„Horizons Blue” nowy singel Luke Evans
Data: 21-09-2022 o godz. 22:54:45
Temat: Info


Po sukcesie debiutu „At Last” z 2019 r. aktor i piosenkarz Luke Evans (15.04.1979 Pontypool, Walia) powraca ze swoim nowym albumem „A Song For You”, który ukaże się już 4 listopada nakładem BMG. Pierwszy singel z nadchodzącej płyty to „Horizons Blue”

Singel został napisany przez Luke’a i autorkę tekstów Amy Wadge (Ed Sheeran, Jessie Ware). „Horizons Blue”, którego premiera odbyła się wczoraj wieczorem w BBC Radio 2, jest piosenką nadziei, składającą się z przyciszonego wokalu Luke'a z prostą gitarą akustyczną i delikatnymi smyczkami.

Jak opowiada sam Luke: „Napisałem tę piosenkę na Florydzie podczas lockdownu, gdy nad Atlantykiem wschodziło słońce. Siedziałem na plaży, a horyzont był błękitny zupełnie jak morze. Nie było widać różnicy między nimi. Trzy godziny później byłem już z Amy w Pontypridd i w ciągu dwóch godzin ukończyliśmy demo. To dla mnie naprawdę ekscytujące, bo nigdy nie pisałam. Wiedziałem, że mogę to robić, ale po prostu potrzebowałem wskazówek. A z kim lepiej to zrobić niż z Amy Wadge?”.

(Luke Evans)

„Song For You” to inspiracja utworem Donny'ego Hathawaya o tym samym tytule, który jest jednym z ulubionych Evansa i którą otwiera 14-utworowy krążek. Wszystkie utwory z płyty są wykonywane z orkiestrowym podkładem dzięki uprzejmości Orkiestry Filharmonii Praskiej z dodatkowym wsparciem światowej sławy, 130-letniego chóru męskiego Treorchy. Fundamentem albumu są cztery piosenki: dwa utwory, które napisał z Amy Wadge i dwa znakomite duety, „Say Something” z Nicole Kidman i „Come What May” z Charlotte Church.

Jego współpraca z Nicole Kidman nastąpiła po tym, jak aktorzy spotkali się podczas kręcenia miniserialu „Nine Perfect Strangers” w Australii, gdzie spędzili pięć miesięcy pracując razem. Jeśli chodzi o duet z Charlotte Church i ich epicki „Come What May”, Luke zna wokalistkę od 10 roku życia, a na początku swojej kariery dzielili ze sobą nauczyciela śpiewu.

Walijczyk jest rozchwytywany jako aktor w Wielkiej Brytanii i na świecie. Od kinowych thrillerów po prestiżowe dramaty telewizyjne. Od akcji, przez komedię po thriller. Ale wystarczy dać mu okazję, a gwiazda Hobbita, The Alienist, Fast and Furious 6, Dracula Untold i Beauty and the Beast zrobi to, co kochał przede wszystkim: zacznie śpiewać…

„Czuję się naprawdę szczęśliwy jako piosenkarz, to moja pierwsza miłość i jestem szczęśliwy móc robić to ponownie” – podsumowuje Evans„i zaśpiewać te magiczne piosenki na albumie, który będę miał do końca życia. Chcę, aby wszyscy inni również dzielili tę radość” – dodaje.

►https://pl.wikipedia.org/wiki/Luke_Evans_(aktor)
►https://www.lukeevansofficial.com
►https://www.facebook.com/therealLukeEvans/
►https://www.instagram.com/thereallukeevans/
►https://twitter.com/thereallukevans
►https://www.tiktok.com/@therealukeevans
►https://www.youtube.com/channel/UCzeqfYgO0YkCfIWe0tWrzow
►https://tidal.com/browse/artist/3999395
►https://open.spotify.com/artist/0MO42HJhUFrv078qALxpPQ

Luke Evans
„A Song For You”
℗ 2022 BMG Rights Management (UK) Limited
Lista utworów: (czas: 58:58)
Premiera: 4 listopada 2022

1. A Song For You (4:20)
2. You Raise Me Up (4:43)
3. Horizons Blue (3:13)
4. Bridge Over Troubled Water (5:04)
5. Say Something (featuring Nicole Kidman) (3:54)
6. My Way (4:26)
7. Over the Rainbow (3:45)
8. Calon Lân (3:37)
9. I Can't Make You Love Me (4:46)
10. Come What May (featuring Charlotte Church) (4:49)
11. Busy Breaking Yours (3:27)
12. Everybody Hurts (5:29)
13. Last Christmas (3:55)
14. Silent Night (3:30)

Wydawca – BMG Rights: www.bmg.com
PR & marketing w Polsce – Dream Music: www.dreammusic.pl

(Jakub Wojewódzki - Dream Music & Books)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=27010