Tulia zapowiada świąteczny album „Nim gwiazda zgaśnie” oraz...
Data: 26-10-2021 o godz. 14:32:00
Temat: Info


26 listopada będzie miał swoją premierę świąteczny album zespołu Tulia „Nim gwiazda zgaśnie”.
19 listopada, czyli tydzień przed premierą albumu, pojawi się teledysk do tytułowego utworu „Nim gwiazda zgaśnie”.Jak mówi zespół Tulia:Tym razem sięgamy po kolędy i pastorałki, które są częścią polskiej historii i tradycji. Chcemy, aby słuchacz odnalazł tu trochę ciepła, miłości i zwykłej radości. „Tuliowa” muzyka została wzbogacona o kolejne przepiękne brzmienia, do instrumentarium dołączyły między innymi szlachetne skrzypce. Album „Nim gwiazda zgaśnie” daje nam poczucie spokoju i wspólnoty – spędzonego razem czasu i śpiewania. Oprócz kolęd i pastorałek z kanonu polskich śpiewników, posłuchać można dwóch nowych autorskich utworów: „Gwiazdka z nieba” (która jest odpowiedzią na utwór „Nasza kołysanka” z naszej debiutanckiej płyty) oraz tytułowego „Nim gwiazda zgaśnie”.

Piękną okładkę albumu namalowała Anna Zborowska. W sklepach Empik i na empik.com w przedsprzedaży dostępna jest wersja limitowana albumu (100 sztuk) z autografami zespołu TUTAJ

Tulia
„Nim gwiazda zgaśnie”
℗ 2021 Universal Music Polska
Lista utworów:
Premiera: 26 listopada 2021

1. Gwiazda
2. Bóg się rodzi
3. Oj maluśki - Kawałeczek smyczka
4. Tryumfy Króla Niebieskiego
5. Bracia, patrzcie jeno
6. Oj maluśki - W niebie
7. Jezus malusieńki
8. Hej He Lelija
9. Gdy śliczna panna
10.Oj maluśki - Prześliczne anioły
11 Gore gwiazda
12.Mizerna cicha
13 Gwiazdka z nieba (utwór autorski)
14. Nim gwiazda zgaśnie (utwór autorski)


O Tulii zrobiło się głośno w październiku 2017, kiedy Depeche Mode opublikowali na swoim oficjalnym fanpage'u zaskakującą, folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów, „Enjoy the Silence", w wykonaniu niezwykle uzdolnionych dziewczyn ze Szczecina. Rok później ukazała się debiutancka płyta zespołu Tulia, którą wypełniły niezwykle oryginalne wersje utworów tak znakomitych artystów jak m.in.: Obywatel GC, Wilki, O.N.A, Seweryn Krajewski, Stan Borys czy Dawid Podsiadło oraz własne kompozycje. Album został obsypany nagrodami (Konkurs PREMIER OPOLE 2018 - Nagroda Jury, Nagroda Publiczności, Nagroda ZAiKS, Fryderyk w kategorii Debiut Fonograficzny) i zyskał status Platynowej Płyty.

W lutym 2019 roku grupa została wybrana do reprezentowania Polski w Konkursie Eurowizji w Tel-Awiwie z piosenką „Fire of Love". W związku z promocją piosenki zespół koncertował m.in. w Amsterdamie, Londynie, Madrycie. Jeszcze tego samego roku dziewczyny wystąpiły na festiwalu w chińskim Macau.

Grupę Tulia tworzą Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak. Za wszystkie kompozycje odpowiada duet Sonia Krasny i Nadia Dalin, znane już z pierwszych autorskich utworów zespołu jak „Jeszcze Cię nie ma" czy „PALI SIĘ (Fire of Love)". Producentem muzycznym albumu, tak jak w przypadku debiutu jest ponownie Marcin Kindla.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tulia_(zespół_muzyczny)
https://www.facebook.com/bandTulia/
https://www.instagram.com/tulia.official/
https://www.youtube.com/channel/UClFqipsI8uolUubEQJSUMDg
https://tidal.com/browse/artist/9660195
https://open.spotify.com/artist/6w79TLiOorVtyvGHMUrOo0


(Karolina Strzałkowska - Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25467