Billy Idol premierowo! 17.09.2021
Data: 20-09-2021 o godz. 21:29:49
Temat: Info


Mini-album Billy'ego Idola (William Michael Albert Broad)(30.11.1955 Stanmore, Londyn) „The Roadside” to 4-utworowa EP-ka, która ukazuje się nakładem Dark Horse Records - wytwórni założonej w 1974 roku przez George'a Harrisona, a obecnie reaktywowane przez Dhani Harrisona (syna legendarnego gitarzysty The Beatles) i Davida Zonshine'a.

Nad całością produkcji muzycznej nowych utworów Billy’ego Idola czuwał Butch Walker (m.in. Green Day, Weezer). Na mini-albumie nie mogło zabraknąć gitarzysty i współautora wielu hitów Idola, Steve'a Stevensa. Cała EP-ka, jak większość obecnych premierowych nagrań, powstała niemal w całości w cieniu pandemii. Dla swoich fanów, twórca legendarnego „White Wedding”, przygotował specjalne, kolekcjonerskie edycje nowego mini-albumu – szczegóły na stronie www.billyidolstore.com

(Billy IdoL / fot. Steven Sebring/BMG)


Billy Idol, właściwie William Michael Albert Broad (ur. 30 listopada 1955 w Stanmore, Londyn) – brytyjski muzyk, wokalista, autor tekstów piosenek oraz aktor. Przez ostatnie czterdzieści pięć lat jest jedną z głównych twarzy i głosów rock’n’rolla. Zaczynał jako punkrockowiec w legendarnej formacji Chelsea. Później jako frontman Generation X – w latach 1977-1981 – wydał trzy albumy, gdzie, jak twierdzą niektórzy krytycy muzyczni, otworzył nowy rozdział punk rocka. W 1981 rozpoczął działalność solową współpracując z gitarzystą Steve’em Stevensem, która przyniosła m.in. takie hity jak „White Wedding” oraz „Dancing with Myself”. Rok później pojawił się longplay „Billy Idol”. Album, w Stanach, pokrył się złotem. W 1983 krążek „Rebel Yell” z przebojami „Rebel Yell” i „Eyes without a face” potwierdziły status gwiazdy na amerykańskim rynku! Do dzisiaj, Billy Idol wydał 7 solowych albumów długogrających. Trzykrotnie nominowany był do nagrody Grammy w kategorii Best Male Rock Vocal Performance.

Mini-album „The Roadside” to pierwsze wydawnictwo Billy’ego Idola w reaktywowanej Dark Horse Records, wytwórni założonej w 1974 roku przez George'a Harrisona, a obecnie prowadzonej przez Dhani Harrisona (syna legendarnego gitarzysty The Beatles) i Davida Zonshine'a. Inni artyści obecni w katalogu w Dark Horse to m.in.: George Harrison, Joe Strummer i Ravi Shankar. „Jestem bardzo podekscytowany powitaniem Billy'ego Idola w rodzinie Dark Horse Records. Billy to legenda, a jego muzyka pasuje idealnie do klimatu Dark Horse. Kochałem jego muzykę przez całe życie, więc możliwość dołączenia tych nowych dźwięków do naszej legendarnej wytwórni, to ogromny zaszczyt!” – mówi Dhani Harrison.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Billy_Idol
https://billyidol.net
https://www.facebook.com/BillyIdol/
https://www.instagram.com/billyidol/
https://twitter.com/billyidol
https://www.youtube.com/billyidolonline
https://tidal.com/browse/artist/10283
https://open.spotify.com/artist/7lzordPuZEXxwt9aoVZYmG
https://music.apple.com/pl/artist/billy-idol/550949
https://www.amazon.com/Billy-Idol/e/B000AQ6RO2?ref=sr_ntt_srch_lnk_1&qid=1628884461&sr=8-1


Billy Idol
"The Roadside" EP
℗ 2021 BFI Records, Inc, under exclusive license to Dark Horse Records/BMG Rights Management (US) LLC
Premiera: 17 września 2021
pre-order

1. Rita Hayworth (3:05)
2. Bitter Taste (4:26)
3. U Don’t Have To Kiss Me Like That (4:33)
4. Baby Put Your Clothes Back On (3:54)

Wydawca – BMG Rights: www.bmg.com
Dystrybucja w Polsce – Warner Music Poland: www.warnermusic.pl
PR & marketing w Polsce – Dream Music: www.dreammusic.pl

(Anna Krypa - Dream Music & Books)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25398