Nicky Jam prezentuje fizyczne wydanie „Infinity”
Data: 28-11-2021 o godz. 14:00:47
Temat: Info


Piosenkarz, autor tekstów, raper i aktor Nicky Jam (Nick Rivera Caminero)(17.03.1981 Boston, Massachusetts), w sierpniu wydał swój album „Infinity” na wszystkich platformach streamingowych. Teraz premiera fizycznego wydawnictwa.

„Infinity” to najbardziej wszechstronny album artysty zabierający nas w podróż po wszystkich gatunkach, które opanował w swojej karierze. Wysuwając na pierwszy plan jego oldschoolowe i jednocześnie aktualne brzmienie reggaeton, album ukazuje wszystkie aspekty artyzmu Nicky Jama – od surowych rapowych zwrotek po romantyczne i melodyjne utwory w zwolnionym tempie, które prezentują jego niesamowity głos.

Płyta „Infinity” zaczyna się od „Magnum”, ody do oldschoolowego reggaetonu, która sprawi, że słuchacz zagłębi się w rytm i uwolni swoje zahamowania. Przy tym utworze współpracował z Jhay Cortezem (nowej generacji reggaeton), który dodaje do niego swój niepowtarzalny styl. Wyreżyserowany przez Ariela Navarrete’a „NAVS” i wyprodukowany przez Maite Calzacorta z The Way Films, akcja teledysku do „Magnum” odbywa się na podziemnej imprezie, której uczestnicy po prostu cieszą się chwilą.

Po „Magnum” na płycie następuje „Miami”, romantyczny reggaeton w zwolnionym tempie, który opowiada o tęsknocie za poznaną w Miami kobietą i spędzonych wspólnie chwilach. Następnie Nicky Jam powoli podkręca rytm, wykonując „Te Hace Falta” i „Celosa”, które zawierają tropikalne wibracje połączone z miejskimi dźwiękami.

Potem przychodzi kolej na „Se De y Se Da”, bardziej komercyjny reggaeton, w którym Nicky prosi ukochaną o wybaczenie, napomykając, że chce naprawić sytuację w ich związku. Po tym utworze następuje wybuchowa współpraca Nicky Jama i El Alfy „Pikete” (14 milionów wyświetleń na YouTube).

Melodyjne „Clavo” ustępuje miejsca „Te Invito” z wschodzącym artystą Riosem. Utwór zaczyna się jak ballada, dopóki rytm nie opada, przekształcając się w powolny reggaeton podkreślający charakterystyczne głosy obu artystów. „DM” z udziałem Manuela Turizo opowiada o próbie uwiedzenia kobiety w prywatnych wiadomościach. „Guayaa” podąża za tą historią, jakby Nicky opowiadał słuchaczom, że udało mu się zdobyć jej serce, a teraz tańczą i bawią się razem. Następnie pora na „Polvo” z Mykiem Towersem (96 miliony wyświetleń na YouTube), w którym wspominają dobre czasy. Temperatura wzrasta wraz z „Playa”. Następnie album przybiera uwodzicielski obrót w „Dándote”, by w końcu zaskoczyć słuchaczy „Melancolía”, balladą, w której Nicky w pełni pokazuje zakres swojego głosu. Nicky Jam zamyka płytę z „Fan De Tus Fotos” z udziałem króla bachaty Romeo Santosa. To subtelny utwór pełen zmysłowości z unikalnym głosem Romeo i charakterystycznym flow Nicky Jama.

(Nicky Jam)


Nicky Jam (Nick Rivera Caminero) jest jednym z pionierów reggaetonu na świecie. W wieku 11 lat nagrał swój pierwszy album zatytułowany „Diferente a los Demás”. Osiągnął szczyt swojej kariery dzięki kilku hitom radiowym takim jak „Yo no Soy tu Marido”, „Me voy Pal Party”, „Fiel a tu Piel”, „La Combi Completa”. Po 3 letniej przerwie, w 2013 roku zadebiutował swoim nowym wyglądem i wrócił silniejszy niż kiedykolwiek. Nagrał pięć hitów: „Piensas en Mí”, „Curiosidad”, „Juegos Prohibidos”, „Voy a Beber” i globalny hit „Travesuras”. W lutym 2015 Nicky Jam połączył siły z Enrique Iglesiasem na „El Perdón”, jego najbardziej do tej pory uznanym singlu. „El Perdón” osiągnął pierwsze miejsce na liście Billboardu Hot Latin Songs przez 30 tygodni jako drugi najdłuższy singel w historii. W styczniu 2016 Nicky wydał „Hasta el Amanecer”, który stał się również największą latynoską piosenką roku.

W 2017 Nicky Jam wydał swój hit „El Amante” i album studyjny zatytułowany „Fenix”. W 2018 dostał 3 nowe nominacje do Latin Grammy i współpracował przy piosence „Te Boté Remix”, która stała się najczęściej oglądanym filmem roku na YouTube. Ponadto Nicky Jam miał zaszczyt śpiewać oficjalny kawałek Mistrzostw Świata FIFA 2018 „Live It Up”, który wykonał wraz z Willem Smithem i Erą Istrefi. Pod koniec 2019 na Netflixie ukazał się jego autobiograficzny serial „El Ganador”, a także siódmy album studyjny „Íntimo”. Nicky Jam powrócił na duże ekrany na początku 2020 roku w sequelu „Bad Boys for Life” z udziałem Willa Smitha i Martina Lawrence’a.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nicky_Jam
https://nickyjam.com
https://pl-pl.facebook.com/NickyJamPR
https://www.instagram.com/nickyjam/
https://twitter.com/nickyjampr
https://www.tiktok.com/@nickyjamoficial?
https://tidal.com/browse/artist/3589832
https://www.youtube.com/channel/UCpb_iJuhFe8V6rQdbNqfAlQ
https://open.spotify.com/artist/1SupJlEpv7RS2tPNRaHViT
https://soundcloud.com/nickyjamcol
https://music.apple.com/us/artist/nicky-jam/33987470


Nicky Jam
"Infinity"
℗ 2021 Sony Music Entertainment US Latin LLC/ La Industria Inc.
Lista utworów: (45:39)
Premiera: 26 listopada 2021

1. Magnum (feat. Jhay Cortez) (3:02)
2. Miami (3:12)
3. Te Hace Falta (3:04)
4. Celosa (2:58)
5. Se De y Se Da (3:11)
6. Pikete (feat. El Alfa) (2:33)
7. Clavo (3:03)
8. Te Invito (feat. Rios) (3:00)
9. DM (feat. Manuel Turizo) (3:23)
10. Una Guayaa (2:50)
11. Polvo (feat. Myke Towers) (3:31)
12. Playa (3:04)
13. Dándote (2:43)
14. Melancolía (2:41)
15. Fan de tus Fotos (feat. Romeo Santos) (3:17)

(Barbara Popiołek - Sony Music PL)

(Nicky Jam)
Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25548