Matt Dusk i wyjątkowi goście w utworze ,,That's Life / Żyć Tak’’!
Data: 15-10-2021 o godz. 14:06:22
Temat: Info


Pierwsza zapowiedź nadchodzącego albumu, utwór ‘One Note Samba / Samba na jedną nutę’ to był dopiero początek współpracy z Natalią Kukulska, bowiem Matt Dusk (19.11.1978 Toronto, Kanada) zaśpiewał piosenkę na kolejną płytę artystki, a następnie poprosił ją o napisanie polskiego tekstu do piosenki "That’s Life”.

"Szukałem piosenki, która pokazywałaby nasze życiowe zmagania, upadek, podnoszenie się i zaczynanie wszystkiego od nowa" - mówi Dusk. "Pandemia była i nadal jest wyzwaniem dla wielu. Chciałem nagrać utwór, który zasygnalizowałaby jej koniec. Z wiekiem zdałem sobie sprawę, że wszystkie smutki i frustracje z czasem przemijają i kiedy powstaniemy z popiołów pandemii, będzie to piosenka, którą będę mógł zaśpiewać na scenie z przekonaniem, że nadszedł nowy początek i będziemy szli naprzód."

Dusk nie byłby jednak sobą, gdyby zaśpiewał ten utwór sam. "Sinatra i wokaliści działający w ubiegłym stuleciu, mieli silne poczucie wspólnoty i często razem występowali, to dlatego wciąż wspominamy ‘The Rat Pack'”. Do zespołu, który tworzyli Frank Sinatra, Dean Martin i Sammy Davis Jr, na przestrzeni lat często dołączali inni artyści. "Co by było, gdybym mógł zebrać gwiazdorską obsadę wokalistów, którzy kochają tę muzykę i mogliby razem zaśpiewać, jednocześnie bawiąc się i celebrując to, o co w tej muzyce chodzi".

(Matt Dusk)

Matt Dusk, Andrzej Piaseczny, Kuba Badach
"That's Life / Żyć tak" feat. Natalia Kukulska (3:12)
℗ 2021 Royal Crown Records Inc.
Premiera: 15 października 2021

Żyć tak/ polish lyrics: Natalia Kukulska
Original Title "That's Life/ written by: Kelly Gordon / Dean Kay
Published by: Universal PolyGram Int. Publishing, Inc.

I tak, rozpoczęła się ciężka praca. Kiedy Natalia napisała polski tekst, Matt zapytał, czy dołączyłaby i również zaśpiewała w tym utworze. "Jednym z najbardziej charakterystycznych motywów nagrania Sinatry było zawołanie i odpowiedź między ‘that’s life’ Franka, a kobiecymi wokalami B.J. Baker, Gwen Johnson i Jackie Ward. Chciałem mieć to samo, a Natalia i ja mieliśmy już ten vibe z ‘One Note Samba’”

Na tym jednak nie koniec. "Z Kubą Badachem dogadywaliśmy się świetnie, kiedy nagrywaliśmy ‘Learning The Blues’ na poprzedni album. Od lat nie słyszałem takiego głosu. Jest niesamowitym artystą, a do tego też fajnym facetem, z którym bardzo lubię przebywać. Autentyczny i prawdziwy. Potrzebowaliśmy uzupełnić trio, więc skontaktowałem się z Andrzejem Piasecznym - dobrze wygląda, jest czarujący i ma świetny głos, jest idealnym dopełnieniem grupy. I to jest to, na co czekałem... skład, który oddaje hołd przeszłości, do tego każdy z nas ma swój własny artystyczny charakter."

(Dusk, Piaseczny i Badach)

We wrześniu Dusk, Badach & Piaseczny nagrali razem teledysk... "Było dużo śmiechu, przybijania piątek i whisky... naprawdę poczułem, że możemy być nowymi „TRZEMA AMIGOS" (nawiązanie do filmu z 1986 roku ze Stevem Martinem, Chevym Chase'em i Martinem Shortem). "Po prostu świetnie się bawiliśmy, odnajdując w sobie nawzajem pozytywną energię, uciekając od trudności i bolączek ostatnich 2 lat".

