Alicja Szemplińska - „Stick Together”
Data: 23-11-2022 o godz. 21:20:29
Temat: Info


Alicja (Alicja Szemplińska)(29.04.2002 Ciechanów, mazowieckie), prezentuje oficjalną piosenkę 28. Mistrzostw Świata Mężczyzn w Piłce Ręcznej. Utwór nosi tytuł „Stick Together”, czym wprost nawiązuje do hasła towarzyszącego Mistrzostwom i zachęca do współpracy zespołowej.

Stick Together opowiada o tym, że siła jest w nas i razem możemy zrobić wszystko, możemy osiągnąć sukces i wygrać. Bardzo bym chciała, aby ten utwór zagrzewał do walki i dodawał poweru sportowcom. Wiem, ile czasu, poświęcenia i pracy kosztuje przygotowanie się do takich zawodów i naprawdę podziwiam wszystkich, którzy będą grali na polskich i szwedzkich boiskach w styczniu. - mówi Alicja Szemplińska

(Alicja / fot. F. Szymczak)

Tak, jak Mistrzostwa mają dwóch organizatorów, tak samo piosenka została stworzony przez polsko-szwedzki duet. „Stick Together” powstało ze szwedzkim producentem Joakimem Buddee, odpowiedzialnym m.in. za platynowy album Margaret „Add The Blonde” z 2014 roku oraz Jade Ell, autorką tekstów. „Pobyt w Sztokholmie to był dla mnie bardzo inspirujący czas. Podczas naszych sesji powstało kilka utworów, ale jednogłośnie czuliśmy, że Stick Together to będzie to” wspomina Alicja.

Mistrzostwa organizują dwa kraje, które dzieli morze, więc kluczem do sukcesu - podobnie, jak w sporcie - będzie praca zespołowa. Chcemy trzymać się razem: jako organizatorzy, kibice, przyjaciele piłki ręcznej. Wierzymy, że utwór przygotowany przez Alicję i Joakima trafi przede wszystkim do młodszej grupy odbiorców i pomoże w budowie zainteresowania turniejem, który jest największym wydarzeniem w dziejach polskiej piłki ręcznej. - mówi Dyrektor Turnieju Grzegorz Gutkowski

Mecz oraz Ceremonia Otwarcia odbędą się 11 stycznia w katowickim Spodku. Alicja pierwszy raz wykona wówczas utwór "Stick Together" na żywo, a Polacy o 21:00 zmierzą się z mistrzami olimpijskim Francuzami. Mecze finałowe oraz Ceremonia Zamknięcia imprezy odbędą się 29 stycznia przed 20-tysięczną widownią na stadionie w Sztokholmie.

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Województwo Śląskie, Kraków, Małopolska, Płock, Mazowsze i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Sprzedaż wejściówek trwa.
Więcej informacji na:

Alicja
„Stick Together” (2:48)
℗ 2022 Island, a division of Universal Music Polska
Premiera: 18 listopada 2022

Music: Joakim Buddee, Jade Ell, Alicja
Lyrics: Joakim Buddee, Jade Ell, Alicja
Production: Joakim Buddee
Miks: Joakim Buddee
Master: Rafał Smoleń

►https://pl.wikipedia.org/wiki/Alicja_Szemplińska
►https://www.facebook.com/szemplinska.alicja
►https://www.instagram.com/aliciaszemplinska/?hl=pl
►https://www.tiktok.com/@aliciaszemplinska?
►https://www.youtube.com/channel/UCpmjz5L8z4UpKZadyZgJdJA
►https://tidal.com/browse/artist/8933961
►https://open.spotify.com/artist/1QDigvoDqzcojpLCK6soAb

(Pola Namysł - Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=27481