Tokio Hotel mierzą się z koszmarami
Data: 26-10-2021 o godz. 13:57:26
Temat: Info


Legendarny już niemiecki zespół powraca z najnowszym singlem „Here Comes the Night”. Okazuje się, że Tokio Hotel mają obecnie wiele powodów do świętowania.

Ich współpraca przy „White Lies” z VIZE osiągnęła złoto w Niemczech, Austrii i Szwajcarii z ponad 200 tysiącami sprzedanych egzemplarzy. Ponadto bliźniacy i członkowie zespołu, Bill i Tom, właśnie uruchomili swój podcast Spotify Original „Kaulitz Hills – Senf aus Hollywood”, w którym ponownie prezentują się swoim słuchaczom z zupełnie nowej strony. Mimo wszystko, wciąż mają wystarczająco dużo czasu na nową muzykę. Teraz prezentują swój singel „Here Comes the Night”. To piosenka o nocy i skomplikowanym uczuciach, jakie jej towarzyszą. Emocjonalny rollercoaster opowiada o ciemnej stronie nocy, ale także o pięknych chwilach, jakie niesie ze sobą tajemnicza ciemność i samotność.

„Napisaliśmy tę piosenkę o moich zmaganiach z koszmarami i o tym, jak czasami boję się zasnąć, ponieważ nigdy nie wiem, z czym będę musiał się zmierzyć w snach”, mówi Bill. „Zdarza się, że miesiącami miewam najstraszniejsze koszmary i wydaje mi się, że nigdy się nie skończą. Jednocześnie fascynuje mnie noc i uwielbiam, gdy zapada zmrok. Jest w tym coś niebezpiecznego i ekscytującego”.

Tokio Hotel wracają do swoich korzeni w „Here Comes the Night” z głośnymi gitarowymi riffami, umiejętnie łącząc charakterystyczne brzmienie zespołu z duchem epoki. Syntezatory basowe spotykają się z ciepłymi podkładkami z lat osiemdziesiątych i krystalicznie czystą produkcją popu sprawiając, że piosenka jest idealną ścieżką dźwiękową na mroczne godziny.

Utworowi towarzyszy teledysk z tekstem piosenki wykonany przy pomocy fanów, którzy wysłali odręcznie napisane linijki. W ten sposób każdy fan ma swój moment w „Here Comes the Night”.

(Tokio Hotel)

Zespół Tokio Hotel zmuszony był przełożyć trasę Beyond the World Tour z powodu pandemii na kwiecień 2022 roku. Muzycy odwiedzą Polskę 14 maja podczas koncertu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.


Nazwa TOKIO HOTEL zawsze oznaczała coś więcej niż tylko samą muzykę: przez ponad półtorej dekady Tom, Georg, Gustav i Bill tworzyli swój własny wszechświat i ożywiali go każdą piosenką, teledyskiem, publicznym wystąpieniem i przede wszystkim swoimi spektakularnymi występami na żywo.

W 2019 i na początku 2020 roku zespół zagrał 43 koncerty w Europie i USA w ramach trasy "Melancholic Paradise", której niestety nie udało się zakończyć z powodu światowej pandemii. To wystarczający powód, aby w końcu spojrzeć w przyszłość: wraz z nową trasą koncertową "Beyond The World" zespół zapowiada 16 nowych koncertów w całej Europie i Rosji.

Po sprzedaniu ponad 10 mln płyt w 68 krajach, a także niezliczonych nagrodach na całym świecie, Tokio Hotel wciąż jest daleko od zakończenia swojej wyjątkowej podróży. Podróży, która rozpoczęła się w małym niemieckim miasteczku Magdeburg i szybko przekształciła się w globalny fenomen. Ten wyjątkowy sukces nigdy nie był powodem, by zespół spoczął na laurach, ale wręcz przeciwnie: piosenka po piosence, album po albumie, koncert po koncercie Tom, Georg, Gustav i Bill zawsze przesuwali granice i poszerzali wszechświat Tokio Hotel. Podczas licznych światowych tras koncertowych zespół wielokrotnie wyznaczał nowe standardy dla swoich piorunujących występów na żywo. Wspaniała produkcja dźwięku, zadziwiające dekoracje sceniczne i oryginalne kostiumy, to wszystko stanowi integralną część ich niezrównanych występów na żywo na najwyższym poziomie.

Zespół obecnie przebywa w Berlinie, by pracować nad swoim najnowszym, jeszcze niezatytułowanym, szóstym już w dorobku albumem. Po wydaniu w 2019 roku takich utwór jak "Melancholic Paradise", "When It Rains It Pours" i "Chateau" - ich najnowszy singel "Berlin" - kolejna prekursorska kompozycja - to dynamiczna ballada na fortepian, z jednej strony pełna melancholii i zamyślenia, a z drugiej euforyczna i poruszająca, jak samo tytułowe miasto.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tokio_Hotel
https://www.tokiohotel.com/
https://www.facebook.com/tokiohotel
https://www.instagram.com/tokiohotel/
https://twitter.com/tokiohotel
https://www.tiktok.com/@tokiohotel
https://www.youtube.com/tokiohotel
https://tidal.com/browse/artist/29816
https://open.spotify.com/album/319QqhHSm4lILqW5YO6Ja6?highlight=spotify:track:3Bwq8zdDQnIOu8gthcuD6e
https://vk.com/thrus


Tokio Hotel
"Here Comes The Night" (3:03)
℗ 2021 Tokio Hotel under exclusive license to Epic Records Germany - a division of Sony Music Entertainment Germany GmbH
Premiera: 22 października 2021

(Barbara Popiołek - Sony Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25466