Utwór jest zapowiedzią albumu ‘’Sinatra with Matt Dusk vol.2’’, którego premiera zaplanowana jest na 22 października.

Rok po wydaniu pokrytego złotem albumu" Sinatra", Matt Dusk powraca z jego kontynuacją – "Sinatra Vol. 2", po raz kolejny zapraszając do współpracy polskich wykonawców.

Tworząc kolejny album poświęcony Sinatrze, Dusk chciał zrobić coś wyjątkowego, "Piosenki z Great American Songbook były już wykonywane przez wielu artystów i muzyków. Chciałem zaprosić do tego projektu artystów z wrażliwością podobną do mojej, którzy pomogliby mi rozpowszechnić te klasyki w XXI wieku." I tak też zrobił. Na płycie usłyszymy Natalię Kukulską, Kubę Badacha, Andrzeja Piasecznego oraz… Ewę Bem!

Płyta była gotowa, gdy coś się wydarzyło. "Znajoma wysłała mi link do tegorocznego festiwalu w Sopocie i usłyszałem, ten głos... To był głos Ewy Bem. Wyszukałem w sieci i posłuchałem jej nagrań - prawdziwa dama jazzu. Zobaczymy, czy uda nam się zaprosić Ewę na płytę" - śmieje się Dusk. I udało się. Ewa Bem przyjęła zaproszenie, po kilku wymianach korespondencji na temat repertuaru, stanęło na „Fly Me To The Moon”.

"Nieczęsto ma się okazję nagrywać z wokalistką, która jest na scenie już od kilkudziesięciu lat, a co dopiero z kimś tak utalentowanym i prestiżowym jak Ewa Bem. To było cudowne doświadczenie, ona jest taką ciepłą osobą. Fantastyczna energia! Tak się śpiewa jazz!"

Przyszłość przeszłości jest w dobrych rękach. Album to wizytówka artystów, którzy z pasją niosą pochodnię do przodu!

Matt Dusk sprzedał ponad milion albumów na całym świecie, ma na swoim koncie cztery złote i sześć platynowych albumów, a także liczne nagrody i nominacje.


Matt Dusk to dobrze znany w Polsce kanadyjski wokalista, który od lat czaruje swoimi jazzowo-swingującymi hitami pochodzącymi z kilku złotych („Good News”, „JetSetJazz”) i platynowych albumów („Just The Two of Us”, „My Funny Valentine”, „Old School Yule”).

Laureat wielu nagród w tym Diamentu Trójki i Róż Gali 2016 w kategorii muzyka. Doświadczony wokalista, fantastyczny showman ze świetnym poczuciem humoru. Podczas wspólnego wieczoru wprowadza doskonałą atmosferę, dostarcza dużą dawkę dobrej muzyki i przy okazji rozbawia gości do łez. Sympatyczny, przystojny i czarujący, w idealnie skrojonym garniturze, z łatwością wzbudza sympatię publiczności i mediów. W Polsce Matt Dusk ma na koncie współpracę z wieloma wybitnymi artystami między innymi z Margarett (wspólny album „Two Of Us”), Sanah, Agą Zayran.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Matt_Dusk
https://www.mattdusk.com
https://www.facebook.com/MattDuskPage/
https://www.instagram.com/mattdusk/
https://twitter.com/mattdusk
https://www.youtube.com/user/RCRENTER
https://tidal.com/browse/artist/3682872
https://open.spotify.com/artist/1UbA3tvm40VqUsiFlJaPCsMatt Dusk
‘’Sinatra with Matt Dusk vol.2’’
℗ 2021 Royal Crown Records Inc.
Lista utworów:
Premiera: 22 października 2021
pre-order

1. That’s Life / Żyć tak with Kuba Badach, Andrzej Piaseczny i Natalia Kukulska
2. One Note Samba / Samba na jedną nutę with Natalia Kukulska
3. All Or Nothing At All
4. Pennies From Heaven
5. I’ve Got The World On A String
6. Where Or When
7. My Kind Of Town
8. More
9. In The Wee Small Hours Of The Morning
10. I Get A Kick Out Of You
BONUS
11. Fly Me To The Moon with Ewa Bem

(Joanna Malik - Agora Muzyka)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25415