Rauw Alejandro w nowym utworze
Data: 19-12-2021 o godz. 14:23:20
Temat: Info


Świeżo po wygranej Latin Grammy i nominacji do Grammy, sensacja muzyki latynoskiej Rauwa Alejandro (10.01.1993 San Juan, Puerto Rico) wydał nowy singel „Desesperados” z Chencho Corleone, który został dodany do jego albumu #1 „VICE VERSA” w miejsce „TRACK 4”.

W klipie wystąpili zarówno Rauw, jak i Chencho.

Poprzednie wydawnictwo „Afrodisíaco”, zyskało nominacje do Grammy w kategorii „Best Música Urbana Album”. Rauw otrzymał także niedawno nagrodę Latin Grammy za „Best Urban Fusion/Performance” u boku Camilo za ich hit „Tattoo Remix” oraz nominacje w kategoriach do trzech nagród, w tym „Record of the Year”, „Song of the Year” („Todo De Ti”) i „Best Urban Fusion/Performance”. Ponadto zdobył dwie nagrody na „Los 40” na Majorce, najważniejszym pokazie nagród w Hiszpanii, dla „Najlepszego międzynarodowego artysty latynoskiego” i „Najlepszego artysty miejskiego”. Rauw jest obecnie w trasie po Ameryce Północnej.

Wybuchowy platynowy album „VICE VERSA” zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard „Top Latin Album”. Płyta zgromadziła do tej pory ponad 1,5 miliarda streamów i zawiera mega hit „Todo De Ti”, który może pochwalić się ponad 783 milionami streamów. Utwór osiągnął 36. miejsce na liście Billboardu i pobił rekordy w Hiszpanii z 1,68 milionami streamów w ciągu jednego dnia, docierając na szczyty list przebojów w Hiszpanii, Meksyku, Kolumbii, Chile, Peru, Kostaryce, Salwadorze, Gwatemali, Panamie, Nikaragui, Hondurasie i na Dominikanie.

(Rauw Alejandro)


Portorykański piosenkarz i autor tekstów Rauw Alejandro przewodzi nowej generacji artystów muzyki latynoskiej, odkąd pojawił się na scenie w 2017 roku. Rauw wydał złote, platynowe i multiplatynowe utwory, takie jak „Que Le De” i „Fantasías”. Podczas pandemii dał jeden z najbardziej kultowych wirtualnych koncertów roku przed ponad milionem widzów w czasie rzeczywistym z Coliseo de Puerto Rico, trendując na 1. miejscu na YouTubie w 14 krajach.

W maju tego roku Rauw wypuścił „Todo De Ti” – mega hit, który do tej pory może pochwalić się ponad 783 milionami streamów. Jego najnowszy album, „VICE VERSA” został wydany w czerwcu i spotkał się z pozytywnymi recenzjami, debiutując na 3. miejscu w Spotify i 1. na liście latynoskich albumów w Apple Music. Rauw zakończył udany rok, odbierając do domu Latin Grammy za swój „Tattoo Remix” wraz z Camilo w kategorii „Best Latin Fusion”. Jego album „VICE VERSA” zajął 3. miejsce w rankingu „Najlepsze albumy 2021 roku” magazynu Rolling Stone.

https://en.wikipedia.org/wiki/Rauw_Alejandro
https://rauwalejandro.com/en/
https://www.facebook.com/rauwalejandro
https://www.instagram.com/rauwalejandro/?hl=pl
https://twitter.com/rauwalejandro
https://www.youtube.com/rauwalejandrotv
https://tidal.com/browse/artist/8239477
https://open.spotify.com/artist/1mcTU81TzQhprhouKaTkpq
https://itunes.apple.com/es/artist/rauw-alejandro/1107186883


Rauw Alejandro
"Desesperados" (3:44)
℗ 2021 Sony Music Entertainment US Latin LLC/Duars Entertainment, Inc.
Premiera: 11 grudnia 2021

(Barbara Popiołek - Sony Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25588