Camilo i Shawn Mendes? Tego jeszcze nie było
Data: 16-07-2021 o godz. 20:12:59
Temat: Info


Kolumbijski piosenkarz i producent Camilo (Camilo Echeverry)(16.03.1994 Medellín, Colombia) połączył siły z nominowanym do nagrody Grammy Shawnem Mendesem (8.08.1998 Toronto, Ontario, Kanada) w nowym remiksie „KESI (Remix)”.

Utwór jest już dostępny na wszystkich platformach streamingowych.

Camilo wyruszył właśnie w światową trasę koncertową Mis Manos Tour, która rozpoczęła się w Hiszpanii. Trasa obejmuje 16 wyprzedanych koncertów w Stanach Zjednoczonych i Portoryko.

Artysta ujawnił, że „KESI” to jedna z jego ulubionych piosenek, jakie stworzył.
„Nie myślałem o remiksie, dopóki Shawn Mendes, jeden z moich ulubionych artystów, nie wspomniał o nim. Jako wielki fan jego muzyki, sam pomysł słuchania go po hiszpańsku był ekscytujący. Fakt, że po raz pierwszy zdecydował się śpiewać w naszym języku w utworze ze mną, jest jednym z największych zaszczytów, jakie spotkały mnie w mojej karierze. To jedyna w swoim rodzaju piosenka, pełna życia, uśmiechu, energii i zaraźliwego szczęścia, a nasza szczera i bliska przyjaźń dała ducha tej współpracy”.

Zakorzeniony w tradycyjnej champeta, gatunku wywodzącym się z wybrzeża Kolumbii, utwór „KESI” łączy afro-karaibskie rytmy z charakterystycznym stylem Camilo. Remiks to gwarantowany letni hit, który łączy angielski i hiszpański z nienagannym wokalem obu artystów.

Wtórując Camilo, Mendes mówi: „Moją ulubioną częścią pracy z Camilo jest po prostu przebywanie z nim; jego energia jest zaraźliwa. Kiedy się spotkaliśmy, natychmiast się zrozumieliśmy. Wydaje mi się, że o wiele łatwiej jest z kimś współpracować, kiedy trochę się zaprzyjaźnicie. Jest się wtedy o wiele bardziej podekscytowanym tworzoną muzyką”.


Uzbrojony w świetne umiejętności tekściarskie i intuicyjną wrażliwość, kolumbijski piosenkarz, autor tekstów, muzyk i producent Camilo jest uważany za jednego z największych przedstawicieli nowego popu swojego pokolenia. Został okrzyknięty przez The New York Times piosenkarzem, który „pisze przeboje, nawet gdy nie próbuje” i nazwany przez PAPER jednym z 12 latynoskich artystów, których warto streamować. Do tej pory Camilo zgromadził ponad 13 miliardów wyświetleń i odtworzeń na wszystkich platformach cyfrowych.

W tym roku wydał swój najnowszy album „Mis Manos”. Na płycie znalazły się single takie jak „Vida de Rico” (1. miejsce na liście Billboard’s Latin Pop Airplay Chart), „BEBÉ” z El Alfą i „Ropa Cara”. Wszystkie znalazły się na liście Spotify Global Top 50. „Mis Manos” jest kontynuacją jego pierwszego, globalnie dystrybuowanego albumu „Por Primera Vez”, który uzyskał status platynowej płyty w czterech krajach. Przebojowy singel „TUTU” z udziałem Pedro Capó otrzymał dziesięciokrotną platynę i zgromadził ponad 1,7 miliarda streamów na całym świecie.

