Miuosh kończy z rapowaniem?
Data: 11-06-2021 o godz. 00:00:00
Temat: Info


Ten album to ten moment - raz na milion lat.
Płyta Miuosha (Miłosz Paweł Borycki)(14.10.1986 Katowice) bez Miuosha? Raz na milion lat dochodzi do odłamu planetoid, swoistego zderzenia, które niesie za sobą niezliczone konsekwencje.Strumienie biegu czasu i nieskończone ilości miejsc przenikają się ze sobą w piękny i nieobliczalny sposób, zmieniając zastałe światy.

Między pokryte najdostojniejszą rdzą szacunku symbole, wierzenia i tradycje wkrada się coś im obcego. Razem tworzą nowe.

Bynajmniej! To odwrócenie dotychczasowego biegu wydarzeń, nowe poszukiwania i wyrażanie siebie z udziałem innych artystów. Wspólne działanie z wybitnymi artystami i odkrywanie do tej pory nieznanych planet.

(Miuosh / fot. Mateusz Czech)

Miuosh nieustannie zaskakuje i zdawać by się mogło, że suspens to coś, co go nakręca. Nadchodzi album rapera bez rapowania, ale nadal z jego duszą (teksty) i sercem (muzyka)

“Pieśni współczesne” to projekt, w którym zaangażowanych zostało ponad 140 osób w tym niezwykły i uznany w Europie Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Bela Komoszyńska, Ralph Kamiński, Natalia Grosiak, Miuosh, Jakub Józef Orliński, Igor Herbut, Tomasz Organek, Julia Pietrucha, Król czy duet Kwiat Jabłoni.

Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które to jednak śmiało sięgają do tradycji ludowych tożsamych „Śląskowi”, a podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominając o szacunku dla tradycji. W aktualny sposób poruszają ponadczasową tematykę, śmiało czerpiąc z tradycji pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego, nawiązując do ludowych wierzeń, wartości i historii.

Dla liczącego niemal 80 lat Zespołu „Śląsk”, który miał okazję koncertować w 44 krajach na 5 kontynentach, to pierwszy taki projekt. Dla Miuosha, który swoimi symfonicznymi projektami-koncertami z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia potrafił zapełnić największy stadion w Polsce, to również nowa przestrzeń. Pierwsza muzyczna prezentacja to utwór “Doliny”, który został zrealizowany z udziałem dwóch wybitnych postaci: Jakuba Józefa Orlinskiego oraz Marcina Wyrostka.

Jednocześnie wystartował preorder albumu “Pieśni Współczesne” dwie wersje albumu, które będą dostępne tylko na stronie piesniwspolczesne.com

Miuosh Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
"Doliny" (4:25)
℗ 2021 Fandango Records
Lista utworów:
Premiera: 10 czerwca 2021

Słowa: Miłosz Borycki
Muzyka: Miłosz Borycki

Orkiestracja, opracowanie partii chóralnych: Jan Stokłosa

Wykonanie: Jakub Józef Orliński, Marcin Wyrostek, Tomasz Dąbrowski, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"
Dyrygent: Jan Stokłosa
Produkcja muzyczna: Miłosz Borycki, Michał "Fox" Król
Realizacja nagrań: Michał "Fox" Król (Królestwo Studio, Warszawa, PL), Miłosz Borycki, Szymon Suchoń, Łukasz Kozubek (KATO Studio, Katowice, PL), Jacek Trzeszczyński (W Dobrym Tonie Studio, Warszawa, PL)
Miks: Rafał Smoleń
Mastering: Stardelta, UK
Design & Art Direction: Bartłomiej Walczuk / Osom © Studios

https://pl.wikipedia.org/wiki/Miuosh
http://miuosh.com
https://pl-pl.facebook.com/Miuosh
https://www.instagram.com/miuosh/?hl=pl
https://twitter.com/miuoshfdg
https://www.youtube.com/channel/UCRNxVLVRODbjrKMA1tQgMfA/f
eatured
https://tidal.com/browse/artist/4585168
https://open.spotify.com/artist/3BroLrMp9Q01yOnhLn9qxX

(Adrianna Rosińska - No Lekko)

<

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=24602