Rekord na Patronite podczas koncertu 'Lista jest tylko jedna'
Data: 28-10-2021 o godz. 13:16:30
Temat: Info


W ramach promocji nowej Listy Piosenek 357 ekipa Radia 357 zorganizowała specjalny koncert. Jego organizację zapowiedziano w momencie ogłoszenia zbiórki środków na uruchomienie Radia 357 w październiku 2020 roku.

W ten sposób ekipa Radia oraz Słuchacze i Patroni chcieli podziękować Piotrowi Baronowi, Bartoszowi Gilowi, Markowi Niedźwieckiemu i Halinie Wachowicz.

Podczas koncertu artyści wykonali utwory własne oraz covery w nowych aranżacjach. Daria Zawiałow zaśpiewała „Tatuaż” Edyty Bartosiewicz, Organek - „Mam dość” Brygady Kryzys, Zalewski - „Obracam w palcach złoty pieniądz” Perfectu, a Kaśka Sochacka „50 drzew” Smolika.


- Ten koncert połączył trzy pokolenia artystów, ale również słuchaczy. Składał się z kilku bloków, pomiędzy artystami przewidzieliśmy duże przeskoki, w brzmieniu i w klimacie. Najpierw myślałem o wspólnym kluczu dla nich, ale tak różnorodna gama głosów i klimatów kazała mi zbudować dla każdego własne otoczenie muzyczne. Piosenki w większości wybierali wokaliści - chciałem żeby czuli się w nich komfortowo. Do tego fantastyczny zespół, nieduży, ale w małych składach gra się lepiej - jest większa spójność i łatwiej złapać energię. Szczególnie na takim wyjątkowym wydarzeniu, które już się nigdzie indziej nie powtórzy. To świetna przygoda, bo unikatowa - mówi Andrzej Smolik, autor koncepcji muzycznej koncertu.

Jako utwór finałowy Ewa Bem wykonała „Podaruj mi trochę słońca”. Towarzyszyli jej wszyscy artyści biorący udział w koncercie.

- Chcemy, żeby te emocje zostały z nami tak długo, jak się da. Udział Pani Ewy Bem to dla nas wielkie wyróżnienie. Cały skład koncertu to artyści wybitni. Takiego wykonania nie będzie już nigdy i nigdzie indziej. Zachowujemy je pieczołowicie w naszym jeszcze niewielkim, ale własnym archiwum. Jednak nie zamykamy tam - chcemy, by żyło. Tak powoli, ale konsekwentnie budujemy własną historię - mówi Piotr Stelmach, koordynujący pracę redakcji muzycznej.

(K.Borowiecka, M. Niedzwiecki, M. Łukawski / fot. Marcin Zawadzki)

Koncert był dostępny w otwartej dla wszystkich transmisji audio i video. Transmisję odtworzono łącznie prawie 150 tysięcy razy. Stream radia wywołano 47 tysięcy razy, zaś liczba odsłon transmisji wideo sięgnęła 100 tysięcy (Facebook i YouTube). Wideo zebrało 18 tysięcy reakcji, a udostępniono je 1000 razy.

Pulę wejściówek przeznaczono na aukcję charytatywną na rzecz Fundacji Kultury Bez Barier. Uczestnicy licytacji przekazali na ten cel 35 574,54 zł.

- Najwyraźniej mam szczęście do cyfr 3, 5 i 7 - żartuje Katarzyna Pruchnicka z zarządu Radia 357. - Wiedzieliśmy, że zainteresowanie koncertem będzie ogromne. Od razu zapadła decyzja o transmisji dla wszystkich. Ale takie wydarzenia nie mogą się udać przy całkowicie pustej sali. Tak zdecydowaliśmy i było to najlepsze wyjście z możliwych. Myślę, że jeszcze przyjdzie czas na większe spotkania, bez żadnych limitów i ograniczeń - dodaje.

