Wielki powrót Christiny Aguilery
Data: 24-10-2021 o godz. 18:33:43
Temat: Info


Ikona popu Christina Aguilera (18.12.1980 Nowy Jork), która zasłużyła na miejsce w historii muzyki dzięki prawdziwym hymnom („Genie in a Bottle”, „Dirrty” czy „What a Girl Wants”) powraca z nowym singlem – tym razem artystka śpiewa jednak po hiszpańsku.

Żywa, taneczna, latynoska piosenka „Pa mis muchachas” łączy elementy salsy, son cubano i guaracha, celebrując kobiece ciała, śmiałość, odwagę i wolność wyboru. Poza powrotem Xtiny, utwór, którego tytuł znaczy dosłownie „Dla moich dziewczyn” zawiera trzy silne i utalentowane latynoskie artystki uznane za kobiece wzorce w Ameryce Łacińskiej i poza nią – Nicki Nicole (Argentyna), Becky G (USA) i Nathy Peluso (Argentyna)!

Nie da się zaprzeczyć, że w ciągu ostatnich kilku lat nastąpił wzrost liczby artystów anglojęzycznych śpiewających po hiszpańsku i współpracujących z wykonawcami latynoskimi, którzy przyciągnęli uwagę świata poza granicami Ameryki Łacińskiej. Jednak w przypadku Christiny śpiewanie po hiszpańsku dotyczy czegoś głębszego i bardziej osobistego. Dla niektórych może okazać się zaskakujące, że Xtina ma niesamowite pochodzenie latynoskie.

Jak mówi artystka, przed rozwodem rodziców zanurzyła się w kulturze latynoskiej dzięki dziadkom ze strony taty, o czym wspomina z pasją: „Nie ma drugiej takiej miłości jak latynoska, funkcjonowanie wokół tego języka jest dla mnie bardzo nostalgiczne. Przypomina mi moje dzieciństwo. Praca nad singlem nie była biznesem, to po prostu praca z miłości”. To właśnie ta pasja przekłada się na jej nowy projekt.

„Pa Mis Muchachas” otwiera nowy rozdział dla Christiny Aguilery, która odsłania przed publicznością kolejną warstwę siebie i dumnie świętuje swoje latynoskie dziedzictwo.

(Christina Aguilera)

Christina Aguilera
„Pa mis muchachas” feat. Nathy Peluso (3:36)
℗ 2021 Sony Music Entertainment US Latin LLC
Premiera: 22 października 2021

https://pl.wikipedia.org/wiki/Christina_Aguilera
https://www.christinaaguilera.com
https://www.facebook.com/christinaaguilera
https://www.instagram.com/xtina/
https://twitter.com/XTINA
https://www.tiktok.com/@xtina?lang=en
https://www.youtube.com/christinaaguilera
https://tidal.com/browse/artist/1510
https://open.spotify.com/artist/1l7ZsJRRS8wlW3WfJfPfNS

(Marcin Mańkowski - Sony Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25462