MISIA FURTAK „Przychodzisz, odchodzisz”
Data: 09-11-2021 o godz. 14:32:10
Temat: Info


Nowy album Misi Furtak (12.09.1982 Zielona Góra) ukaże się jeszcze tej jesieni. Przyniesie on pejzaż Polski czasu strajku kobiet, niepokojów i epidemicznego marazmu.

Czwartym singlem promującym wydawnictwo jest „Przychodzisz, odchodzisz”, do którego aranżacje instrumentów dętych opracował Christian Balvig z kultowego duńskiego zespołu Efterklang.

Misia Furtak mówi o swoim nowym utworze:

To piosenka o zmieniającej się bliskości. O pęknięciu, które się tworzy i pogłębia. O nieodwracalności skutków naszych wyborów.

„Wybory” to słowo-klucz nowego albumu Misi.

To nie jest album „polityczny” – podkreśla Misia Furtak przed premierą płyty, która ukaże się już tej jesieni. - Raczej pejzaż polskiej jesieni 2020 - stopklatki z tamtych dni, zapis mojej ówczesnej codzienności. Czułam, że osaczała mnie. sytuacja społeczna i polityczna. Bo jestem kobietą. Bo wolność jest dla mnie jedną z najważniejszych wartości. Bo od krzywdy i okrucieństwa nie można odwracać wzroku. To będzie płyta o potrzebie zajęcia stanowiska wobec niełatwej współczesności. O decyzjach małych, codziennych i osobistych, ale również politycznych i moralnych. A może to wszystko jedne i te same wybory?

(Misia Furtak)

Misia Furtak
„Przychodzisz, odchodzisz" (3:53)
℗ 2021 TOWARZYSTWO REC.
Premiera: 5 listopada 2021

Aranżacja instrumentów dętych: Christian Balvig (Efterklang)
Wszystkie instrumenty dęte (aka pandemiczny one man ensemble): TOMASZ DUDA (Dawid Podsiadło, Mitch & Mitch)
Gitara: Alex Mackenzie
Produkcja: Misia Furtak i Albert Karch
Muzyka i słowa: Misia Furtak
Mastering: Juan Felipe Arce Bayona @Sound and Vision Copenhagen
Zdjęcie: Jędrzej Nowicki
Design: Tomek Kuczma

„Przychodzisz, odchodzisz” to kolejny singel, po „Na to co mówisz zważ”, „Transmisji” i „Szumach Gwiazd” zapowiadający nadchodzący album Misi Furtak, którego premiera przewidziana jest na jesień 2021. Ukaże się nakładem e-Muzyka i TOWARZYSTWO REC.

(Misia Furtak)


Misi Furtak (12.09.1982 Zielona Góra) - kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka i basistka. Razem z zespołem Très.B laureatka Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna i Fryderyka w kategorii debiut roku. Solowo jako Misia Ff uhonorowana nagrodą miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Współpracowała m.in z kwintetem Wojtka Mazolewskiego przy albumie “Chaos pełen idei”, który otrzymał status złotej płyty. Z Piotrem Kalińskim (Hatti Vatti) tworzy duet Ffrancis. Wiosną 2018 ukazał się ich album „Off the Grid”. W 2019 Misia Furtak wydała wyprodukowany przez siebie album “Co przyjdzie?”, który znalazł się w zestawieniach najlepszych płyt roku „Tygodnika Polityka” i „Gazety Wyborczej”. Zagrała kilkaset koncertów w Europie i Japonii, u boku takich artystów jak m.in The National, TV On The Radio, Jamie Lidell, Spiritualized, i innych. Aktywnie działa na rzecz edukacji młodych muzyków. Jest członkinią kolektywu organizującego butikowy festiwal w Bieszczadach “Tchnienia”. Chętnie sięga po innowacyjne i niestandardowe rozwiązania: m.in płyta “40 winks of courage” zespołu Très.B została w części sfinansowana za pomocą pierwszego w Polsce (2011) crowdfundingu, bez wsparcia nielicznych wtedy platform, a premiera singla zamiast w radiu odbyła się w punkcie odsłuchowym w centrum Warszawy, do którego słuchacze otrzymywali współrzędne GPS. Jako dziennikarka Misia przez prawie trzy lata prowadziła audycję autorską w Polskim Radio RDC. Wcześniej przez rok miała program muzyczny w radiu Kampus. Absolwentka kierunków "Media Culture" University of Maastricht, "Music Marketing Online" na Berklee College of Music Online i "Dziennikarstwo Online" w Collegium Civitas.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Misia_Furtak
http://misiafurtak.com/
https://www.facebook.com/misiaff/
https://www.instagram.com/misia_furtak/
https://twitter.com/misiaff
https://www.youtube.com/channel/UCI7ZP47z3vTxo8VVhrc8Qeg/featured
https://tidal.com/browse/artist/3569290
https://open.spotify.com/album/72CGKoOkMAqGXLqrTQnkqL


Chciałam Wam przedstawić pierwszy projekt którego premiera jest 26.11. To Misia Furtak i jej płyta pt "WYBORY"
Data nie jest przypadkowa gdyż w 1918, 28 listopada, Polska jako jedno z pierwszych europejskich państw przyznała kobietom pełnię praw wyborczych .

To nie jest płyta polityczna ale tytuł jest dwuznaczny

Raczej pejzaż polskiej jesieni 2020 - stopklatki z tamtych dni, zapis ówczesnej codzienności.

Ma fajne przesłanie w tych tekstach utworów i to fajna dziewczyna!

(Ewa Smolarczyk - e-Muzyka)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25516