Dariusz Kozakiewicz debiutuje jako wokalista!
Data: 20-09-2021 o godz. 16:15:51
Temat: Info


Agencja Muzyczna Polskiego Radia prezentuje debiut wokalny Dariusza Kozakiewicza (30.12.1951 Warszawa) - singel „To nie żart”, którego premiera odbyła się 15 września.Singel jest zapowiedzią dwupłytowego albumu, który ukaże się już 1 października 2021. Album jest podsumowaniem scenicznego dorobku artysty.

15 września 2021 roku w serwisach streamingowych pojawiła się ballada „To nie żart”, debiut... Dariusza Kozakiewicza, jako wokalisty!

Nieprzyjazna, pandemiczna rzeczywistość ostatnich kilkunastu miesięcy spowodowała, że muzycy musieli zapomnieć o scenie i spotkaniach z publicznością, a przez jakiś czas nawet o pracy w studiu, by nagrać coś wspólnie z innymi artystami.

Pozostało tworzenie w domowym zaciszu utworów, które być może kiedyś ktoś usłyszy.

Jedną z takich zagranych na gitarze melodii, powstałych w niezwyczajnym dla artysty czasie, kiedy pandemia nieco zelżała Darek Kozakiewicz przyniósł do studia Pako Sarra. Ten ostatni przygotował aranżację na fortepian do tego stopnia znakomitą, że… w efekcie Kozakiewicz zrezygnował z partii gitar w nagraniu.

(Dariusz Kozakiewicz, fot. Piotr Piorun/Polskie Radio)

Agnieszka Jaworska, organizująca artystyczną działalność Kozakiewicza, namówiła (w tajemnicy przed kompozytorem) Jacka Cygana, a ten napisał do ballady piękny tekst i… zaczęło się przekonywanie Darka, by po raz pierwszy w życiu sam zaśpiewał skomponowaną przez siebie piosenkę. Długie pertraktacje przyniosły skutek! W ten sposób, po 50. latach wyczynów gitarowych usłyszymy głos Dariusza Kozakiewicza, dotąd znany tylko wokalistom, którzy dostawali nucone przez niego propozycje skomponowanych dla nich piosenek.

W nagraniu, oprócz śpiewającego Kozakiewicza, słyszymy oczywiście grającego na fortepianie Pako Sarra, na kontrabasie gra Juan Cruz, a na perkusji gigant sceny jazzowej, Czesław „Mały” Bartkowski. Nagraniu towarzyszy kameralny, jak tekst utworu, teledysk. Producentem nagrania i teledysku jest Perfect Management Agnieszka Jaworska-Sarr.

Jesteśmy w Agencji Muzycznej Polskiego Radia zadowoleni, że Dariusz Kozakiewicz nas poprosił, by jego poniekąd debiutanckie nagranie „To nie żart” ponieść w świat pod naszą firmą.

(Dariusz Kozakiewicz, fot. Piotr Piorun/Polskie Radio)


Kozakiewicz, to prawdziwy gigant polskiej sceny rockowej. Tygodnie dzielą nas od jego 70. urodzin i jubileuszu 50. lat na scenie. Riffy i solówki jego gitar można usłyszeć na płytach wielu wykonawców, dla których komponował i zespołów, w których grał, od FATUM i PIĘCIU, przez BREAKOUT i TEST, po PERFECT.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dariusz_Kozakiewicz
https://www.facebook.com/darekkozakiewiczofficial/
https://www.instagram.com/explore/tags/dariuszkozakiewicz/
https://www.youtube.com/channel/UCrwsZbwWfwKDdVoxOjokxXQ
https://tidal.com/
https://open.spotify.com/artist/4JWQFpiSABX8d0isdsYfKg


Dariusz Kozakiewicz
„To nie żart” (4:07)
℗ 2021 Polskie Radio
Premiera: 15 września 2021

Muz. Dariusz Kozakiewicz
Sł. Jacek Cygan

Dariusz Kozakiewicz – śpiew
Pako Sarr – instrumenty klawiszowe, gitara
Juan Cruz – kontrabas
Czesław Bartkowski – perkusja

Aranżacja – Pako Sarr
Miks i mastering – Piotr Bogucki
Reżyser klipu – Pako Sarr
Montaż video – Lude Reno i Asia Lopat
Nagrań dokonano w studio Pako Sarr’a oraz w Nebula Studio.

Produkcja: Perfect Management Agnieszka Jaworska-Sarr 2021

(Alicja Żełaniec - Polskie Radio S.A. • Agencja Promocji)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25381