Na początku tego roku Camilo zdobył pierwsze miejsce na liście Billboard Latin Rhythm Airplay z „Tattoo Remix”, na którym wystąpił portorykański artysta Rauw Alejandro. Zanim zadebiutował jako główny artysta, Camilo pisał hity dla takich artystów jak Bad Bunny („Si Estuviésemos Juntos”) czy Becky G i Natti Natasha („Sin Pijama”). Oprócz sukcesu w streamingu i na listach przebojów, Camilo jest zdobywcą wielu wyróżnień, w tym latynoskiej nagrody Grammy (siedem nominacji!) oraz nominacji do nagrody Grammy.

https://en.wikipedia.org/wiki/Camilo_(singer)
https://www.facebook.com/camilomusica
https://www.instagram.com/camilo/
https://twitter.com/camilomusica
https://www.tiktok.com/@camilo?
https://www.youtube.com/channel/UCw0aKHSGFGyrnMeVnHeYMyw
https://tidal.com/browse/artist/3824470
https://open.spotify.com/artist/28gNT5KBp7IjEOQoevXf9N


(Camilo x Shawn Mendes)


Urodzony w Toronto multiplatynowy wokalista i autor tekstów Shawn Mendes, wydał w 2020 roku swój długo oczekiwany, czwarty album studyjny „Wonder”, który zebrał entuzjastyczne recenzje i zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200. W 2019 roku Shawn został nominowany do nagrody Grammy w kategorii „najlepszy występ w duecie/grupie” (Best Pop Duo/Group Performance) za singiel „Señorita” z Camilą Cabello. W 2018 roku wydał trzykrotnie platynowy w Polsce album „Shawn Mendes”. Płyta stała się jednym z najlepiej sprzedających się albumów 2018 roku i uczyniła Shawna trzecim najmłodszym artystą solowym z trzema albumami z rzędu na 1. miejscu.

Shawn był nominowany w dwóch kategoriach do 61. nagród Grammy, w tym Song of the Year (piosenka roku) za „In My Blood” i Best Pop Vocal Album (najlepszy popowy album wokalny) za „Shawn Mendes”. Jest pierwszym męskim artystą solowym w historii, który jednocześnie zajmował pierwsze i drugie miejsce na liście Top 40 dzięki singlom „Señorita” i „If I Can’t Have You”. Podczas ostatniej światowej trasy koncertowej zaledwie w kilka minut wyprzedał swój pierwszy koncert na stadionie w rodzinnym Toronto. W ramach trasy Shawn dał ponad 100 koncertów w Wielkiej Brytanii, Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Azji i Australii/Nowej Zelandii. 2 kwietnia 2019 roku wystąpił w Tauron Arenie w Krakowie.

W kwietniu 2017 roku Shawn wydał swój trzykrotnie platynowy hit „There’s Nothing Holdin’ Me Back”. Utwór stał się jego drugim singlem na 1. miejscu w radiu Top 40 i na liście Pop Songs Billboard, dołączając do jego siedmiokrotnego platynowego singla „Stitches” (trzykrotna platyna w Polsce). Shawn ma prawie 50 miliardów odtworzeń na świecie i 8,6 miliarda wyświetleń teledysków. W 2018 został uznany za najbardziej wpływowego artystę i nastolatka na wszystkich platformach społecznościowych przez ROI Influencer Media.

W 2019 roku Shawn uruchomił fundację The Shawn Mendes Foundation, której celem jest inspirowanie młodego pokolenia do działania w szczytnych celach. W ramach bieżącej misji fundacja zapewnia zasoby i wsparcie, aby wzmacniać głosy, przesłania i platformy młodych liderów napędzających pozytywne zmiany na świecie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Shawn_Mendes
http://www.shawnmendesofficial.com/
https://www.facebook.com/ShawnMendesOfficial
https://www.instagram.com/shawnmendes/
https://twitter.com/shawnmendes
https://www.tiktok.com/@shawnmendes
https://www.youtube.com/user/qzMendShawqz
https://tidal.com/browse/artist/5747802
https://open.spotify.com/artist/7n2wHs1TKAczGzO7Dd2rGr
https://www.snapchat.com/add/shawnmendes1


Shawn Mendes • Camilo,
"KESI - Remix" (2:56)
℗ 2021 Sony Music Entertainment US Latin LLC/Hecho A Mano Music (HAMM)
Premiera: 16 lipca 2021

(Barbara Popiołek - Sony Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=24901