Misia Furtak ''Szumy Gwiazd'' teledysk do najnowszego utworu
Data: 21-10-2021 o godz. 10:49:25
Temat: Info


Podobno gdy sztorm odbierał dawnym żeglarzom możliwość nawigacji, płynęli „nasłuchując szumów gwiazd”. Współcześnie wszyscy straciliśmy azymuty, Po omacku próbujemy znów odnaleźć się w rzeczywistości, stanąć na nogi.

Może tak już jest, że w trudnych czasach nadzieja zawsze spotyka się z niepewnością?

Staje się krucha? Tę piosenkę lubię właśnie za jej delikatność eteryczność. Pamiętam, jak graliśmy ją z Albertem na cztery ręce, na fortepianie, w kopenhaskim kościele. Zmienialiśmy mój szkic tak, by zyskał więcej lekkości. Bo czasem wyciszenie pomaga odnaleźć szumy, w które warto się wsłuchać. - MisiaFurtak

(Misia Furtak / fot. B. Warzecha)

Misia Furtak
"Szumy gwiazd" (4:11)
℗ 2021 TOWARZYSTWO REC.
Premiera: 15 października 2021

Video by Kasia Miszczak
Music by Misia Furtak i Alberta Karch
Słowa Misia Furtak


Misi Furtak (12.09.1982 Zielona Góra) - kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka i basistka. Razem z zespołem Très.B laureatka Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna i Fryderyka w kategorii debiut roku. Solowo jako Misia Ff uhonorowana nagrodą miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Współpracowała m.in z kwintetem Wojtka Mazolewskiego przy albumie “Chaos pełen idei”, który otrzymał status złotej płyty. Z Piotrem Kalińskim (Hatti Vatti) tworzy duet Ffrancis. Wiosną 2018 ukazał się ich album „Off the Grid”. W 2019 Misia Furtak wydała wyprodukowany przez siebie album “Co przyjdzie?”, który znalazł się w zestawieniach najlepszych płyt roku „Tygodnika Polityka” i „Gazety Wyborczej”. Zagrała kilkaset koncertów w Europie i Japonii, u boku takich artystów jak m.in The National, TV On The Radio, Jamie Lidell, Spiritualized, i innych. Aktywnie działa na rzecz edukacji młodych muzyków. Jest członkinią kolektywu organizującego butikowy festiwal w Bieszczadach “Tchnienia”. Chętnie sięga po innowacyjne i niestandardowe rozwiązania: m.in płyta “40 winks of courage” zespołu Très.B została w części sfinansowana za pomocą pierwszego w Polsce (2011) crowdfundingu, bez wsparcia nielicznych wtedy platform, a premiera singla zamiast w radiu odbyła się w punkcie odsłuchowym w centrum Warszawy, do którego słuchacze otrzymywali współrzędne GPS. Jako dziennikarka Misia przez prawie trzy lata prowadziła audycję autorską w Polskim Radio RDC. Wcześniej przez rok miała program muzyczny w radiu Kampus. Absolwentka kierunków "Media Culture" University of Maastricht, "Music Marketing Online" na Berklee College of Music Online i "Dziennikarstwo Online" w Collegium Civitas.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Misia_Furtak
http://misiafurtak.com/
https://www.facebook.com/misiaff/
https://www.instagram.com/misia_furtak/
https://twitter.com/misiaff
https://www.youtube.com/channel/UCI7ZP47z3vTxo8VVhrc8Qeg/featured
https://tidal.com/browse/artist/3569290
https://open.spotify.com/album/72CGKoOkMAqGXLqrTQnkqL


(Beata Wrona - Fabryka Rozgłosu)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25449