Tori Amos zapowiada album „Ocean to Ocean”
Data: 17-10-2021 o godz. 11:30:35
Temat: Info


Tori Amos (22.08. 1963 Newton, Karolina Północna), po emocjonalnym „Speaking With Trees”, prezentuje kolejny utwór zapowiadający nowy album.Singel „Spies” jest dostępny we wszystkich serwisach cyfrowych, a płyta „Ocean to Ocean” ukaże się 29 października nakładem Decca Records.

Pierwszym singlem zapowiadającym krążek był emocjonalny „Speaking With Trees”, o którym pisali m.in. „Rolling Stone”, Pitchfork, Stereogum, NPR New Music Friday, SPIN, MTV, Consequence i inni.

Teraz wokalistka ukazuje nam swoje bardziej humorystyczna oblicze w singlu „Spies”. Ten zdecydowanie bardziej popowy utwór jest ujmującą opowieścią o nietoperzach i innych nocnych stworzeniach odwiedzających dom artystki w Kornwalii podczas pandemii, terroryzujących jej córkę Tash.

Album „Ocean to Ocean” opowiada o poczuciu zagubienia, zarówno geograficznego, jak i emocjonalnego. Jest to album mówiący o potrzebie bliskości i miłości, a także o wzajemnym wsparciu w destrukcyjnych czasach. Wypełniony melancholijnym pragnieniem, znanym z najwcześniejszej twórczości Tori Amos. Jak na płytę napisaną w ograniczonych warunkach, dwie rzeczy są niezwykłe – bogata stylistyka, od tanga po kinowe romanse oraz głębia utworów, które przypominając serie miłosnych listów, przepełnione są uczuciem do najbliższych.

– Wszyscy mieliśmy momenty, które nas nokautowały – mówi Tori. – Ten album odnajdzie Cię właśnie w takiej chwili – szczególnie jeśli jest to chwila straty. Fascynuje mnie, w jakiś sposób ludzie potrafią sobie radzić z tragedią, jak przechodzą przez momenty żalu i żałoby. Zrozumienie tego jest kluczem. Czasem to nie jest kwestia tabletki czy kieliszka podwójnej tequili. Trzeba być obecnym i trzeba być razem w tym bagnie. Ja chcę się z Toba spotkać właśnie tam… w bagnie.

„Ocean to Ocean” to najbardziej osobista kreacja Tori Amos od lat. Na albumie artystka powraca do emocji zakorzenionych w pierwszych pisanych przez nią utworach. Tori dotarła w głąb siebie i oddała się swego rodzaju introspekcji, podobnie jak przy powstaniu swojego debiutanckiego albumu „Little Earthquakes”.

"Ocean to Ocean" będzie również dostępny jako podwójny winyl 2LP od 28 stycznia 2022 roku.

(Tori Amos / fot. Desmond Murray)

Tori Amos
"Ocean to Ocean”"
℗ A Decca Records Release; ℗ 2021 Tori Amos, under exclusive licence to Universal Music Operations Limited
Lista utworów:
Premiera cd/digital: 29 października 2021
Premiera vinyla: 28 stycznia 2022
pre-order

1. Addition of Light Divided
2. Speaking with Trees (3:55)
3. Devil's Bane
4. Swim to New York State
5. Spies (5:59)
6. Ocean to Ocean
7. Flowers Burn to Gold
8. Metal Water Wood
9. 29 Years
10. How Glass is Made
11. Birthday Baby

Tori będzie koncertować w Wielkiej Brytanii w 2022 roku. Trasa rozpocznie się 11 marca - dwa wieczory w prestiżowym London Palladium, następnie 14 marca w Glasgow's O2 Academy i 15 w Manchesterze w O2 Apollo.

Artystka odwiedzi Polskę 17 lutego 2022 by zagrać koncert w Katowickim Spodku!

Bilety w sprzedaży na stronach:

shop.metalmind.com.pl,
www.eventim.pl,
www.ebilet.pl,
www.biletin.pl


Tori Amos sprzedała ponad 12 milionów płyt, zagrała ponad tysiąc koncertów i zdobyła wiele nagród. Od wydania w 1992 roku debiutanckiego albumu "Little Earthquakes" (21 lat temu), gdy Amos objawiła się ze swoim osobistym, wyjątkowym stylem komponowania piosenek, artystka nie przestaje być adorowana przez coraz to nowe pokolenia fanów, których czaruje swoim uwodzicielskim przesłaniem pełnym wartości, czułości, cierpkiej asertywności i przede wszystkim niezrównanym pięknem swego głosu.

Tori Amos, pionierka w wielu dziedzinach, jest jedną z pierwszych czołowych artystek, które nagrały muzykę w formacie komputerowym. Opracowała też swoje piosenki w formie graficznej, a także tworzyła nowatorskie filmy video w trakcie swojej kariery.

Tori Amos jest także znana z akcji pomocy humanitarnej – jest współzałożycielem fundacji RAINN (Rape, Abuse, and Incest National Network), która w Stanach jest największą organizacją do walki z przestępczością seksualną.
Tori Amos wystąpiła w Warszawie 12 czerwca 2014 r.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tori_Amos
http://toriamos.com/
https://www.facebook.com/toriamos
https://www.instagram.com/toriamos/
https://twitter.com/toriamos
https://toriamos.tumblr.com/
https://tidal.com/browse/artist/5892
https://open.spotify.com/artist/1KsASRNugxU85T0u6zSg32
https://www.youtube.com/c/toriamos/featured


(Karolina Strzałkowska - Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25422