Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

sanah i najlepszy dzień w jej życiu
Wysłano dnia 02-12-2022 o godz. 20:04:03
Temat: Info
Info Zaledwie tydzień po premierze krążka sanah (Zuzanna Jurczak)(2.09.1997 Warszawa), „sanah śpiewa Poezyje”, artystka dzieli się swoim nowym utworem, zabierając nas w sentymentalną podróż pełną wzruszeń. „najlepszy dzień w moim życiu” to opowieść o tym, co minęło, ale i o tym, co dopiero nastąpi…

Kochani! Domyślacie się już czym jest „najlepszy dzień w moim życiu”? Niedługo wszystko się wyjaśni… Bądźcie czujni! – powiedziała sanah.

sanah zaskakuje swoich fanów na każdym kroku. Jej najnowszy, platynowy już album „sanah śpiewa Poezyje” to zbiór 9 pięknych, a często zapomnianych wierszy, które dzięki kompozycjom artystki zyskały drugie życie. Część utworów można usłyszeć podczas trasy koncertowej „Bankiet u sanah”, gdzie wokalistce na scenie towarzyszy 50-osobowa Polska Orkiestra Muzyki Filmowej oraz 30-osobowy chór Silesian Chamber Choir Ad libitum.

sanah
"najlepszy dzień w moim życiu" (4:11)
℗ 2022 Magic Record
Premiera: 1 grudnia 2022

Muzyka: sanah, Tom Martin
Słowa: sanah
Gitary: Piotr Bogutyn, Piotr Rubik
Perkusja: Marcin Ułanowski
Produkcja: Tom Martin
Realizacja nagrań, dodatkowa produkcja, miks, mastering: Arkadiusz (Black Kiss Records)


Sanah to niekwestionowane objawienie polskiej sceny muzycznej. Została okrzyknięta jednym z najważniejszych debiutów dekady. Jej „Szampana” - zna chyba każdy, piosenka zyskała status Diamentowej Płyty, a klip do niej na YT w ciągu roku obejrzano ponad 60 milionów razy.
Kolejne single również okazał się hitami -„Melodia” ma na koncie 50 mln odtworzeń i status Diamentu, a „No sory”, za który podczas 57. Festiwalu Piosenki w Opolu sanah otrzymała aż 2 nagrody (łącznie artystka wyjechała z Opola z 4 nagrodami) to singel Potrójnie Platynowy. Finalnie rok 2020 sanah zamknęła z tytułem najczęściej odtwarzanej polskiej artystki w polskich stacjach radiowych oraz najczęściej streamowanej wokalistki na Spotify i YouTube/Vevo.

Debiutancki album sanah „Królowa dram” pokrył się Potrójną Platyną i był najlepiej sprzedającą się płytą w sieci Empiku, za co uhonorowany został nagrodą Bestsellera Empiku w kategorii pop/rock. Równo rok po premierze debiutu do sprzedaży trafił drugi album sanah “Irenka”. Płyta podbiła kolejne rekordy – zadebiutowała na szczycie listy sprzedaży OLiS i w 2 miesiące osiągnęła status Platynowej Płyty. Z albumu pochodzą hity „Ale jazz!” (już Diamentowy status!), „2:00” czy „etc. (na disco)” a krążek jest najlepiej sprzedającą się płytą w sieci Empik w pierwszej połowie 2021r.

W czerwcu 2021 artystka wyruszyła w swoją pierwszą trasę koncertową #Nosory Tour, która wyprzedana została w ekspresowym tempie. Sanah w ciągu 2 miesięcy odwiedziła 17 największych miast w Polsce grając 18 koncertów. Czas na nowy rozdział i przygodę w którą Artystka zabierze swoich fanów. „Kolońska i Szlugi Tour” rusza 31 października 2021 w Warszawie. Podczas koncertów usłyszymy wreszcie w pełnej krasie faworytów fanów z ostatniej płyty - “ten Stan”, “2:00” czy “etc. (Na disco)” jak również słynną „Irenkę”. Bliżej poznamy również utwór tytułowy... a może nie? Sanah uwielbia zaskakiwać swoich fanów.

►https://pl.wikipedia.org/wiki/Sanah
►https://sanah.pl
►https://www.facebook.com/sanahmusic/
►https://www.instagram.com/sanahmusic/
►https://www.youtube.com/c/sanahVEVO/featured
►https://tidal.com/browse/artist/4595942
►https://open.spotify.com/playlist/4W8qvprOqjKJpXm3AXEi9v

(Marta Kępczyńska - Magic Records/Global Records PL) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zikzak


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*