Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


  

Na RE: Rzeszów Festival rozbłyśnie Park Świateł!
Wysłano dnia 31-07-2022 o godz. 23:20:53
Temat: Info
Info RE: RZESZÓW FESTIVAL, to dwa dni znakomitej muzyki na dwóch scenach w otoczeniu zieleni i rzeki, na Bulwarach nad Wisłokiem w Rzeszowie. Ale to nie wszystko: wisienką na torcie będą niesamowite efekty świetlne i instalacje multimedialne, które przeniosą uczestników w świat artystycznych fantazji ich twórców.

Teren RE: Rzeszów Festival zamieni się na cały weekend w Park Świateł.

RE: Rzeszów Festival, najnowszy letni festiwal na mapie Polski, odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia br. w jednym z najpiękniejszych miejsc Rzeszowa. To wydarzenie pełne energii, pozytywnych emocji i inspiracji, bo w sierpniowy weekend rzeszowskie Bulwary nad Wisłokiem wypełnią się nie tylko muzyką największych współczesnych gwiazd popu, alternatywy, hip-hopu, rocka i elektroniki, ale także zostaną rozświetlone przez magiczny Park Świateł.

(Tomasz Miskiewicz / fot. Olga Wroniewicz)

Jednym z wyjątkowych multimedialnych projektów, które będzie można zobaczyć podczas RE: Rzeszów Festival, jest świetlny portal stworzony przez Damiana Ziółkowskiego ze studia brandingowego we3studio.pl. W Parku Świateł uczestnicy imprezy będą mogli zobaczyć także instalacje multimedialne dyplomantów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Stworzone przez nich projekty to zarówno dobra, interaktywna zabawa, jak i mroczny świat artystycznych fantazji.

(Bartosz Wyszyński / fot. Wojciech Kaszuba)

Projekt „BE A MAN!” Bartosza Wyszyńskiego pozwoli uczestnikom festiwalu sprawdzić, czy są prawdziwymi „twardzielami”, wirtualne portrety Emilii Ishizaki zatytułowane „Noppera-bō” zachęcą do przejrzenia się w nałożonych na twarz filtrach inspirowanych Snapchatem, a instalacja multimedialna „diBrush” Tomasza Miśkiewicza zaprosi odbiorców do wirtualnej pracowni artystycznej, w której tworzywem malarskim jest światło. Wszystkie prace powstały na Wydziale Sztuki Nowych Mediów PJATK w Warszawie. Działania kreatywne oparte o systemy przetwarzania danych w czasie rzeczywistym i eksperymenty interdyscyplinarne są na stałe wpisane w program Pracowni Multimediów, którą prowadzi, wraz z zespołem specjalistów, Anna Klimczak, artystka wizualna i kuratorka prezentowanej wystawy.

(Emilia Ishizaka / fot. Mateusz Król)

Oprócz wyjątkowych doznań wizualnych w Parku Świateł, na uczestników RE: Rzeszów Festival będą czekały aż dwie sceny muzyczne. Na scenie LIVE wystąpią najwięksi współcześni twórcy i twórczynie polskiego popu, hip-hopu, alternatywy oraz rocka: Pezet, Mrozu, Natalia Przybysz, Fisz Emade Tworzywo, Igor Walaszek – Igo, Szczyl, Brodka, Ørganek, Margaret, Baranovski, Arek Kłusowski i Zdechły Osa. Na scenie TANECZNEJ pojawią się z kolei czołowe nazwiska muzyki elektronicznej i alternatywnej, wybrane i zaproszone przez pierwszą damę muzyki klubowej w Polsce, czyli Novikę oraz jednego z najbardziej oryginalnych twórców muzyki elektro w Polsce – Baascha. W sumie to kilkanaście koncertów w ciągu dwóch dni.


Sprzedaż biletów i karnetów na RE: RZESZÓW FESTIWAL jest dostępna za pośrednictwem internetowych bileterii eBilet.pl oraz Going i Empik Bilety.
Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

RE: RZESZÓW FESTIWAL
https://www.facebook.com/ReRzeszowFestival
20-21 sierpnia 2022 r. (sobota i niedziela)
2 DNI RE:LAKSU
Bulwary nad Wisłokiem
Bilety dostępne na eBilet.pl, Going i Empik Bilety
Bilet jednodniowy od 109 zł, karnety od 169 zł
Dzieci do lat 5 – wstęp bezpłatny
Dzieci w wieku 6 do 12 lat – 50% ceny

Organizatorzy: Agora S.A., Wyborcza.pl
Partner główny: Miasto Rzeszów
Partner: Estrada Rzeszowska
Partner merytoryczny: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Sponsor: Perła Browary Lubelskie

(Aleksandra Kubrak - specjalistka ds. komunikacji Agora SA) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zikzak


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*