Maxwell OFFowo
Data: 30-11-2021 o godz. 13:14:08
Temat: Info


Dziś o 15:00 premiera wideo do najnowszego singla Maxwella (23.05.1973 Brooklyn, Nowy Jork) pt. "OFF"! - Utwór zapowiada album "blacksummers’NIGHT" – premiera wiosna 2022

Mistrz brzmienia soul/R&B Maxwell, dziś o 15:00 publikuje klip do swojego nowego singla „OFF”. To pierwszy utwór zapowiadający pierwszy od sześciu lat albumu „blacksummer’sNIGHT”. Nowy longplay jest ostatnią odsłoną nagradzanej i docenionej przez krytyków serii trylogii BLACKSUMMERS’NIGHT, która przyniosła mu siedem nominacji do nagrody GRAMMY i trzy wygrane!

Krążek „blacksummmers’NIGHT" zamyka podróż, którą Maxwell rozpoczął ponad dekadę temu. W 2009 roku, pierwszy z serii, „BLACKsumers’night" uplasował się na pierwszym miejscu listy Billboard Top 200, pokrył się platyną, a za utwór „Pretty Wings” Maxwell zgarnął nagrodę GRAMMY® razem „Najlepszy album R&B” i „Najlepszy męski występ wokalny R&B”. W 2016 roku sequel „blackSUMMERS’night" zajął trzecie miejsce w Top 200, co oznacza jego czwarty debiut w Top 10 w klasyfikacji generalnej. Album znalazł się również na zestawieniu „Najlepsza nowa muzyka” Pitchfork, dostał 4 na 5 gwiazdek od Rolling Stone'a, 3,5 na 4 od USA Today i A- od Entertainment Weekly. Tymczasem „Lake By The Ocean” otrzymał nagrodę za „Najlepszą piosenkę R&B” na rozdaniu GRAMMY® 2017.

(Maxwell)


Maxwell od ponad dwóch dekady umiejętnie porusza melomanów na całym świecie, mając na swoim koncie pięć studyjnych albumów. Piosenkarz na nowo zdefiniował muzykę soul w kwietniu 1996 roku, wydając w Columbia Records swój debiutancki longplay „Maxwell's Urban Hang Suite”. Zdobył nominacje do nagrody Grammy, status podwójnej platyny i złoto RIAA za singel „Ascension (Don't Ever Wonder)”. Następnie pojawiły się platynowe albumy „Embrya” (1998) i „Now” (2001). Po ośmiu latach „BLACKsummmers'night” z 2009 roku zadebiutowało na pierwszym miejscu listy Billboard 200 i zdobyło dwie nagrody Grammy, w tym za najlepszy album R&B. Do tej pory Maxwell uzyskał 4 certyfikaty platynowego albumu od RIAA. Jego ostatni album „blackSUMMERS'night”, druga część muzycznej trylogii, przyniósł Maxwellowi trzecią nagrodę Grammy (najlepszy utwór R&B za „Lake By The Ocean”), nagrodę NAACP Image Award (wybitny artysta męski) oraz nagrodę Soul Train Award (Najlepszy męski artysta R&B/Soul).

Maxwell sprzedał ponad 10 milionów albumów i zaliczył ponad miliard streamów na całym świecie!

https://pl.wikipedia.org/wiki/Maxwell_(piosenkarz)
https://musze.com
https://www.facebook.com/Maxwell/
https://www.instagram.com/maxwell/
https://twitter.com/_maxwell_
https://www.tiktok.com/@maxwell?
https://www.youtube.com/channel/UCQp-3i_SQ6OCwDtuYPsvGrw
https://tidal.com/browse/artist/245
https://open.spotify.com/artist/0b62itBWBdLgiecXjXCqKC
https://soundcloud.com/maxwellmusze


Maxwell
"OFF" (4:38)
℗ 2021 Bantu Nation
Premiera: 30 listopada 2021

(Anna Krypa - Dream Music & Books)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25550