa w ponad 13 tys. lokalizacji w 132 krajach. Za sprawą Trafalgar Releasing, fani muzyki mogli oglądać na wielkim ekranie koncerty, spektakle, muzyczne dokumenty o takich gwiazdach jak BTS, Metallica, Oasis, Coldplay, Billy Joel, George Michael, Twenty One Pilots, The Royal Opera House i wielu innych. Koncert „BTS Permission to Dance on Stage – Seoul: Live Viewing” pobił rekord box office, przynosząc 32,6 mln dolarów zysków na całym świecie.

►https://pl.wikipedia.org/wiki/Metallica
►https://www.metallica.com/
►https://www.facebook.com/Metallica/
►https://www.instagram.com/metallica/
►https://twitter.com/metallica
►https://www.tiktok.com/@metallica
►https://www.youtube.com/channel/UCbulh9WdLtEXiooRcYK7SWw
►https://tidal.com/browse/artist/8405
►https://open.spotify.com/artist/2ye2Wgw4gimLv2eAKyk1NB
►https://www.deezer.com/pl/artist/119
►https://music.apple.com/us/artist/metallica/3996865
►https://music.youtube.com/search?q=metallica
►https://www.last.fm/pl/music/Metallica
►https://soundcloud.com/officialmetallica

(Paulina Grabska - Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=29464