Felix Jaehn łączy siły z Rayem Daltonem
Data: 20-09-2022 o godz. 21:11:06
Temat: Info


Felix Jaehn (28.08.1994 Hamburg), znany na całym świecie niemiecki DJ i producent, powraca do swoich korzeni w najnowszym singlu „Call It Love” u boku pochodzącego z Seattle Raya Daltona.

Przesycony popem singel jest następstwem sierpniowej, klubowej produkcji Felixa „Winds May Change” i majowego projektu „Do It Better” z niemiecką gwiazdą popu, Zoe Wees. „Call It Love” jest już dostępny na wszystkich platformach streamingowych.

„Call It Love” rozpoczyna się zmysłową melodią, którą wzmacnia wokal Raya Daltona. To gwarantowany klubowy hit – z pewnością rozpali parkiety taneczne na całym świecie i nie wyjdzie nam z głowy.

Felix Jaehn nie przerywa dobrej passy. Najnowszy singiel jest jego trzecią tegoroczną produkcją, po styczniowym „Rain In Ibiza” z Calumem Scottem i The Stickmen Project oraz majowym „Do It Better” z Zoe Wees. Jego piosenki bez problemu wspinają się na pierwsze miejsca list przebojów i zdobywają szerokie uznanie krytyków – do ostatnich hitów należą „I Got A Feeling” oraz jego własne remiksy „SICKO” i „No Therapy”. Te wspaniałe nagrania to tylko namiastka tego, czego można się spodziewać po wszechstronnie utalentowanym artyście w nadchodzącym okresie.

Kiedy DJ i producent muzyczny, Ryan Lewis, skontaktował się z nim na Facebooku w 2011 roku, Ray Dalton dążył właśnie do realizacji celu, jakim była praca z każdym wielkim hip-hopowym artystą w Seattle. Wszechstronnie utalentowany piosenkarz i autor tekstów miał nadzieję, że ktoś w końcu odkryje jego dar. Wkrótce światło dzienne ujrzał jego zaraźliwy refren do hip-hopowego hymnu Macklemore’a i Ryana Lewisa, „Can’t Hold Us”, który zdobył 1. miejsce na liście Billboardu i znalazł się na nagrodzonym Grammy albumie „The Heist”.

Tak rozpoczęła się imponująca seria wydarzeń w karierze Raya. Oprócz dwóch nominacji do nagrody Grammy, współpraca z gwiazdą rapu Macklemorem przyniosła mu multiplatynę i dwie nagrody MTV. Jego ostatni hit „Manila” z hiszpańsko-niemieckim artystą Alvaro Solerem zajął 8. miejsce w Apple Music, dotarł do Top 25 na niemieckim Spotify oraz podbił listy przebojów w Szwajcarii i Austrii, gdzie osiągnął złoto. Nic dziwnego, że zawodnicy obecnego sezonu „The Voice Kids Germany” byli zachwyceni, gdy pod koniec kwietnia – na krótko przed wydaniem nowego singla – Ray zaskoczył drużynę Alvaro jako dodatkowy trener. Jego ostatni singel „The Best Is Yet to Come” niedawno wdarł się do pierwszej dwudziestki w niemieckim radiu.

(Felix Jaehn / fot. Viktor Schanz)


Niemieckiemu producentowi Felixowi Jaehnowi sukces nie jest obcy. Zdobył już prestiżową nagrodę Bambi Award oraz tytuł najmłodszego artysty w historii, który ma na koncie dwa diamentowe certyfikaty. Jego piosenki bez problemu wspinają się na pierwsze miejsca lis przebojów – ma już ponad 100 złotych i platynowych singli na całym świecie. Król streamingu z ponad 5 miliardami odtworzeń wystąpił między innymi na scenach Tomorrowland, Parookaville i Ultra Miami, nie wspominając o tym, że po raz kolejny został wybrany jako najlepszy artysta taneczny podczas rozdania German Radio Awards.

W 2021 roku Jaehn włożył sporo serca w produkcję swojego drugiego albumu studyjnego „Breathe”. Dzięki współpracy z The Stickmen Project, Jaehn był w stanie rozwinąć swoje rzemiosło i przekształcić się w ikonę fanów muzyki tanecznej. W tym roku zachwycił teledyskiem do „Rain In Ibiza”. Konsekwentnie utrzymuje swoją pozycję na liście Top 150 Spotify Germany Charts oraz na listach przebojów w niemieckim radiu Top 30. W ostatnim hicie „Do It Better”, w którym występuje kultowa niemiecka gwiazda pop, Zoe Wees, Jaehn postawił sobie kolejne wyzwanie – stworzenie idealnego radiowego przeboju. Te wspaniałe nagrania to tylko namiastka tego, czego można się spodziewać po tym wszechstronnie utalentowanym artyście w nadchodzącym okresie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Felix_Jaehn
http://felix-jaehn.com
https://www.facebook.com/FelixJaehnMusic
https://www.instagram.com/felixjaehn/
https://twitter.com/FelixJaehn
https://www.tiktok.com/@felixjaehn
https://www.youtube.com/user/felixjaehn
https://tidal.com/browse/artist/5049942
https://open.spotify.com/artist/4bL2B6hmLlMWnUEZnorEtG
https://soundcloud.com/felixjaehn
https://vk.com/felixjaehnofficial


(Ray Dalton)


„Melody” to kolejny kamień milowy w nadal rozwijającej się karierze Raya Daltona. Chwytliwe refreny, które tworzy stały się standardem, który inni starają się dogonić. Przykładem może być światowy hit „Can’t Hold Us” Macklemore’a & Ryana Lewisa. Solowe utwory Daltona, wydane w 2020 roku nakładem Epic Records, do tej pory pomogły mu zdobyć ponad milion miesięcznych słuchaczy w Spotify. Ray dość szybko przezwyciężył swoje wątpliwości i z pełnią pozytywnego nastroju wszedł na salony. Ten triumf potwierdza jego zdolność do przewyższenia statusu gościnnego artysty, gruntując jego pozycje samodzielnej gwiazdy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ray_Dalton
https://www.raydalton.com
https://www.facebook.com/RayDaltonMusic/
https://www.instagram.com/raydaltonmusic/
https://twitter.com/RayDaltonMusic
https://www.tiktok.com/@raydaltonmusic?lang=en
https://www.youtube.com/channel/UCPlAEWkWA4qsvDmxPriPsTw
https://tidal.com/browse/artist/6184690
https://open.spotify.com/artist/4e0nWw2r4BoQSKPQ2zpU13
https://music.apple.com/us/artist/ray-dalton/457021381


Felix Jaehn, Ray Dalton
„Call It Love” (2:34)
℗ A Virgin Records release; ℗ 2022 Collaection GmbH, under exclusive license to Universal Music GmbH
Premiera: 16 września 2022

(Paulina Grabska - Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=27001