Do sfinansowania koncertu Radio 357 pozyskało także honorowych mecenasów: Santander Bank Polska i Otodom. Zapis koncertu jest dostępny jako podcast na platformie Twoje 357.

Lista Piosenek 357 wystartuje od numeru 1 w piątek, 29 października o godz. 19:00. Notowania wyłoni 35 tysięcy Patronów. System do głosowania online został uruchomiony 22 października.

- Warunkiem numer jeden była odporność systemu na próby nieuczciwego głosowania z wielu kont. To możliwe dzięki integracji z systemem Patronite, weryfikującym konta podczas płatności. 35 tysięcy Patronów to duża społeczność, która gwarantuje różnorodność na Liście. Słuchanie Listy na antenie jest i zawsze będzie dostępne dla każdego - mówi Ewa Mieczławska z zarządu Radia 357, odpowiedzialna za prace nad głosowaniem online.

W pierwszych godzinach po uruchomieniu systemu odnotowano rekordowe zainteresowanie głosowaniem.

- Wystartowaliśmy w piątek w samo południe. Po 10 godzinach okazało się, że już 3200 Patronów oddało ponad 30 000 głosów. Oznacza to, że średnio co 10 sekund ktoś głosował. Minęło kilka dni i statystyki nie przestają nas zaskakiwać. 6342 osób i ponad 57 000 głosów z 63 krajów. I rośnie - mówi Marcin Łukawski, prowadzący Listę Piosenek 357.

Podczas koncertu padły kolejne rekordy zbiórki na portalu Patronite. Po raz pierwszy w historii Radio 357 wspiera ponad 35 tysięcy osób na łączną kwotę przekraczającą 700 tysięcy złotych miesięcznie.

- Trudno o lepszą informację zwrotną od naszych Słuchaczy niż ta, że chcą nas wspierać finansowo. Coraz więcej słuchających decyduje się zostać Patronami. Cieszy nas to niezwykle i dopinguje. Utarło się powiedzenie, że budujemy najbardziej szalony projekt medialny w Polsce, ale w sumie to całkiem trafne podsumowanie tego, co tu się dzieje - mówi Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357

(La Ekipa Radia 357_fot. Marcin Zawadzki)

W skrócie

• Radio 357 zorganizowało specjalny koncert, będący podziękowaniem Piotrowi Baronowi, Bartoszowi Gilowi, Markowi Niedźwieckiemu i Halinie Wachowicz.

• Wystąpili: Daria Zawiałow, Tomasz Organek, Krzysztof Zalewski. Kaśka Sochacka i Ewa Bem.

• Utwory na tę okazję zaaranżował Smolik, autor oprawy muzycznej Radia 357.

• Podczas finału artyści wykonali specjalną wersję “Podaruj mi trochę słońca”.

• Koncert poprowadzili: Katarzyna Borowiecka i Marcin Łukawski.

• Transmisję odtworzono łącznie prawie 150 tysięcy razy. Stream radia wywołano 47 tysięcy razy, zaś liczba odsłon transmisji wideo sięgnęła 100 tysięcy.

• 22 października Radio 357 udostępniło Patronom nowy system do głosowania online.

• W pierwszych godzinach po jego uruchomieniu głosy oddawano średnio co 10 sekund.

• W ciągu 5 pierwszych dni 6342 Patronów z 63 krajów oddało ponad 57 tysięcy głosów.

• Nową formułę LP357 promuje hasło “Lista jest tylko jedna”.

• Pierwsze notowanie nowej Listy Piosenek zostanie wyemitowane 29 października.

• Podczas koncertu padły kolejne rekordy zbiórki na portalu Patronite. Po raz pierwszy w historii Radio 357 wspiera 35 tysięcy osób na łączną kwotę przekraczającą 700 tysięcy złotych miesięcznie.

• Radio 357 jest obecnie największym projektem finansowanym społecznościowo - zarówno pod względem liczby Patronów jak i kwoty wsparcia.

(Dział info Radia 357)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25470