Giganci wód i rocka. Opowieści gitarzysty Iron Maiden
Data: 13-09-2020 o godz. 19:40:14
Temat: Książki


Legendarny gitarzysta Iron Maiden Adrian Smith (27.02.1957 Hackney, wschodni Londyn) w nowej, dotąd nieznanej odsłonie!

Co robi gitarzysta jednego z najsłynniejszych zespołów rockowych na świecie, kiedy gasną reflektory?
Szuka wytchnienia i spokoju.

A nic tak bardzo nie relaksuje jak spokojny szum wody i… wędkowanie!„Wędkowanie zawsze było dla mnie ucieczką od wiecznego pośpiechu i ciągłego hałasu ciężkiego grania.
Reszta zespołu zawsze mówiła, ze jestem szalony, ale może teraz po przeczytaniu tej książki zrozumieją, jakie to…ekscytujące!”
- Adrian Smith


Adrian Smith (27.02.1957 Hackney, wschodni Londyn) dorastał we wschodnim Londynie, gdzie na terenie mokradeł Hackney złapał wędkarskiego bakcyla. I pewnie jego życie toczyło się wokół ryb, gdyby nie nowa, wielka fascynacja.

Muzyka.

Smith zamiast wędki wybrał gitarę i został członkiem jednego z najwspanialszych zespołów w historii rocka - Iron Maiden. Jego grą zachwycał się cały świat, ale nigdy nie zapomniał o swojej wielkiej pasji. W trasy koncertowe zawsze zabierał swoje wędki. Łowił rzadkie okazy z największymi tuzami sceny muzycznej, po głośnych koncertach szukając wyciszenia nad rzeką.

Witamy w świecie Adriana Smitha - na co dzień muzyka zespołu, którego popularność dawno przekroczyła wszelkie granice, a po pracy zapalonego wędkarza, który dotrze nad każdą rzekę, morze, kanał, jezioro i łowisko, by osiągnąć stan wędkarskiej nirwany. Swojego pierwszego stufuntowego jesiotra, z którym stoczył wyczerpującą walkę, złowił w wirach kanadyjskiej rzeki Fraser w trakcie trasy Iron Maiden. A co powiecie na bliskie spotkanie ze sporym rekinem u wybrzeża Wysp Dziewiczych podczas brodzenia po pas w wodzie w poszukiwaniu albuli? Do tego należy wspomnieć o godnej podziwu liście okazów złowionych w brytyjskich wodach.

Poznaj niezwykły wędkarski świat Adriana Smitha - wybitnego gitarzysty Iron Maiden!


Adrian Smith urodził się w Hackney, we wschodnim Londynie, 27 lutego 1957 roku. Do Iron Maiden dołączył pod koniec 1980 roku. Ze wszystkich członków grupy to Adrian ma na koncie najwięcej projektów poza Iron Maiden. Na początku lat 90., zanim wrócił do zespołu, nagrał kilka płyt z własnymi grupami. Iron Maiden sprzedali ponad 90 milionów egzemplarzy swoich płyt i wciąż przemierzają cały świat, grając dla milionów fanów. Na scenie Adrian korzysta z gitar marek Jackson i Gibson. Poza sceną chętnie gra w tenisa, ale jego ukochanym hobby jest wędkarstwo. Sprzęt wędkarski jest obowiązkowym elementem jego bagażu, bez względu na to, dokąd wyrusza. Oto jego pierwsza książka.


Tytuł: Giganci wód i rocka. Opowieści gitarzysty Iron Maiden. (Monsters of River and Rock. My Life as Iron Maiden's Compulsive Angler)
Tłumaczenie Jakub Michalski
Redakcja:: Grzegorz Krzymianowski
Korekta: Piotr Królak
Korekta merytoryczna: Maciej Mińczykowski
Projekt typograficzny i skład: Joanna Pelc
Adaptacja okładki: Paweł Szczepanik/BookOne.pl
ISBN: 978-83-8129-762-2
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Rok wydania: 3 września 2020 (Polska)
Format: 150 x 215 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Stron: 312 + 16 stron ze zdjęciami
Waga: około 425 g
Cena: + - 39 zł
Książka dostępna także jako e-book

(Serdecznie Dziękuję Monice Płuska i Piotrowi Szczepanikowi)


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=22551