Gregory Porter album „Still Rising - The Collection” już wkrótce
Data: 18-10-2021 o godz. 01:13:48
Temat: Info


Decca Records i Blue Note celebrują dekadę sukcesów Dwukrotnego zwycięzcy nagrody Grammy, jazzowo-soulowej legendy Gregory’ego Portera (11.1971 Los Angeles, California). Ogłaszając wydanie kolekcji "Still Rising"Podwójny album zawierający 34 piosenki, w tym nowe utwory, covery, duety, a także niektóre z jego największych przebojów.

"Still Rising" to wykwintna kolekcja muzycznych przysmaków. Pierwsza płyta zawiera pięć premierowych utworów, dwie nowe aranżacje i dziewięć najpopularniejszych kompozycji Portera. Druga płyta zawiera niezwykłe covery i duety między innymi z Palomą Faith, Mobym, Jamiem Cullumem, Jeffem Goldblumem, czy Ellą Fitzgerald.

Nowego utworu „Dry Bones”, pierwszego singla albumu, napisanego i wyprodukowanego przez Troya Millera (współpracującego z takimi artystami jak Diana Ross, Rag’n’Bone Man i Emeli Sandé)

„Album zawiera moją muzykę, ale to nie „Greatest Hists”. Coś takiego wydaje się pod koniec artystycznej kariery, a ja nadal czuję się młodo, jeśli chodzi o moją. Mam jeszcze wiele do powiedzenia. W karierze artysty zawsze jest coś, o czym ludzie nie wiedzą, chciałem zwrócić ludziom na to uwagę. Tytuł kolekcji nawiązuje do mojego ostatniego albumu All Rise, ponieważ ponawiam coś, co jest stałe w mojej twórczości i utworach. Jest to optymizm w życiu i miłości. Jest to dla mnie nadal nieskończona historia, zarówno muzyczna, jak i prywatna. Wciąż się jej uczę. Wciąż się wznoszę (Still Rising)” – mówi Porter.

W ciągu ostatniej dekady Gregory Porter szturmem podbił świat, przybliżając światu współczesny jazz. Zdobył liczne wyróżnienia, w tym dwie nagrody Grammy za najlepszy jazzowy album wokalny. Jest ulubionym gościem programów telewizyjnych, takich jak Graham Norton, Jools Holland, Strictly Come Dancing i był pierwszą gwiazdą w programie dla dzieci CBeebies Bedtime Story, która zamiast bajki wyemitowała piosenkę.

W 2019 roku piosenkarz stworzył i poprowadził własny podcast „The Hang”, który do tej pory miał dwie udane serie i gościł wielu znanych artystów. Na początku tego roku ukazała się również sześcioodcinkowa seria kulinarna „The PorterHouse with Gregory Porter” Presented by Citi, w której artysta dzieli się przepisami inspirowanymi lokalnymi smakami, doświadczeniami kulinarnymi z trasy, a także własnymi rodzinnymi tradycjami kulinarnymi.

Jako doświadczony wykonawca, Porter wielokrotnie występował dla Królowej Elżbiety II, śpiewając "Amazing Grace" w Royal Albert Hall, na obchodach 70 rocznicy Dnia Zwycięstwa w Europie (70th Anniversary VE Day) oraz na kultowej scenie Pyramid w Glastonbury. Konsekwentnie wyprzedawane bilety na jego koncerty stały się wręcz globalnym fenomenem. W tym roku, po długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, Gregory Porter powróci do Wielkiej Brytanii z czterema występami, 13, 14 i 16 października 2021 roku w Royal Albert Hall w Londynie. Szersze tournée po Wielkiej Brytanii odbędzie się w maju 2022 roku.

