Wielki powrót BLACKPINK
Data: 20-09-2022 o godz. 19:54:04
Temat: Info


Światowe supergwiazdy BLACKPINK, prezentują swój długo oczekiwany drugi album „BORN PINK”. Premierze albumu towarzyszy teledysk do najnowszego singla „Shut Down”.

Promocja „BORN PINK” rozpoczęła się bijącym rekordy singlem „Pink Venom”, który znalazł się na szczycie listy Billboard Global 200 i zadebiutował na 1. miejscu światowego rankingu Top Songs Spotify, gromadząc 7,9 miliona streamów w ciągu pierwszych 24 godzin. Oficjalny teledysk do piosenki także podbił YouTube, zdobywając 90,4 miliona wyświetleń w ciągu pierwszych 24 godzin. To największy jak dotąd debiut Jisoo, Jennie, Rosé i Lisy, największa kobiet premiera w tej dekadzie (zarówno w grupie, jak i solo) i trzeci co do wielkości najlepszy wynik oglądalności w 24 godziny po premierze.

Już 15 października największa żeńska grupa k-popowa wyruszy w światową trasę koncertową. Trasa, na którą sprzedano ok. 1,5 miliona biletów, rozpocznie się w Seulu i obejmie m.in. Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Niemcy, Francję, Arabię Saudyjską, Singapur i Nową Zelandię.

(BLACKPINK)


Zespół BLACKPINK - Jisoo, Jennie, Rosé i Lisa - to niezwykle charyzmatyczne wokalistki, tancerki i ikony mody, które zadebiutowały w 2016 roku wraz ze „SQUARE ONE” i dodatkowo udowodniły swoją moc w 2018 roku za pomocą „SQUARE UP”, podbijając listę Billboardu.

BLACKPINK na nowo zdefiniowały muzykę pop. Mogący pochwalić się najczęściej subskrybowanym kanałem artystów w YouTubie, południowokoreański kwartet nieustannie bije rekordy. Najwyżej notowany albumu żeńskiego zespołu od ponad dekady utorował im drogę do stania się pierwszym k-popowym girlsbandem, który wystąpił na Coachelli.

Niedługo po podpisaniu kontraktu z Interscope Records w ramach globalnego partnerstwa z YG Entertainment, grupa zadebiutowała w pełnym wymiarze z kultowym już „THE ALBUM” w 2020 roku.

Przez lata BLACKPINK zdobyły także wiele ważnych nagród, w tym nagrodę MTV Video Music Award za Piosenkę lata oraz trzy nagrody E! People’s Choice Awards. Dziewczyny współpracowały z takimi supergwiazdami jak Dua Lipa czy Lady Gaga, która tego lata zachwyciła widownię występem z „Sour Candy” podczas stadionowej trasy „The Chromatica Ball”.

W 2020 roku ukazał się ujmujący film dokumentalny „BLACKPINK: Light Up the Sky”. Dziś zespół liczy sobie już ponad 6,3 miliarda streamów. „Pink Venom” i „BORN PINK” otwierają nowy rozdział w karierze grupy, która jest gotowa pobić kolejne rekordy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Blackpink
http://www.blackpinkofficial.com/
https://www.facebook.com/BLACKPINKOFFICIAL/
https://www.instagram.com/BLACKPINKOFFICIAL/
https://twitter.com/BLACKPINK
https://www.tiktok.com/@bp_tiktok?lang=pl
https://www.youtube.com/BLACKPINKOFFICIAL
https://tidal.com/browse/artist/8036491
https://open.spotify.com/artist/41MozSoPIsD1dJM0CLPjZF
https://weibo.com/login.php
https://channels.vlive.tv/F001E5/home


BLACKPINK
"BORN PINK"
℗ 2022 YG Entertainment, distributed through Interscope Records
Lista utworów: (czas. 24:34)
Premiera: 16 września 2022

1. Pink Venom (3:06)
2. Shut Down (2:55)
3. Typa Girl (2:59)
4. Yeah Yeah Yeah (2:58)
5. Hard to Love (2:42)
6. The Happiest Girl (3:42)
7. Tally (3:04)
8. Ready for Love (3:04)

(Paulina Grabska - Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=26999