Rodrigo Leão nowy płyta 'a estranha beleza da vida' już w sprzedaży
Data: 20-10-2021 o godz. 13:36:55
Temat: Info


Były członek znanego zespołu Madredeus i alt-rockowego zespołu Sétima Legião, Rodrigo Leão (Rodrigo Costa Leão Muñoz Miguez)(15.10.1964 Lisbona, Portugalia) stał się jednym z najbardziej popularnych i lubianych artystów w Portugalii.

Uznany portugalski kompozytor i multiinstrumentalista, nazwany kiedyś przez Pedro Almodóvara „jednym z najbardziej inspirujących kompozytorów na świecie” - Rodrigo Leão, właśnie wydał swój nowy album.

Jego albumy wielokrotnie docierały do pierwszych miejsc na listach sprzedaży, pokrywając się złotem i platyną. Rodrigo zdobył również międzynarodową popularność, występując z takimi artystami jak Ólafur Arnalds i Ludovico Einaudi czy nagrywając ze Scottem Matthew.

Ponadto, współpracował m.in. z Beth Gibbons, Ryuichi Sakamoto, Neil Hannon czy Caspar Clausen. Regularnie komponuje także dla filmu i telewizji, stworzył m.in. muzykę do „Kamerdynera” Lee Danielsa z 2013 r. oraz do nominowanego do Oscara dokumentu Petry Costy „Edge of Democracy”.

Ten flirt z filmem nie jest przypadkowy. Swoje najlepsze albumy Rodrigo skomponował i wymyślił tak, jakby były właśnie filmami lub opowiadaną historią. W ten sposób powstała również najnowsza płyta “A Estranha Beleza da Vida”.

Do współpracy przy albumie, artysta zaprosił zapźyjażnionych muzyków i producentów Pedro Oliveira, João Eleutério, Pedro Moreira e Carlos Tony Gomes, jak również międzynarodowych gości specjalnych. Kanadyjska piosenkarka i autorka tekstów Michelle Gurevich śpiewa w pierwszym singlu „Friend of a Friend”, a Kurt Wagner z Lambchop pojawia się w „Who Can Resist”. Inni goście to hiszpańska diva Martirio w „Voz de Sal”; portugalska piosenkarka i autorka tekstów Surma w „O Ovo do Tempo”; oraz hiszpańska multiinstrumentalistka i producentka Suso Sáiz w „A Estranha Beleza da Vida”.

(Rodrigo Leão / fot. Janeko Lança de Morais)


Rodrigo Leão szerszej publiczności dał się poznać jako jeden z muzyków i kompozytorów tworzących niezwykle popularny portugalski zespół Madredeus. Był założycielem i częścią tej formacji przez prawie 10 lat, zanim odszedł w 1995 roku, aby skupić się na karierze solowej. Madredeus był tylko jednym z wielu przystanków tej niesamowitej 30-letniej muzycznej podróży. Leão współpracował z takimi artystami jak Beth Gibbons z Portishead, Neil Hannon z The Divine Comedy czy Stuart Staples z Tindersticksa. Na koncie ma również wspólne występy z Ryuichi Sakamoto czy Ludovico Einaudi, z którymi koncertował w Portugalii, Hiszpanii i we Włoszech.

W swojej obszernej dyskografii ma ponad 20 pozycji w tym ścieżkę dźwiękową do nominowanego do Oscara dramatu historycznego „Kamerdyner” Lee Danielsa z udziałem Foresta Whitakera.

https://en.wikipedia.org/wiki/Rodrigo_Leão
https://www.rodrigoleao.pt
https://www.facebook.com/rodrigoleaomusic/
https://www.instagram.com/rodrigoleaomusic/
https://twitter.com/rodrigolmusic
https://www.youtube.com/channel/UCN2hKkYKPYn-N4Uy85RNy1A
https://listen.tidal.com/artist/3528938
https://open.spotify.com/artist/1HY3qhAqbGC5jM7lfbSqft
https://music.apple.com/pt/artist/rodrigo-leão/26499136?l=en


Rodrigo Leão
“a estranha beleza da vida”.
℗ 2021 Uguru and Rodrigo Leão under exclusive license to BMG Rights Management and Administration (Spain) S.L.U
Lista utworów: (czas. 35:06)
Premiera: 15 października 2021

1. Friend of a Friend (feat. Michelle Gurevich) (3:39)
2. A Sala (2:33)
3. Sibila (2:02)
4. Who Can Resist (feat. Kurt Wagner) (2:02)
5. 45 segundos (0:43)
6. O Ovo do Tempo (feat. Surma) (3:17)
7. Voz de Sal (feat. Martirio) (2:52)
8. Introducao no 8 (3:06)
9. A Valsa da Petra (1:57)
10. O Maestro (2:40)
11. Old Happiness (1:19)
12. Janeiro 2021 (1:51)
13. Estrela do Norte (2:39)
14. Estranha Beleza da Vida (feat. Suso Sáiz) (3:29)

(Paulina Grudzińska - GOOD NEWS MARKETING)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25447