Juli w Taxi czyli propozycja'' Joe Le Taxi'' w wykonaniu Juli Chan
Data: 20-09-2021 o godz. 21:32:15
Temat: Info


Juli Chan, odświeżyła wielki, francuski przebój z lat osiemdziesiątych. Zobacz, jak brzmi „Joe Le Taxi” w nowym, delikatnym i zmysłowym wykonaniu artystki.

Juli Chan przyzwyczaiła już fanów do spektakularnie zaśpiewanych coverów. Niedawno artystka złożyła hołd Arianie Grande - swojej wieloletniej mentorce i muzycznej inspiracji, z głębi serca interpretując utwór „Bad Idea”. Dziś sięga po „Joe Le Taxi” - klasykę i kwintesencję muzyki pop z lat osiemdziesiątych. Wprowadzając współczesne brzmienia do nowej aranżacji utworu, po swojemu i z wdziękiem bawi się znaną melodią - w zmysłowym języku francuskim.

„Joe Le Taxi” to piosenka o taksówkarzu, który doskonale zna Paryż i jego romantyczne uliczki. Joe uwielbia paryskie, nocne życie, ze wszystkimi sekretnymi, małymi barami i mostami nad Sekwaną. W jego taksówce zawsze rozbrzmiewa dobra muzyka. Stojąc w korku, taksówkarz Joe raczy swoich pasażerów rumbą, mambo, dźwiękami saksofonu i starym dobrym rockiem.

Kiedy szukałam informacji o czym jest ta piosenka, odkryłam pasjonującą historię zapisaną w jej tekście. Joe to pseudonim Marii José Leão dos Santos, portugalskiej taksówkarki, która w latach siedemdziesiątych uciekła do Francji. Maria José była prześladowana z powodu swojej orientacji seksualnej. Kiedy matka Mari José odkryła, że jej córka jest lesbijką, zabrała ją do egzorcysty, później do szpitala psychiatrycznego by ostatecznie umieścić ją w szkole prowadzonej przez zakonnice. We francuskiej stolicy, przybrała imię Joe, wykonując zawód stereotypowo zarezerwowany dla mężczyzny. Z czasem, mogła znowu być tam sobą, bezpiecznie podróżując po nocnym Paryżu z gośćmi klubów LGBT. Myślę, że tę historię, o potrzebie tolerancji, braku dyskryminacji, w hołdzie dla wszystkich silnych kobiet - warto dziś przypomnieć, tak samo jak piękną melodię „Joe Le Taxi” sprzed lat. - wyjaśnia Juli Chan.

(Juli Chan)


Julia Chmielarska to eteryczna i dziewczęca wokalistka, od 2020 roku występująca pod pseudonimem Juli Chan. Ma siedemnaście lat i trzynastoletnie doświadczenie sceniczne. Od najmłodszych lat brała udział w zajęciach wokalnych, a swoje umiejętności prezentowała na scenach konkursów i festiwali. Rozpoznawalność zyskała jednak w drużynie CLEO w muzycznym talent-show The Voice Kids 2.

31 grudnia 2020 ukazał się debiutancki singel Juli Chan pod tytułem „Miło mi cię poznać”. W teledysku do tego utworu, Julia Chmielarska tworzy świat Juli Chan - w którym, niezależnie od wieku, każdy może odnaleźć swoje wspomnienia, związane z początkowymi chwilami zauroczenia. Pod koniec 2020 roku została okrzyknięta „Polską Arianą Grande” po tym jak w przededniu prezentacji autorskiego materiału, złożyła hołd swojej wieloletniej mentorce i muzycznej inspiracji, z głębi serca interpretując utwór „Bad Idea”.

https://www.facebook.com/julichanposh
https://www.instagram.com/julichanposh/
https://www.tiktok.com/@julichanposh?
https://www.youtube.com/channel/UCzvy-Y3UGzffLTQYbmsP8cQ
https://tidal.com/browse/artist/18448352
https://open.spotify.com/artist/6jIH7ytOavKICdIcTdVHYa?si=e7-fJKikRhCIiphGjFDGzQ&nd=1


(Juli Chan)

Juli Chan
„Joe Le Taxi” (2:58)
℗ 2021 Agora S.A. na wyłącznej licencji od Metascope Music
Premiera: 17 września 2021

Lyric: Étienne Roda-Gil
Music: Franck Langolff

Music Production: Saint Rock
Vocal Producer: Przemek Puk (Puk Music)
Miks: Jarosław JARO Baran
Mastering: Jarosław JARO Baran
Executive Producer: Maciej Pichlak (Metascope Music Poland)

(Rafał Rejowski - Agora Music)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25399