Przedstawiamy Emmy Meli
Data: 19-12-2021 o godz. 12:09:58
Temat: Info


Pochodząca z Long Beach w Kalifornii Emmy Meli jeszcze do niedawna miała dwie prace. Obie rzuciła po niewiarygodnym sukcesie utworu „I AM WOMAN”, gotowa, aby rozpocząć karierę. Poznajcie głos przyszłości!

Mądrość zrodzona z bólu

Jak sama opowiada, 20-letnia Emmy zawsze marzyła o tworzeniu muzyki, która była jej ucieczką od codziennych problemów. Ponad rok temu zaczęła używać TikToka jako narzędzia, dzięki któremu mogłaby dotrzeć do większego grona. Pewnego wtorkowego wieczoru (a dokładniej 20 października) wrzuciła fragment swojej najnowszej piosenki „I AM WOMAN”. W środę rano utwór był już viralowym trendem, a w ciągu zaledwie miesiąca użyto go ponad 50 tysięcy razy.

Silna niezwyciężona kobieta

Oryginalny filmik ma obecnie ponad 27,5 miliona wyświetleń i zainspirował wiele TikToków o samoakceptacji, które zostały wykorzystane w oficjalnym teledysku z tekstem piosenki. Singel wkrótce ukazał się na wszystkich platformach za pośrednictwem Disruptor/Artista Records. Został zapisany 428 tysięcy razy przed premierą i osiągnął 11 milionów odtworzeń w ciągu zaledwie 10 dni. Aby uczcić sukces singla, Emmy wytatuowała sobie słowa „I AM WOMAN” pod lewym obojczykiem.

(Emma Meli)

Zdeterminowana, aby osiągnąć ostateczny cel

Teraz „I AM WOMAN” góruje na wszystkich playlistach. Do napisania singla zainspirowały ją jej poranne manifestacje. Co ciekawe, Emmy zapisuje swoje najbardziej szalone cele na karteczkach, które przykleja na drzwiach, odkąd wyprowadziła się z domu rodziców. Chociaż zazwyczaj o nich zapomina, wszystkie jej marzenia prędzej czy później zawsze się spełniają. W chwilach zwątpienia podtrzymuje ją na duchu jej „synek” i „jedyny chłopak, jakiego potrzebuje” – holenderski króliczek Smokey.

Żyje według własnego projektu

Poza muzyką, Emmy maluje, rysuje i tworzy grafiki. Sama stylizuje wszystkie swoje sesje, chcąc, aby w 100% odzwierciedlały jej wizję. Nawet jej codzienny styl jest dość charakterystyczny, bo zazwyczaj łączy retro z niekonwencjonalnymi kolorami. Sztuka otacza ją zresztą od dziecka – jej tata jest fenomenalnym i wielokrotnie nagrodzonym artystą, któremu założyła Instagrama. Wszystko wskazuje na to, że jego dzieła będą towarzyszyć następnym wydawnictwom Emmy.

(Emmy Meli)

Rytm własnego bębna

Wokalnie, Emmy czerpie inspirację z artystek, takich jak Amy Winehouse, Duffy, Ella Fitzgerald, Etta James czy Betty Everett. Lirycznie czuje się najbliżej The Supremes, The Temptations i The Beatles. Emmy pragnie tworzyć muzykę, która leczy nawet najbardziej zranione dusze. „I AM WOMAN” powstała jednak przede wszystkim dla młodszej wersji niej samej, mając nadzieję, że „będzie dumna z tym, kim się stała. Nigdy nie wyobrażałam sobie, że zainspiruje miliony kobiet na całym świecie”. A to dopiero początek jej przygody!

Emmy Meli
„I AM WOMAN” (3:52)
℗ 2021 Emmy Meli under exclusive license to Disruptor Records/Arista Records, a division of Sony Music Entertainment
Premiera: 19 grudnia 2021

https://www.facebook.com/emma.meli.1
https://www.instagram.com/emmymelimusic/
https://twitter.com/emmymelimusic
https://www.tiktok.com/@emmymelimusic?
https://www.youtube.com/channel/UCUD9WB0C8CtRtWmDHnm4N4A
https://open.spotify.com/artist/71szvmFWd7TUa7b6XmXj9k
https://music.apple.com/us/artist/emmy-meli/1523800680


(Barbara Popiołek - Sony Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25587