„OK Boomer!” nowy singel zespołu Fisz Emade Tworzywo
Data: 23-10-2021 o godz. 12:24:44
Temat: Info


„OK Boomer!” jest kolejnym utworem zapowiadającym dwupłytowy album FISZ EMADE TWORZYWO, zatytułowany “Ballady i protesty”. Premiera płyty odbędzie się 29 października 2021 roku.Tak o singlu „OK Boomer!” mówi Bartek Fisz Waglewski:
- Utwór „Ok Boomer!” kończy naszą podwójną płytę „Ballady i Protesty”. To ironiczne spojrzenie na pewne nieodwracalne zmiany, które zachodzą na terenie starzejących się organizmów i rozumów. To rozgadany utwór pełny czarnego humoru o zmianie pokoleniowej, ale i o protekcjonalnym wtrącaniu się w sprawy młodych. Trochę też o języku, który tak szybko się wulgaryzuje, no ale przede wszystkim to autoironiczna opowieść o kryzysie wieku średniego. Słowo „boomer” pierwszy raz usłyszałem od swojego syna. Chociaż zmienia ono znaczenie, myślę, że dość trafnie określa mądrali, którzy wypowiadają się o świecie młodych. Paradoksalnie to tekst także o poczuciu odrzucenia, o wykluczeniu, które starsze pokolenia odczuwają często dość drastycznie. Utwór nie trafi raczej na radiowe playlisty, bo jest za długi (ponad 8 minut) i zawiera słowa uznawane powszechnie za wulgarne, ale zdecydowaliśmy się zaprezentować go przed premierą płyty, bo jest dla nas ważny i nie bez powodu zamyka całość. Premiera wyznania „boomera” w sieci: 22.10.21r.

(Fisz i Emade / fot. Bart Pogoda)

Fisz Emade Tworzywo
„OK Boomer!” (8:35)
℗ 2021 Grand Imperial / Dwa Ognie
Premiera: 22 października 2021

Sł. Bartek FISZ Waglewski
Muz. Piotrek EMADE Waglewski
Instrumenty smyczkowe: Anna Prokopczuk, Dominik Frankiewicz
Bas: Staszek Wróbel

„Ballady i protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta - hip hop czy elektronika. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań.

Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów, jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.

Na płycie znajdziemy 18 utworów, w nagraniach których udział wzięli m.in. Mariusz Obijalski (instr. klawiszowe), Michał Sobolewski (gitary), Marcin Pendowski i Staszek Wróbel (bas), oraz wokalistka zespołu Shyness! i Rebeka Iwona Skwarek oraz Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tworzywo_Sztuczne
http://tworzywo.com.pl
https://www.facebook.com/FiszEmade/
https://www.instagram.com/fisz_emade_official/
https://www.youtube.com/c/FISZEMADETWORZYWO/featured
https://tidal.com/browse/artist/5157342
https://open.spotify.com/artist/0YYxsW13yGiA2e80fu4VIA

Fisz Emade Tworzywo
„Ballady i protesty”
℗ 2021 Grand Imperial / Dwa Ognie
Lista utworów:
Premiera: 29 października 2021
pre-order

CD 1

1. Nie za miłe wiadomości
2. Muzyka jest o nas
3. Spektrum barw
4. Za mało czasu
5. Krew 2021
6. Kurz
7. Start
8. Dresiarze w garniturach
9. Kominy
10. Po co?

CD 2

1. Szukam
2. 2020
3. 1,5 metra
4. Paradoksy
5. Mój kraj znika
6. Arktyka
7. Dobre wieści
8. OK Boomer!

(Artur Tylmanowski - Mystic Production)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25458