Beck w coverze Neila Younga
Data: 03-10-2022 o godz. 20:38:01
Temat: Info


Ośmiokrotny zdobywca nagrody Grammy Beck (Bek David Campbell)(8.07.1970 Los Angeles), prezentuje własną, wyjątkową wersję klasyka Neila Younga „Old Man”.Widzowie NFL Sunday Night Football myśleli, że mieli halucynacje, kiedy usłyszeli „Old Man” w wykonaniu Becka w roli głównej… Na szczęście nie postradali rozumu bo artysta naprawdę wystąpił z utworem „Old Man” w reklamie NBC Sports i wydał utwór w formie cyfrowej.

Beck
"Old Man" (3:28)
℗ 2022 Fonograf Records, under exclusive license to UMG Recordings, Inc.
Premiera: 25 września 2022

Spot NBC Sports promuje nadchodzącą grę Tampa Bay Buccaneers i Kansas City Chiefs. Tekst piosenki „24 and there’s so much more” idealnie wpasowuje się w hołd dla rozgrywających Toma Brady’ego i Patricka Mahomesa, którzy wygrali Super Bowl w wieku 24 lat.

(Beck)


Jak wskazuje tytuł wydanego w 2019 albumu „Hyperspace”, ośmiokrotny laureat Grammy Beck przebył lata świetlne od bycia niechętnym głosem pokolenia w „Loser”. Kawałek, który zaczynał od odrzuconej w 1992 demówki, a stał się jednym z największych hitów w 1994, zapoczątkował dekady fascynującej kariery, w trakcie której Beck świetnie poruszał się pomiędzy kolejnymi erami w muzyce, zacierając granice gatunkowe i torując ścieżkę do przyszłości, jednocześnie nie zapominając o przeszłości.

Balansujący na granicy alternatywy i mainstreamu, z dużą pomocą debiutanckiego „Mellow Gold”, Beck nieustannie podnosił sobie poprzeczkę i przekraczał oczekiwania publiczności. Albumem, które przypieczętowało jego przynależność do panteonu największych gwiazd muzyki, było wydane w 1996 „Odelay”. Hooki z „Devil’s Haircut” czy „The New Pollution” są nie do podrobienia, a piosence „Where It’s At” po prostu nie da się oprzeć.

Kreatywna ewolucja Becka zawsze postępowała w niesamowitym tempie. „Mutations” z 1998 roku zachwycało psychodeliczną atmosferycznością, „Midnite Vultures” z 1999 – fluorescencyjnym fumnkiem, a „Sea Change” z 2002 (w tym roku kultowa płyta obchodzi swoje 20-lecie) to triumf melancholii i refleksji. Następne wydawnictwa w jego dorobku to platynowe „Guero” (2005), „The Information” (2006), „Modern Guilt” (2008) czy Album roku 2014 „Motningh Phase”, „euforyczne uderzenie eksperymentalnego popu” wg magazynu „Rolling Stone” czyli „Colors” (2017) oraz „najlepsze w dekadzie” („People”) „Hyperspace”. Beck nie powtarza raz sprawdzonej recepty na kolejnym albumie, choć – jak zauważają dziennikarze „The New York Times”: „Chociaż z każdym albumem Beck zbliża się do maksymalizmu, swojego rodzaju drobiazgowej wspaniałości dźwięków, centralnym punktem jego sztuki pozostaje melodia”.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Beck_Hansen
►https://www.beck.com
►https://www.facebook.com/Beck
►https://www.instagram.com/Beck/
►https://twitter.com/Beck
►https://www.youtube.com/Beck
►https://tidal.com/browse/artist/24905
►https://open.spotify.com/artist/3vbKDsSS70ZX9D2OcvbZmS
►https://music.apple.com/us/artist/beck/312095
►https://soundcloud.com/planned_obsolescence


(Paulina Grabska - Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=27102