Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


















































  

EMELINE odkrywa ból kończącej się przyjaźni
Wysłano dnia 24-11-2022 o godz. 21:18:25
Temat: Info
Info EMELINE podzieliła się refleksyjną balladą na fortepian zatytułowaną „Venting to Strangers”. Na kanale artystki pojawiło się także nagranie akustycznego występu w Los Angeles.

Bez wątpienia wielu będzie mogło się z nią utożsamić – niezwykle intymny „Venting to Strangers” ujmuje ból kończącej się przyjaźni. Świadoma toksycznych mechanizmów („We were tied by trauma from the day we met”), EMELINE opowiada o trudzie pożegnania, a następnie szukając pocieszenia szczegółowo opisuje ból serca („I fill the void with the boy in the backseat/Overshare through the glass in the taxi”).

Artystka bez problemu hipnotyzuje wokalem, który wcześniej zachwycił publikę w piosence „cinderella’s dead”. Wydany na początku tego roku utwór dotarł do Top 20 na liście Spotify Daily Viral i Top 25 na amerykańskiej liście Spotify Viral 50. Singel zgromadził łącznie ponad 100 milionów streamów i ma już ponad 500 milionów wyświetleń na TikToku.

EMELINE jest świadoma swojej mocy – w zeszłym miesiącu w pełni pokazała ją na scenie podczas wyprzedanej serii koncertów w USA. Wcześniej zaprezentowała ją też w „this is how i learn to say no”, niezwykle inspirującym singlu o wyznaczaniu granic i odzyskiwaniu władzy nad swoim życiem. Tym razem napisany z Nickiem Monsonem i Seanem Kennedym „Venting to Strangers” uosabia jej wrażliwość przy akompaniamencie fortepianu.

Najnowszy singel jest następstwem „STRUT”, odważnego utworu zachęcającego do tańca, który ukazał się wraz z równie wybuchowym teledyskiem. „STRUT” zyskał entuzjastyczne opinie w takich serwisach jak Ones To Watch, gdzie okrzyknięto go „nieodpartym seks-pozytywnym hymnem”, podkreślając: – Poza niezaprzeczalnym talentem jako artystki i multiinstrumentalistki, najważniejszą rzeczą, jaką EMELINE obdarzyła przemysł, jest jej oddanie dla własnego wyzwolenia i odwaga w jej szczerości.

Wschodząca EMELINE niedawno podbiła TikToka i Spotify viralowym hitem „cinderella’s dead”. W czerwcu pojawiła się w specjalnym wydaniu „Queer Music Week” dla „MTV News Presents: Rising”, a w sierpniu powróciła ze zmysłowym „STRUT”. EMELINE w pełni zawładnęła swoją seksualnością – singiel był nieskazitelnym dowodem na jej dar do przekształcania autorefleksji w piosenki o potężnej sile. Poza „cinderella’s dead” i „STRUT”, jej katalog obejmuje także „this is how i learn to say no” oraz „what it means to be a girl”, który opowiada o doświadczeniach młodej kobiety dorastającej w toksycznej kulturze. Dotychczasowe wydawnictwa ugruntowały jej pozycję jako artystki, która nie boi się mówić prawdy.

(EMELINE / fot. Andrea Riba)


Urodzona w Rhode Island EMELINE gra na gitarze i fortepianie. Po raz pierwszy świat usłyszał o niej za sprawą hipnotyzującego „flowers & sex”. Wydany w czerwcu 2021 roku utwór dotarł do 4. miejsca listy Spotify US Viral 50, w ciągu zaledwie ośmiu tygodni przekroczył 10 milionów streamów na całym świecie, znalazł się na prawie 30 playlistach Spotify i zdobył liczne pochwały. „Paper” słusznie zauważył: – „flowers & sex” pojawia się, gdy nie tylko pragniemy odrobiny miłości do samych siebie, ale i dużej przyjemności seksualnej po roku niekończącej się izolacji.

Bezgranicznie szczera i pewna siebie EMELINE pracuje już nad kolejnymi wydawnictwami. W swojej twórczości stale kieruje się misją wspierania i podnoszenia na duchu kobiet na całym świecie.

►https://www.facebook.com/emelineisme/
►https://www.instagram.com/emelineisme/
►https://twitter.com/emelineisme
►https://www.tiktok.com/@emelineisme
►https://www.youtube.com/channel/UCtb_HZ3oRfnbkUzHWPtN1NA
►https://tidal.com/browse/artist/3832832
►https://open.spotify.com/artist/4S38gbKfKkEbty2YAIDIlV
►https://www.deezer.com/pl/artist/1317391
►https://music.apple.com/us/artist/emeline/1173027825
►https://soundcloud.com/emelineisme


EMELINE
„Venting to Strangers” (2:32)
℗ Capitol Records; ℗ 2022 Middlest LLC, under exclusive license to UMG Recordings, Inc.
Premiera: 18 listopada 2022

(Paulina Grabska - Universal Music PL)



 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zikzak


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły



Opcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*