Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


  

Muzeum utopić w kałuży!
Wysłano dnia 12-05-2012 o godz. 21:46:46
Temat: krytyka
krytyka Otrzymałem list od Marcina Jacobsona, który po prostu mnie załamał. Dlaczego przy "władzy" są niekompetentni ludzie! Dlaczego chcą zniszczyć pracę innych ludzi. Kto wybrał ich na urząd? Ludzie zastanówmy się kogo wybieramy w wolnych wyborach!

Oto cały tekst:


Z pewnym opóźnieniem dotarła do mnie informacja o przebiegu XXXVI sesji Rady Miasta Jarocina, która odbyła się 30 kwietnia br. i dotyczyła m.in. dalszych losów Spichlerza Polskiego Rocka - pierwszej w naszym kraju placówki muzealno-badawczej, dokumentującej ten wycinek naszego dziedzictwa narodowego.
Podczas obrad padło wiele zadziwiających, by nie powiedzieć szokujących stwierdzeń. Pani Wiceburmistrz, Hanna Szałkowska, sformułowała generalnie dwie tezy:

1. muzeum, czyli Spichlerz Polskiego Rocka, jest "nadobowiązkowym bajerem" i Ona nie widzi powodów by „pompować miliony w kulturę”, podczas gdy deszcz zalewa chodnik przed jej domem.

2. koncepcja muzeum jest "z najwyższej światowej półki", a Jarocin "jest prowincjonalnym miastem", więc niech sobie ją realizują w Warszawie. (*)

W związku z tym, że p. Szałkowska dla poparcia swych twierdzeń zmanipulowała, wyjmując z kontekstu, jedną z moich opinii, czuję się zobowiązany, by zaprotestować i oświadczyć, co następuje:

Spichlerz Polskiego Rocka uważam za jedną z najciekawszych inicjatyw samorządowych ostatnich lat. Z jednej strony jest placówką ze wszech miar potrzebną, z drugiej zaś może być dla Jarocina m.in. wielką atrakcją turystyczną, na nadmiar których miasto to nie może narzekać.

Moja wypowiedź, którą Pani Burmistrz tak niecnie się posłużyła, dotyczyła jednego z dyskutowanych elementów przyszłej placówki i w żaden sposób nie może być rozumiana jako argument negujący sens je powstania – wręcz przeciwnie !!!

Ujmując rzecz inaczej: Spichlerz Polskiego Rocka jest projektem, którego realizację popieram od samego początku i to ze wszystkich swoich sił, choćby dlatego, że niektórym mieszkańcom Jarocina może on pomóc wyrwać się prowincjonalnych kompleksów. Tak, jak w latach 60. ubiegłego wieku komunistyczny kacyk wysyłał intelektualistów do Syjamu, jak nie tak dawno prominentny przedstawiciel dzisiejszej opozycji nazwał ludzi kultury wykształciuchami, tak dzisiaj p. Szałkowska postanowiła utopić Spichlerz Polskiego Rocka w kałuży.

Gratuluję Pani Burmistrz !!! Na tej zasadzie we wszystkich mniejszych miejscowościach, nie będących metropoliami, należałoby zlikwidować domy kultury, biblioteki i nawet kina, a zaoszczędzone tym sposobem pieniądze przeznaczyć na remont dróg, o stanie których nie trzeba chyba dyskutować. Tym sposobem, będziemy mieli piękne drogi, po których nie będzie gdzie i po co chodzić - no, chyba że do sklepu monopolowego ...

Marcin Jacobson

(*) pełen tekst wystąpienia dostępny w Internecie:

Hanna Szałkowska o projekcie Spichlerza Polskiego Rocka

Spichlerz Polskiego Rocka, wiceburmistrz Hanna Szałkowska, koordynator Robert Kaźmierczak


 
Pokrewne linki
· Więcej o krytyka
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o krytyka:
Spór o Lady Pank


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 3
Głosów: 39


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*