''Dziękuję, nie tańczę 21/Live'' - kultowe przeboje w nowych wersjach!
Data: 25-10-2021 o godz. 13:57:40
Temat: Info


Anny Jurksztowicz (5.08.1963 Szczecin). wydaje reedycję kultowej płyty "Dziękuję, nie tańczę / 21 LIVE" i prezentuje klip do utworu o tym samym tytule.Artystce towarzyszą znakomici muzycy:

Tomasz Kałwak (aranżacje, instrumenty klawiszowe), Daniel Popiałkowicz (gitara), Robert Kubiszyn (bas, miks i mastering), Paweł Dobrowolski (perkusja) oraz Katarzyna Rościńska (chórki).

Debiutancki album Anny Jurksztowicz „Dziękuję, nie tańczę” ma już 35 lat!

To właśnie z tej płyty pochodzą niezapomniane przeboje jak „Stan pogody”, „Hej, man” czy „Diamentowy kolczyk” ze świetnymi tekstami Jacka Cygana i ponadczasową muzyką Krzesimira Dębskiego.

Z okazji jubileuszu artystka przygotowała reedycję tej kultowej płyty. „Dziękuję, nie tańczę | 21 live” zawiera utwory w nowych koncertowych aranżacjach. Anna Jurksztowicz niezmiennie zaskakuje charakterystycznym brzmieniem, jest wciąż marzycielska, a zarazem „złośliwa jak kobra”. Wokalistce towarzyszą znakomici muzycy: Tomasz Kałwak (aranżacje, instrumenty klawiszowe), Daniel Popiałkowicz (gitara), Robert Kubiszyn (bas), Paweł Dobrowolski (perkusja) oraz Katarzyna Rościńska (chórki).

Na płycie znajduje się także niespodzianka - bonus track - taneczny remiks piosenki „Stan pogody” przygotowany przez Skytech’a - jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich producentów muzyki elektronicznej na świecie.

Płyta wpisuje się w trendy eko i recyklingu. Album wydany jest w ekologicznym opakowaniu i foliowany biodegradowalnym surowcem. „Zamiast pisać nowe piosenki postanowiliśmy przetworzyć stare” - przyznaje z uśmiechem AJ.

Premierze albumu „Dziękuję, nie tańczę | 21 live” towarzyszyć będzie koncert w wersji telewizyjnej dostępny w serwisie YouTube na oficjalnym kanale Anny Jurksztowicz.

Lata 80-te powracają z nową siłą!

(Anna Jurksztowicz / fot. Zuza Krajewska)


Anna Jurksztowicz - wokalistka, piosenkarka, producentka muzyczna i autorka piosenek. Studiowała śpiew klasyczny, ale zawodowo związała się przede wszystkim z muzyką pop. Już jako nastolatka występowała obok największych gwiazd polskiej estrady a w 1985 roku wygrała Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie wykonała premierowo „Diamentowy kolczyk”. Utwór z muzyką Krzesimira Dębskiego i tekstem Jacka Cygana stał się wielkim przebojem zaś kariera Anny Jurksztowicz nabrała międzynarodowego rozpędu.

Gwiazda reprezentowała polską piosenkę na festiwalach w Niemczech, Holandii, Szwecji, Turcji, Egipcie, Indiach, we Włoszech i na Łotwie a w kraju angażowano ją m.in. do nagrań wokalnych w kultowych serialach i filmach (np. „Kingsajz”, „Matki, żony i kochanki”, „Na dobre i na złe”). Obok popowych hitów artystka realizowała klasyczne i współczesne pieśni do tekstów najwybitniejszych poetów i kompozytorów, jak również projekty z nurtu muzyki kontemplacyjnej (jest pasjonatką i nauczycielką jogi). Od 2001 roku prowadzi własną firmę wydawniczą Si Music.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Anna_Jurksztowicz
https://annajurksztowicz.pl
https://www.facebook.com/Anna-Jurksztowicz-317253251632219/
https://www.instagram.com/anna_jurksztowicz/
https://www.youtube.com/user/SiMusicSiMusic/featured
https://open.spotify.com/artist/5Pnb9eXuGqSHlUsneXSdco?si=EfkzVCwHQYm2H7SG110vzA
https://tidal.com/browse/artist/3590212


Anna Jurksztowicz
"Dziękuję, nie tańczę /21"
℗ 2021 Si Music
Lista utworów: (czas.42:10)
Premiera: 22 października 2021

1. Video dotyk | 21 (3:05)
2. Hej, man! | 21 (4:20)
3. Dziękuję, nie tańczę | 21 (4:16)
4. Stan pogody | 21 (4:24)
5. Niech spadną gwiazdy | 21 (5:01)
6. Życzenie | 21 (4:22)
7. To obojętność | 21 (5:12)
8. Przenikam | 21 (4:14)
9. Diamentowy kolczyk | 21 (4:19)
Bonus track:
10. Stan pogody | 21 - Anna Jurksztowicz & Skytech (2:53)

Muzyka: Krzesimir Dębski
Słowa: Jacek Cygan

Tomasz Kałwak – instrumenty klawiszowe
Daniel Popiałkiewicz – gitara
Robert Kubiszyn – bas
Paweł Dobrowolski – perkusja
Katarzyna Rościńska – chórek

Aranżacje – Tomasz Kałwak
Miks i Mastering - Robert Kubiszyn

(Paulina Grudzińska - GOOD NEWS MARKETING)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25465