Carly Rae Jepsen błyszczy w nowym klipie
Data: 19-09-2022 o godz. 21:39:59
Temat: Info


Carly Rae Jepsen (21.11.1985 Mission, Kolumbia Brytyjska), nominowana do nagród Grammy, Juno i Polaris piosenkarka i autorka tekstów, wydaje nowy singel „Talking To Yourself” z nadchodzącego albumu „The Loneliest Time”.„Talking To Yourself” został wyprodukowany przez Captain Cuts i napisany wspólnie przez Jepsen, Ryana Rabina, Benjamina Bergera i Simona Wilcoxa. Singel jest następstwem ostatnio wydanych utworów „Beach House” i „Western Wind”. Wszystkie trzy single znajdą się na piątym albumie studyjnym artystki, który ma ukazać się już 21 października.

Już w przyszłym tygodniu Jepsen da fanom przedsmak nowego albumu na trasie koncertowej The So Nice Tour po Ameryce Północnej.

"Loneliest Time”. Wydawnictwo ukaże się 21 października 2022.

Carly Rae Jepsen
"Talking To Yourself" (2:53)
℗ 2022 School Boy/Interscope Records
Premiera: 16 września 2022

(Carly Rae Jepsen / fot. Meredith Jenks)


Nominowana do nagród Grammy, Juno i Polaris, multiplatynowa Carly Rae Jepsen, zachwyca krytyków i fanów na całym świecie. Piosenkarka zyskała światowy rozgłos w 2012 za sprawą figlarnego hitu „Call Me Maybe”. Piosenka-blockbuster z albumu „Kiss” trafiła na szczyty list przebojów w ponad 47 krajach, a singel sprzedał się w liczbie przekraczającej 47 mln egzemplarzy. Utwór ma status diamentu w Stanach Zjednoczonych. Przyniósł również dwie nominacje do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy solowy występ pop i Piosenka roku.

Od tego czasu Carly zdobyła jeszcze większe uznanie w branży muzycznej. Przy swoim synth-popowym oszałamiającym „E*MO*TION” z 2015 roku Jepsen współpracowała z Sią, Devem Hynesem z Blood Orange i Rostamem Batmanglij z Vampire Weekend, poszerzając swoją paletę dźwiękową o migoczące syntezatory i euforyczne taneczne bity. Album znalazł się na wielu listach najlepszych płyt roku, w tym w Pitchfork, Stereogum, Noisey, NPR i wielu innych, podczas gdy radosny singel „I Really Like You” zdobył platynę.

Na wydanej w 2019 roku płycie „Dedicated” Carly Rae Jepsen poruszyła jeszcze więcej muzycznych oraz emocjonalnych obszarów, a The Atlantic nazwał krążek „genialnym”, wypełnionym „niemal boskimi hitami”. Carly zaprosiła do prac nad albumem zespół zaufanych songwriterów i producentów, w tym m.in. takie nazwiska jak John Hill, Jack Anotonoff, Captain Cuts, Patrik Berger czy wieloletni współpracownik Tavish Crowe. Artystka pozwoliła sobie na jeszcze więcej dźwiękowych eksperymentów.

W maju 2020 Jepsen wróciła z prezentem dla swoich fanów: „Dedicated – Side B”, porywającym zestawem parkietowych melodii. W 2022 artystka wystąpiła na festiwalu Coachella, gdzie uraczyła fanów nową piosenką „Western Wind” napisaną wspólnie z Rostamem Batmanglijem, który był także producentem utworu.

►https://pl.wikipedia.org/wiki/Carly_Rae_Jepsen
►https://www.carlyraemusic.com/
►https://www.facebook.com/Carlyraejepsen
►https://www.instagram.com/carlyraejepsen/
►https://twitter.com/carlyraejepsen
►https://www.tiktok.com/@carlyraejepsen/
►https://www.youtube.com/channel/UC-4NAdFIP6h9BmtGUFL94Pg
►https://tidal.com/browse/artist/3877793
►https://open.spotify.com/artist/6sFIWsNpZYqfjUpaCgueju
►https://soundcloud.com/carlyraejepsen
►https://www.amazon.com/Carly-Rae-Jepsen/e/B003BWVPTO
►https://music.apple.com/us/artist/carly-rae-jepsen/284363062
►https://www.shazam.com/pl/artist/carly-rae-jepsen/284363062


(Paulina Grabska - Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=26992