Dziś premiera Darek Kozakiewicz Live - ''Płyń pod prąd''
Data: 07-10-2022 o godz. 00:57:47
Temat: Info


7 października 2022 roku w serwisach streamingowych pojawi się utwór „Płyń pod prąd”, nowe nagranie zespołu Dariusza Kozakiewicza (30.12.1951 Warszawa)Rozpadnięcie w 2020 roku zespołu PERFECT, w którym Kozakiewicz spędził blisko 25 lat, wydawać się mogło trudnym momentem dla członków grupy. Darek Kozakiewicz, kompozytor i gitarzysta związany przez 50 lat pracy twórczej z zespołami Breakout, Test i Perfect, ale znany też ze współpracy z Anną Jantar, Robertem Chojnackim, Janem Borysewiczem czy Natalią Sikorą, natychmiast wynajął salę do prób, w której – wiedziony pasją do grania na żywo – stworzył skład i projekt pod nazwą DAREK KOZAKIEWICZ LIVE. Pierwszym fonograficznym przejawem istnienia tej formacji było nagranie singla „Płyń pod prąd”.

Kozakiewicz skomponował ten utwór do słów poety, pisarza, varsavianisty i autora popularnych w tamtych czasach szlagierów Jerzego Millera, dla zespołu TEST, blisko 50 lat temu. Ostre, rockowe brzmienie lat 70. ubiegłego wieku wciąż słychać w gitarach Kozakiewicza i głosie współpracującej z nim od niedawna wokalistki – Justyny Panfilewicz, dla której tamte czasy są jedynie znaną z opowieści historią. Oprócz tej dwójki skład projektu DAREK KOZAKIEWICZ LIVE dopełniają basista Tomek Płonka i perkusista Sławek Puchała.

Tych czworo już teraz można usłyszeć podczas klubowej trasy koncertowej Hot Tour 2022 w siedemnastu polskich miastach.

Tymczasem piosenka „Płyń pod prąd” będzie jedynym zupełnie nowym nagraniem na przygotowywanej do wydania w Agencji Muzycznej Polskiego Radia specjalnej płycie winylowej. W związku z sukcesem dwupłytowego albumu kompaktowego „Dariusz Kozakiewicz KROKODYL” zrodziła się idea wydania na winylu wybranych utworów z tamtej kompilacji, powstałej dla uczczenia 70. urodzin Kozakiewicza i jego jubileuszu 50 lat na scenie.

Więcej szczegółów już niebawem.

Darek Kozakiewicz Live
"Płyń pod prąd"
℗ 2022 Polskie Radio
Premiera: 7 października 2022

Dariusz Kozakiewicz - gitary
Justyna Panfilewicz - wokal
Tomek Płonka - bas
Sławek Puchała - perkusja

Nagrań dokonano w Legend Art Studio w Warszawie
Miks i mastering: Krzysztof Włodarski


Kozakiewicz, to prawdziwy gigant polskiej sceny rockowej. Tygodnie dzielą nas od jego 70. urodzin i jubileuszu 50. lat na scenie. Riffy i solówki jego gitar można usłyszeć na płytach wielu wykonawców, dla których komponował i zespołów, w których grał, od FATUM i PIĘCIU, przez BREAKOUT i TEST, po PERFECT.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dariusz_Kozakiewicz
https://www.facebook.com/darekkozakiewiczofficial/
https://www.instagram.com/explore/tags/dariuszkozakiewicz/
https://www.youtube.com/channel/UCrwsZbwWfwKDdVoxOjokxXQ
https://tidal.com/
https://open.spotify.com/artist/4JWQFpiSABX8d0isdsYfKg


(Nela Sobieszczańska - Polskie Radio S.A. • Agencja Promocji)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=27129