Wielki powrót Michaela Patricka Kelly’ego!
Data: 13-09-2021 o godz. 14:39:46
Temat: Info


Cztery lata po premierze ostatniego albumu, legendarny „Paddy” (Michael Patrick Kelly)(5.12.1977 Dublin) z The Kelly Family przymierza się do premiery piątego krążka „B•O•A•T•S”, który ukaże się 5 listopada i jest już dostępny w przedsprzedaży!

Pierwsze dwa single z nadchodzącego albumu, „Beautiful Madness” i „Throwback”, wygenerowały łącznie ponad 150 milionów streamów i znalazły się na szczycie list przebojów w wielu krajach europejskich, w tym w Polsce (3 miejsce!), Niemczech, Szwajcarii i Austrii. Album „B•O•A•T•S” jest kontynuacją płyty „iD” z 2017 roku, która utrzymywała się na niemieckich listach przebojów przez ponad 90 tygodni i obecnie zmierza w kierunku podwójnej platyny. Trasa iD-Live sprzedała ponad 500 tysięcy biletów, a hity radiowe, takie jak „Roundabouts”, „Et Voila” i „iD” udowadniają, że autor piosenek i producent z niepowtarzalnym 4-oktawowym głosem jest jednym z najbardziej uznanych artystów zarówno w Niemczech, jak i za granicą.

Pod koniec sierpnia artysta ponownie zawitał do Polski, aby wystąpić na żywo przed liczną widownią w Kielcach. Jego występ przyciągnął 1,3 miliona widzów „Przeboju lata” RMF FM i Polsatu. Michael Patrick Kelly był niezaprzeczalnie najjaśniejszą gwiazdą tego wyjątkowego wieczoru i pozostawił głęboki niedosyt wśród polskich fanów występując z dwoma utworami.

Po europejskim sukcesie „Beautiful Madness” (ponad 100 milionów odtworzeń i podwójna platyna w Polsce!) i ostatnim singlu „Throwback” (ponad 100 odtworzeń dziennie!) Michael Patrick Kelly jest liderem kilku europejskich list przebojów. Utwór łączący brzmienie lat 70-tych z aktualnym miejskim klimatem został ostatnio wydany jako remiks funky house brytyjskiego producenta i DJ-a Majestic, znanego z kilku światowych sukcesów, takich jak remiks utworu „Rasputin” Boney M.

(Michael Patrick Kelly)


Irlandzko-amerykański piosenkarz i autor hitów Michael Patrick Kelly urodził się w muzykalnej rodzinie „The Kelly Family”. Jako nastolatek stał się ulubieńcem całego pokolenia. W wieku 18 lat napisał już światowe hity, takie jak „An Angel” i „Fell in Love with an Alien”, sprzedał ponad 20 milionów albumów, grał na trasach po stadionach, dzielił scenę z Pavarottim i wystąpił na legendarnej mini trasie „Michael Jackson & Friends” w Seulu i Monachium. Następnie zrobił sobie sześcioletnią przerwę, żyjąc w milczeniu jako mnich w klasztorze we Francji, po czym wrócił do branży muzycznej z jeszcze większą karierą solową niż wcześniej.

Jego ostatni solowy album „iD” spędził 70 tygodni na listach przebojów z hitami radiowymi, takimi jak „iD” i „Roundabouts”. Następnie dał koncerty na trasie, którą zobaczyło 500 tysięcy fanów. Charyzmatyczny muzyk ma wrodzony talent zarówno na scenie, jak i w telewizji. Uczestniczy jako trener w „The Voice of Germany” i prowadzi popularny program telewizyjny „Sing my Song”.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Michael_Patrick_Kelly
http://www.michael-patrick-kelly.com/home/
https://www.facebook.com/michael.patrick.kelly.official?ref=ts
https://www.instagram.com/michael.patrick.kelly.official/
https://twitter.com/mpk_official
https://www.tiktok.com/@michael_patrick_kelly/
https://www.youtube.com/channel/UCQi4uByRctz-XsG4ZtUpwow
https://tidal.com/browse/artist/4939078
https://open.spotify.com/artist/21Re0v1YQjggSioxLJ6Cr2


Kelly,Michael Patrick
B.O.A.T.S
℗ 2021 COLUMBIA a division of Sony Music Entertainment Germany GmbH
Lista utworów: (brak)
Premiera: 5 listopada 2021
pre-order

(Barbara Popiołek - Sony Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=25364