12.11. premiera Dave Gahan & Soulsavers – ''Imposter''
Data: 13-11-2021 o godz. 14:35:19
Temat: Info


Dave’a Gahana (9.05.1962 Epping, Anglia) - członek Rock and Roll Hall of Fame prezentuje swoją nową kolaborację z Soulsavers. Płyta właśnie trafiła na sklepowe półki.„Imposter” zabiera fanów w podróż przez 12 dokładnie wyselekcjonowanych utworów, które reprezentują najróżniejsze gatunki i muzyczne ery. Na nowym krążku usłyszymy kompozycje wydane oryginalnie przez Neila Younga, Boba Dylana, PJ Harvey, Charliego Chaplina i Marka Lanegana.

Niektórzy mogą nazwać zawartość tej płyty coverami, ale Dave starał się słuchać tych utworów, wchłonąć je i nadać im nowe życie. Wszystkie piosenki miały bardzo głęboki wpływ na jego karierę i życie osobiste. To historie napisane przez innych, ale zaśpiewane jego własnym głosem.

Już na premierę „Imposter” otrzymał bardzo pozytywne reakcje krytyków. The Chicago Reader zauważył, że „Gahan ma talent do podrasowywania utworów innych artystów”. Blackbook stwierdził, że to „prawdopodobnie jeden z najbardziej perfekcyjnych albumów z coverami wszech czasów”. Clash opisał utwór „Always On My Mind”, jako „kompozycje górująca i kluczowa”, a całą płytę „Przedstawia głos frontmana Depeche Mode w tak wiele niespodziewanych sposobów. Emanuje taką złożonością i różnorodnością, niesamowitym zestawieniem emocji i pokazuje jak łatwo Dave znajduje się w różnych światach. RIFF podsumowuje to wszystko zdaniem „To piękny i ważny album, który nagradza nas z każdym kolejnym przesłuchaniem”.

(Dave Gahan / fot. Spencer Ostrander)

Sam artysta stwierdził „Jeśli bierzesz na warsztat piosenkę, którą stworzył ktoś inny i wprowadził ją na ten magiczny poziom, najważniejszą rzeczą jest znalezienie własnego brzmienia. Musisz ją posiąść. Inaczej w nią nie uwierzysz. A my przejęliśmy te utwory dla siebie”.

Nagrania płyty „Imposter” były prowadzone w 10 osobowym zespole w sławnym Shanri-La Studio w Malibu w listopadzie 2019 roku. To pozwoliło nie tylko na bardziej intymną niż zwykle na albumach Dave’a i Soulsavers współprace, ale także na wchłonięcie atmosfery. Na przestrzeń, która wprowadziła do utworów nową duszę. Pierwsza studyjna płyta nagrana z Richem Machinem powstała w 2012 roku - „The Light the Dead See”, później usłyszeliśmy „Angels & Ghosts”. „Imposter” to trzeci album stworzony jako Dave Gahan & Soulsavers.

(Soulsavers & Dave Gahan)

Dave Gahan & Soulsavers
„Imposter”
℗ 2021 JJSR Productions Inc. under exclusive license to Columbia Records, a Division of Sony Music Entertainment
Lista utworów: (czas. 46:48)
Premiera: 12 listopada 2021

1. The Dark End of the Street (2:35)
2. Strange Religion (3:53)
3. Lilac Wine (4:14)
4. I Held My Baby Last Night (3:35)
5. A Man Needs a Maid (4:11)
6. Metal Heart (4:46)
7. Shut Me Down (4:05)
8. Where My Love Lies Asleep (4:22)
9. Smile (3:28)
10. The Desperate Kingdom of Love (2:55)
11. Not Dark Yet (5:20)
12. Always On My Mind (3:18)

https://pl.wikipedia.org/wiki/David_Gahan
https://en.wikipedia.org/wiki/Soulsavers
http://www.davegahan.com
https://www.facebook.com/DaveGahan
https://www.instagram.com/theimposter/
https://twitter.com/theimposter
https://www.youtube.com/user/davegahanvevo
https://tidal.com/browse/artist/13858
https://tidal.com/browse/artist/3630790
https://open.spotify.com/artist/7hKXTmrq3ZppBx881yBbOr
https://music.apple.com/us/artist/dave-gahan/1488484

(Barbara Popiołek - Sony Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25521