The Comet Is Coming ... 23.09.2022
Data: 21-09-2022 o godz. 00:01:49
Temat: Info


Londyńskie kosmiczne jazz rave’ove trio The Comet Is Coming , ogłasza czwarty album studyjny "Hyper-dimensional expansion beam"
Pulsujący, intergalaktyczny singel “CODE” otwiera portal do nowego świata.

Nagrany w studio Petera Gabriela, wyprodukowany przez danalogue i betamax, jest najpełniejszym i największym przedsięwzięciem produkcyjnym tria. Jest wyrazem jedności i magicznej alchemii, która połączyła moce twórcze trzech artystów: danalogue, betamax i shabaki

“so forceful it set off a mosh pit” - The New York Times

“If a Salvador Dali Zombie-scape came to life, [The Comet Is Coming] might just be the soundtrack” - NPR Music

“This trio conjures epic sci-fi landscapes that can sound hopeful or furious” - Los Angeles Times

“vintage sounds and enlightened experimentalism” - The New Yorker

The Comet Is Coming, londyńskie trio nominowane min. do nagrody Mercury Prize, w skład którego wchodzą DANALOGUE (Dan Leavers), SHABAKA (Shabaka Hutchings) i BETAMAX (Max Hallett), wydaje swój czwarty album studyjny zatytułowany "Hyper-Dimensional Expansion Beam" 23 września 2022 za pośrednictwem legendarnego labela Impulse! Records. Ich pierwszy singel z albumu „CODE” – to międzygalaktyczny head-banger, który eksploruje ukryte znaczenie ludzkich kodów (DNA) i technologii.

Muzyka The Comet Is Coming pochłania całkowicie i przejmuje kontrolę „od razu wywołując myśli o zbliżającej się zagładzie i możliwej nadziei” (Pitchfork).

Składniki: syntezator z lat 80., saksofon i perkusja, a wszystko okraszone mocnym punk rockiem, międzygwiezdnymi przebłyskami jazzu i tanecznymi transami. Na swoim czwartym albumie, "Hyper-Dimensional Expansion Beam", The Comet Is Coming – producent i „magik” syntezatorów - Danalogue, perkusista i producent Betamax oraz saksofonista i duchowy przewodnik Shabaka – tworzą ścieżkę dźwiękową naszej epoki zmian, w sposób w jaki inni nie są w stanie nawet próbować.

Proces: po okresie lockdownu, trio trafiło do studia Petera Gabriela - Real World, schowanego na angielskiej wsi. Z pomocą długoletniego inżyniera zespołu, Kristiana Craiga Robinsona, trio rozpoczęło czterodniowy proces nagrywania, kierowany zbiorową intuicją i transcendentną improwizacją. Następnie Danalogue i Betamax skrupulatnie samplowali nagrania zespołu, wplatając w nagrania dźwięki z mikroskopijną wręcz dbałością o szczegóły. W efekcie tego procesu „destylacji” otrzymaliśmy głęboki, spójny przekaz muzyczny o przyszłości technologii, ludzkości, duchowości i łączności wszechświata. To samo dzieje się z rockiem.

(The Comet Is Coming / fot. Fabrice Bourgelle / graphics by Veil Projects)


The Comet Is Coming powstał, gdy Soccer96 – duet Danalogue i Betamax – przykuł uwagę saksofonisty jazzowego Shabaki Hutchings. Po kilku niepewnych rozmowach między duetem a Shabaką nadarzyła się okazja do wspólnego występu podczas próby i właśnie wtedy narodziła się wyjątkowa energia między muzykami - tak powstały „Comets”. Związek ten jest wynikiem, jak to opisuje Danalog, „algorytmu losu”. Widzisz, wszyscy uczęszczali do Guildhall School of Music, gdzie Dan i Max się poznali – ale Dan i Shabaka byli opowieścią o utraconych kontaktach, ponieważ mieli tego samego nauczyciela gry na saksofonie. Na szczęście algorytm losu poprowadził trio razem. "Hyper-Dimensional Expansion Beam" to następca albumu z 2019 roku "Trust In The Life Force of the Deep Mystery", który zebrał bardzo pozytywne opinie od NPR, Rolling Stone, Pitchfork, The New Yorker, Washington Post oraz ich kolejnej EP-ki "The Afterlife".

►https://en.wikipedia.org/wiki/The_Comet_Is_Coming
►https://www.thecometiscoming.co.uk
►https://www.facebook.com/thecometiscoming
►https://www.instagram.com/cometcoming/
►https://twitter.com/cometcoming
►https://tidal.com/browse/artist/7277941
►https://open.spotify.com/artist/0Z5FMozvx15nUSUA6a9kkU
►https://www.deezer.com/en/artist/9003420
►https://soundcloud.com/thecometiscoming
►https://www.beatport.com/artist/the-comet-is-coming/513304


The Comet Is Coming
"Hyper-Dimensional Expansion Beam"
℗ An Impulse! Records release.; ℗ 2022 Verve Label Group, a Division of UMG Recordings, Inc.
Lista utworów: (czas. 43:32)
Premiera: 23 września 2022

1. CODE (4:15)
2. TECHNICOLOUR (3:29)
3. LUCID DREAMER (3:29)
4. TOKYO NIGHTS (0:49)
5. PYRAMIDS (4:50)
6. FREQUENCY OF FEELING EXPANSION (4:31)
7. ANGEL OF DARKNESS (6:57)
8. AFTERMATH (3:13)
9. ATOMIC WAVE DANCE (4:44)
10. THE HAMMER (3:06)
11. MYSTIK (4:09)

(Karolina Majewska - Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=27007