Nowy album BARANOVSKIEGO - BARANOVSKI 2
Data: 22-10-2021 o godz. 15:21:02
Temat: Info


Równo dwa lata od premiery debiutanckiego „Zbioru” BARANOVSKI (Wojciech Baranowski)(29.07.1991 Opoczno, łódzkie) ddaje w ręce swoich fanów nową płytę - BARANOVSKI 2.

Dowodem na niezwykły talent Artysty jest fakt, że podobnie jak na „Zbiorze”, wszystkie piosenki z nowego albumu wyszły tylko spod jego ręki. BARANOVSKI sam skomponował muzykę, napisał teksty, sam nagrał większość instrumentów, ponadto samodzielnie zajął się produkcją płyty.

Album zatytułowany „BARANOVSKI 2” jeszcze przed premierą uzyskał status Złotej Płyty. Znajdziemy tu 12 doskonałych kompozycji, wśród nich opublikowane wcześniej single „Momenty”, „Wolność” z gościnnym udziałem Tego Typa Mesa, „Tęskno mi do gwiazd” oraz największy dotychczasowy przebój BARANOVSKIEGO - „Lubię być z nią”. Ta piosenka jest już Diamentowym Singlem, a teledysk do niej ma niemal 32 miliony wyświetleń w serwisie YouTube!

Na nowym albumie fani BARANOVSKIEGO znajdą jeszcze co najmniej kilka piosenek, które pokazują, że autor „Lubię być z nią” ma wyjątkowo lekką rękę do przebojowych numerów z radiowym potencjałem. Takim właśnie jest najnowszy singel „Nie mamy nic”. Znana już z letnich koncertów BARANOVSKIEGO i jego zespołu piosenka, każdorazowo spotykała się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem publiczności, co pozwala wierzyć, że wokalista i songwriter ma kolejnego hitowego asa w rękawie.

(BARANOVSKI)


Pod pseudonimem BARANOVSKI kryje się 30-letni wokalista, muzyk, producent i songwriter Wojtek Baranowski. Znany m.in. z występów z grupą XXANAXX, na początku 2018 roku zaczął pisać swoją własną historię. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju. Kiedy dodać do tego złote płyty dla singli „Dym” i „Zbiór”, platynową dla „Luźno” i podwójnie platynową dla „Czułego miejsca”, można mówić o jednej z najbardziej błyskotliwych karier w ostatnich sezonach.

W październiku 2019 premierę miała oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana „,Zbiór”, w zgodnej opinii krytyków jeden z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. Wydawnictwo przyniosło autorowi kolejne 3 nominacje do Fryderyków, uzyskało także status Złotej Płyty.

W ubiegłym roku triumfy w radiu oraz na YT święcił kolejny przebojowy singel BARANOVSKIEGO „Lubię być z nią”. Piosenka dotarła do pierwszego miejsca Oficjalnej Listy Airplay w Polsce, stając się najpopularniejszym utworem granym przez stacje radiowe w kraju i jednym z największych hitów 2020 roku. Klip do piosenki aktualnie dobija do 30 milionów wyświetleń i liczba ta cały czas rośnie. Sam BARANOVSKI właśnie kończy prace nad swoim drugim albumem, którego premiera zaplanowana jest na jesień tego roku.

BARANOVSKI to jeden z najmocniejszych debiutów w polskiej muzyce ostatnich lat. Wydany w październiku 2019 roku pierwszy album pt. „Zbiór” nie tylko pokrył się Złotem, ale też przyniósł jego autorowi 3 nominacje do Fryderyków. Z kolei pochodzące z płyty przebojowe single „Czułe miejsce”, „Zbiór”, „Dym” i „Luźno” stały się hitami z wielomilionowymi odtworzeniami na YouTube i w serwisach streamingowych.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Baranovski
https://www.facebook.com/baranovskimusic/
https://www.instagram.com/sir_baranovski/
https://twitter.com/baranovvski
https://www.youtube.com/channel/UCqSSQr-UEA_0yCc_3F-mBiQ
https://tidal.com/browse/artist/9541236
https://open.spotify.com/artist/0VpXPTuw4wRvor9ZZq1hbB
https://music.apple.com/pl/artist/baranovski/1117466024


BARANOVSKI
2"
℗ 2021 Warner Music Poland
Lista utworów: (czas. 44:22)
Premiera: 22 października 2021

1. Momenty (3:41)
2. Tęskno mi do gwiazd (3:34)
3. Rewolucja (5:00)
4. Preludium Samsara (1:09)
5. Samsara (4:02)
6. Lubię by z nią (3:49)
7. Arizona (4:05)
8. Krucjata (2:06)
9. Wolność feat. Ten Typ Mes (3:31)
10. Nie mamy nic (3:41)
11. Cicho (4:30)
12. Lubię być z nią (akustycznie live) (5:08)

(Joanna Kleszcz - Warner Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25457