Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

Luna prezentuje pierwszy singel po Eurowizji
Wysłano dnia 05-07-2024 o godz. 21:09:53
Temat: Info
Info „Alive” najnowsza piosenka LUNY (Aleksandra Katarzyna Wielgomas)(28.08.1999 Warszawa) to utwór pełen emocji, napisany po jej występie na Eurowizji jako symbol nowego początku i wewnętrznego odrodzenia.

Piosenka zanurza słuchaczy w głębokie refleksje nad poczuciem alienacji we własnym świecie, prowadząc ich przez zawiłe meandry myśli i uczuć, które towarzyszą w trudnych chwilach życiowych.

„Alive” jest intymnym wyznaniem Luny, ukazującym wewnętrzną walkę z wątpliwościami i myślami, które często przytłaczają. Opowiada o stanie zawieszenia między dwoma światami - rzeczywistym, pełnym wyzwań i wyimaginowanym, gdzie można znaleźć chwilowe ukojenie. To także historia o zdrowiu psychicznym, o momentach zwątpienia, ale też o nieustającej nadziei na lepsze jutro.

Luna
"Alive" (2:49)
℗ 2024 LUNA, under exclusive license to Universal Music Polska
Premiera: 4 lipca 2024

Muzyka i słowa: Luna & Oli Fox (Good Neighbours)
Miks: Matt Wiggins
Master: Matt Polly
Producent: Oli Fox (Good Neighbours)

W utworze Luna wyraża swoje pragnienie wyjścia z mroku i odnalezienia nowego początku. Jej pełen emocji głos przenosi słuchaczy w świat pełen kontrastów, gdzie to, co wewnętrzne, zderza się z zewnętrzną rzeczywistością. W tych dźwiękach słychać ból, ale także nieugiętą wolę życia i odrodzenia.

„Alive” to hymn nadziei i siły, który ma na celu nie tylko ukoić duszę artystki, ale również dodawać otuchy słuchaczom. Piosenka przypomina, że nawet w najciemniejszych chwilach, zawsze można odnaleźć światło. Każda nuta i każdy wers mają w sobie energię, która ma pobudzać do działania i przypominać, że mimo wszelkich trudności, wciąż jesteśmy żywi.

Zanurz się w tej emocjonalnej opowieści, poczuj każdy dźwięk i pozwól, by „Alive” stało się Twoim hymnem odrodzenia i nadziei. Luna swoją muzyką chce przypomnieć, że życie jest pełne wzlotów i upadków, ale najważniejsze jest, by zawsze walczyć o swoje szczęście i odnaleźć w sobie siłę do działania.

(LUNA)


Luna ma 24 lata i studiuje Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim. Śpiewa, gra na skrzypcach i fortepianie, jest instruktorem jogi. Pisze i komponuje. Sztuka, filozofia, moda i astrologia to jej największe pasje. Kocha książki, Nicka Cava i Bjork. Jej przyjaciele i współpracownicy mówią, że emanuje światłem, pozytywną energią i tajemniczym wdziękiem, trochę jakby nie z tego świata.

Ze sceną związana jest od dziecka. Śpiewała i tańczyła na deskach warszawskich teatrów muzycznych i opery. Zadebiutowała piosenką i teledyskiem „Luna”. Charakter i estetyka tego utworu nakreśliły wyraźny kierunek, w jakim zaczęła świadomie podążać.

W listopadzie 2021 roku ukazało się anglojęzyczna EP Luny pt. „Caught in the night”, a jej wizerunek – za sprawą akcji Spotify Equal – trafił na bilboard przy nowojorskim Times Square. Kilka miesięcy później Luna została nominowana w kategorii „Odkrycie roku” w plebiscycie Bestsellery Empiku 2021.

Niecały rok później w 2022 artystka wydała debiutancki polski album zatytułowany „Nocne zmory”. Koncert promocyjny w warszawskim Niebie przyciągnął tłumy fanów, sala pękała w szwach.

Po wydaniu płyty Luna wystąpiła na najlepszych polskich festiwalach muzycznych, nie wyłączając imprez muzycznych tej rangi, co Off Festiwal, Męskie Granie, Lekko Festiwal, Jabłonki, Edison, Great September czy Wschód kultury. Zrealizowała mini-trasę z Bryską, była gwiazdą ELLE Beauty Awards 2022 i jednym z gości Miuosza na jego tournée.

W 2023 roku Luna rozpoczęła współpracę z producentami z Wielkiej Brytanii i Szwecji. Stworzyła piosenki dla siebie i dla artystów zagranicznych. Jej „Subterranean” nagrane dla DJ Miss Monique ma ponad 3 miliony odtworzeń.

►https://pl.wikipedia.org/wiki/Luna_(polska_piosenkarka)
►https://luna-music.pl
►https://www.facebook.com/musicofluna/
►https://www.instagram.com/musicofluna/
►https://www.tiktok.com/@musicofluna
►https://www.youtube.com/channel/UCswJrfya7VBQPCzdBxpR4Wg
►https://tidal.com/browse/artist/10494556
►https://open.spotify.com/artist/0AZgkXW6n0zfyOhVAnIopA
►https://www.deezer.com/pl/artist/113881672
►https://music.apple.com/pl/artist/luna/1439101807?l=pl
►https://music.youtube.com/search?q=luna
►https://www.last.fm/pl/music/Luna

(Karolina Strzałkowska - Polydor Records PL) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*