(Gregory Porter / foto. Vika Porter)


Gregory Porter pracował jako szef kuchni w tej samej restauracji, w której zaczął występować na Brooklynie, a gotowanie i muzyka zawsze przenikały się w trakcie jego kariery. Kariera muzyczna Portera rozkwitła, kiedy jego pierwsze dwa albumy – „Water” (2010) i „Be Good” (2012) – otrzymały nominacje do nagrody Grammy. W 2013 roku wydał swój pierwszy dla Blue Note album „Liquid Spirit”, który szybko stał się światowym fenomenem. Album sprzedał się w ponad milionowym nakładzie i dał Porterowi pierwszą nagrodę Grammy, w tym samym czasie NPR Music określiło go mianem „America’s Next Great Jazz Singer” – przyszłością amerykańskiej wokalistyki jazzowej. Jego drugi album, „Take Me To The Alley” z 2016 roku, przyniósł Porterowi drugą nagrodę Grammy za Najlepszy album wokalno-jazzowy, czym ugruntował swoją pozycję najlepszego soulowo-jazzowego wokalisty i autora piosenek swojego pokolenia. W 2017 roku Porter wydał album będący hołdem dla Nat King Cole’a – „Nat King Cole & Me”, a w 2020 powrócił z pełnym optymistycznego tonu albumem „All Rise”. Oba wydawnictwa otrzymały nominacje do nagrody Grammy. Porter jest również gospodarzem podcastu „The Hang”, który stanowi serię rozmów z udziałem jego słynnych przyjaciół.

https://en.wikipedia.org/wiki/Gregory_Porter
https://www.gregoryporter.com
https://www.facebook.com/gregoryportermusic/
https://www.instagram.com/gregoryportermusic/
https://twitter.com/GregoryPorter
https://www.youtube.com/channel/UCJ3BLRO_SDdygiYQbbucQhg
https://tidal.com/browse/artist/3780424
https://open.spotify.com/artist/06nevPmNVfWUXyZkccahL8


Gregory Porter
„Still Rising - The Collection”
℗ 2021 Gregory Porter
Lista utworów:
Premiera: 5 listopada 2021

CD 1

1. Hey Laura
2. Liquid Spirit
3. Revival
4. Illusion
5. 1960 What?
6. L.O.V.E
7. Holding On
8. Concorde
9. If Love Is Overrated
10. I Will
11. Real Good Hands
12. My Babe
13. Bad Girl Love
14. No Love Dying
15. Why Does My Heart Feel So Bad?
16. Dry Bones
17. Love Runs Deeper
18. It’s Probably Me

CD 2

1. Natural Blues (with Moby & Amythyst Kiah)
2. Don’t Let Me Be Misunderstood (with Jamie Cullum)
3. Raining in My Heart (with Buddy Holly)
4. People Will Say We’re in Love (with Ella Fitzgerald)
5. GrandMas’ Hands (with Ben L’Oncle Soul)
6. Christmas Prayer (with Paloma Faith)
7. Insanity (with Lalah Hathaway)
8. Make Someone Happy (with Jeff Goldblum)
9. Fly Me To The Moon (with Julie London)
10. Satiated (with Dianne Reeves)
11. Have Yourself a Merry Little Christmas (with Renée Fleming)
12. The Girl From Ipanema (with Nat King Cole)
13. Water Under Bridges (with Laura Mvula)
14. Right Where you are (with Lizz Wright)
15. Heart and Soul - (with Yo-Yo Ma & The Silkroad Ensemble, Lisa Fischer)
16. Making Love (with Trijntje Oosterhuis)


TRASA KONCERTOWA PO WILEKIEJ BRYTANII 2021 & 2022


13, 14, 16 PAŹDZIERNIKA 2021 (2x) LONDON . ROYAL ALBERT HALL

7 MAJA 2022 LEEDS. FIRST DIRECT ARENA

8 MAJA 2022 MANCHESTER, AO ARENA

10 MAJA 2022 BOURNEMOUTH, INTERNATIONAL CENTRE

11 MAJA 2022 BIRMINGHAM, RESORTS WORLD ARENA

13 MAJA 2022 CARDIFF, MOTORPOINT ARENA

14 MAJA 2022 BRIGHTON, THE BRIGHTON CENTRE

16 MAJA 2022 GLASGOW, SSE HYDRO


(Karolina Majewska - Universal Music PL)
Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25440