„50/50” - trzeci singel ANDRZEJA PIASECZNEGO z płyty '50/50'
Data: 20-09-2021 o godz. 21:11:37
Temat: Info


15 września miała miejsce premiera piosenki "50/50", trzeciego singla z płyty "50/50" Andrzeja Piasecznego (6.01.1971 Pionki), która premierę miała 7 maja 2021 roku. Piosence będzie towarzyszył teledysk.Tak o piosence „50/50” mówi Andrzej Piaseczny:

- To tytułowa piosenka z płyty, od której wziął początek cały projekt 50/50. Spotkanie z Kubą Badachem, który dał mi zadanie napisania części tekstu zanim jeszcze powstała muzyka, okazało się być dla mnie możliwością sformułowania motywu przewodniego dla całej płyty.
Pół na pół oznacza więc współpracę z zaproszonymi do jej nagrania gośćmi, jest nawiązaniem do moich okrągłych urodzin, których celebracja przy okazji promocji materiału trwa nieprzerwanie cały rok, ale jest także (na co zwrócił mi uwagę producent płyty Michał Przytuła) odzwierciedleniem ludzkiego rozmyślania nad wypełnioną w połowie szklanką. Wprawdzie myślę, że zwykle jest ona dla mnie w połowie pełna, ale zawsze znajdą się do pokonania jakieś schody, na które wspinać się obawiamy.
A może już bać się niczego nie trzeba? Kiedy połówka za nami, do tego zupełnie satysfakcjonującego życia i twórczości, do głosu dochodzi świadomość tego, że nie na każde schody trzeba się koniecznie wspinać. Choćby nie wiem jak kusiły obietnicą spełnienia, niejednokrotnie okazuje się, że czeka ono tuż obok, a żeby je dostrzec wystarczy wziąć głęboki oddech i przestać się skupiać na trudnościach. „Można powiedzieć, że się znamy dobrze, może nie całkiem, ale choć w połowie..” a jeśli moi słuchacze mają ochotę na poznawanie mnie dalej, bardzo proszę - oto piosenka, od której zaczyna się drugie pół.

Pięćdziesiąte urodziny to wystarczający powód do świętowania! Andrzej Piaseczny, postanowił sprawić sobie jedyny w swoim rodzaju prezent – poprosił przyjaciół i ulubionych artystów o napisanie dla niego piosenki.

I tak powstał niezwykły urodzinowy album „50/50”, z utworami skomponowanymi i wyprodukowanymi dla Andrzeja Piasecznego przez mistrzów polskiej sceny. Kayah, Mrozu, Adam Sztaba, Jarecki, Kuba Badach, Paulina Przybysz, Michał Fox Król, Majka Jeżowska, Tomasz Organek. Jedna z piosenek została nagrana przez zespół koncertowy Andrzeja Piasecznego i wyprodukowana przez szefa muzycznego zespołu – Łukasza Kowalskiego. Jednym słowem idealni goście na urodzinowej imprezie.

(Andrzej Piaseczny / fot. Oskar Szramka)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Piaseczny
https://andrzejpiaseczny.art.pl
https://www.facebook.com/andrzejpiasecznyoficjalnyprofil
https://www.instagram.com/andrzejpiaseczny_official/
https://www.tiktok.com/music/To-Co-Dobre-To-Co-Lepsze-144932523691704320
https://www.youtube.com/user/AndrzejPiasecznyVEVO
https://tidal.com/browse/artist/3620517
https://open.spotify.com/artist/3sYr49vFJ6BPZnV5Ky1PLH

(Andrzej Piaseczny / fot. Oskar Szramka)

Andrzej Piaseczny
"50/50" (5:03)
℗ 2021 Mystic Production
Premiera: 15 września 2021

(Artur Tylmanowski - Mystic Production)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25395