WYZNANIE. Autobiografia wokalisty Judas Priest
Data: 20-05-2021 o godz. 02:36:42
Temat: Książki


Nazwana jedną z najlepszych muzycznych książek 2020 roku przez magazyny „Rolling Stone” i „Kirkus Reviews”

Legendarny frontman Judas Priest – jednej z najpopularniejszych grup heavymetalowych wszech czasów – świętuje pięć dekad swojej kariery w niezwykle szczerych wspomnieniach.Rob Halford, frontman znanych na całym świecie ikon metalu – grupy Judas Priest – to prawdziwy „Metalowy Bóg”. Na jego charakter oraz twórczość wypływ miało dorastanie w Black Country – sercu przemysłu Wielkiej Brytanii.

Wyznanie, jego szczera autobiografia, to niezapomniana rockandrollowa opowieść o drodze z osiedla komunalnego w Walsall ku wielkiej sławie, z przystankami na alkoholizm i uzależnienie od narkotyków, zaliczenie kilku cel w aresztach, niezbyt fortunne seksualne przygody, wielką osobistą tragedię, ale także odwyk, coming out i duchowe odnowienie oraz… miłość.

Teraz wyznaje całą prawdę o swoich wzlotach i upadkach.

Wyznanie to historia niezwykłych pięciu dekad w branży muzycznej, opowiedziana z typowym dla Halforda autoironicznym humorem rodem z Black Country. To także opowieść o nietypowych spotkaniach z przeróżnymi postaciami – od Supermana po Andy’ego Warhola, Madonnę, Jacka Nicholsona i królową. To jednak przede wszystkim hołd dla siły ognia i potęgi heavy metalu.Biografia ujmująca swą szczerością i prostotą. Poszukiwanie siebie w cieniu wielkiego sukcesu. Przeczytałam jednym tchem!
ANJA ORTHODOX, twarz i głos zespołu ClosterkellerBóg Metalu - pod takim określeniem jest znany wśród fanów. Człowiek, dla którego scena, trasy czy studio to ważna, ale jednak tylko część życia. Niewielu zdaje sobie sprawę, że żywot tak znanego, podziwianego, ale też zapracowanego człowieka jest bardzo trudny, pełen wyrzeczeń i wypełniony problemami o naturze kompletnie nieznanej człowiekowi żyjącemu poza światem sceny i jej kulisów. Rob Halford, na scenie dzika bestia o hipnotyzującym głosie i stalowej pewności siebie, to prywatnie bardzo spokojny, pełen szacunku dla fanów człowiek. Jak trudno była droga z robotniczych przedmieść Birmingham na światowe sceny, jak świat zmienił małego Roberta w dowodzącego milionami słuchaczy ikonicznego lidera, mówi ON sam: Rob Halford. Bóg Metalu ma teraz głos!
PIOTR WIWCZAREK, lider zespołu Vader


ROB HALFORD - wokalista, autor tekstów i muzyk. Najbardziej znany jest jako główny wokalista nagrodzonego Grammy zespołu heavy metalowego Judas Priest. Zespół wydał do tej pory 20 albumów i dziś kontynuuje wspólną trasę koncertową. Halford mieszka między The Midlands w Wielkiej Brytanii a Arizoną w USA.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rob_Halford
http://www.robhalford.com/?z
https://pl-pl.facebook.com/robhalfordlegacy/
https://www.instagram.com/robhalfordlegacy/
https://twitter.com/halfordmetal
https://www.youtube.com/channel/UC2x94MYbrJ0tJqlLAZs4q9A
https://tidal.com/browse/artist/3840788
https://open.spotify.com/artist/7CTjkl9M3enzBBfm1u10SyTytuł: WYZNANIE. Autobiografia wokalisty Judas Priest
Tytuł oryginalny: Rob Halford. Confession
Autor: ROB HALFORD
Tłumaczenie: Jakub Michalski
Redakcja: Grzegorz Krzymianowski
Korekta: Piotr Królak, Agnieszka Zygmunt
Projekt typograficzny i skład: Joanna Pelc
Adaptacja okładki: Paweł Szczepanik / BookOne.pl
ISBN: 9788382101652
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 19 maja 2021
Format: 147 x 214 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Stron: 432 + 16 stron ze zdjęciami
Waga: około 575 g
Cena: + - 42 zł
Książka dostępna także jako e-book

Copyright © Rob Halford 2020

The right of Rob Halford to be identified as the Author of the Work has been asserted by him in accordance with the Copyright, Designs and Patents Act 1988

First published in 2020
by HEADLINE PUBLISHING GROUP

Copyright © for the Polish edition by Wydawnictwo SQN 2021
Copyright © for the translation by Jakub Michalski 2021

(Serdecznie Dziękuję Piotrowi Stokłosie)


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=24436