Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


  

Heima zaskakuje i ujmuje wrażliwością nowym singlem 'Echo'
Wysłano dnia 23-06-2022 o godz. 12:57:04
Temat: Info
Info Zatrzymaj się, a usłyszysz "Echo!"

To jedyny utwór, przy którym mam ciarki, gdy śpiewam go na scenie. Zawsze wzbudza we mnie największe emocje. To piosenka z misją. – tak mówi o utworze autorka Olga Stolarek, wokalistka zespołu Heima.

"Echo" to ostrzeżenie i prośba o zmianę. To utwór, który ma nam uświadomić jak ważna jest nasza planeta, a mimo to jak źle ją traktujemy. To apel o to, żeby zadbać o dobre warunki życia dla przyszłych pokoleń. To krzyk, jednak – opakowany w tak piękne brzmienie, że chwyta za serce.

Singel "Echo" to nowa wersja utworu, wydanego na CD w lutym tego roku. Do zespołu gościnnie dołączył Michał Kowalonek - muzyk, songwriter, posiadacz jednego z najbardziej charakterystycznych głosów na polskiej scenie muzycznej. Były wokalista Myslovitz, twórca zespołu Snowman, występujący też jako solista, dosypał trochę swej wrażliwości, do tego utworu z przesłaniem.

(Olga Stolarek)

„Echo” to jedyny utwór z płyty, przy którym wiedziałam zasiadając do pracy o czym chcę napisać. – mówi o genezie powstania utworu Olga Stolarek. W innych piosenkach to był czysty przypadek. Tu miałam temat przewodni, którym miała być szeroko pojęta ekologia. Nasz basista Maciek poprosił mnie, żeby napisała coś na ten temat. Też tego potrzebowałam i czułam to, więc od razu się za to zabrałam.

Klip – oszczędny w środkach, prosty i symboliczny, jest świetnym dopełnieniem tego bardzo dobrego materiału muzycznego.

Cały debiutancki album zespołu Heima to łagodne subtelne brzmienie, czasem szorstkie, ale kompozycyjnie to misterna konstrukcja, która precyzyjnie opowiada o konkretnych uczuciach, odczuciach, o przeżywaniu świata, życia. Rozbudowane instrumentarium, klimat przywołujący niepokojące brzmienia Archive, czy bardziej swojsko – Riverside, trochę magiczny i duszny, a jednocześnie przytulny i – o dziwo – spokojny.

Tak chyba miało być, albowiem tytuł debiutanckiego krążka brzmi "W domu."

(Heima)


Heima to łódzki zespół powstały pod koniec 2017 roku z inicjatywy Olgi Stolarek – wokalistki i autorki tekstów. Żaden z członków zespołu nie jest w stanie określić, jaki właściwie gra gatunek muzyki. Wśród słuchaczy jednak często słychać klasyfikowanie zespołu, jako Indie Pop. Charakter utworów kształtuje ujmujący wokal w połączeniu z nastrojowymi partiami gitarowymi, klimatycznym brzmieniem pianina i syntezatorów oraz niebanalną warstwą rytmiczną. Style gry i muzyczne inspiracje członków formacji przenikają się wzajemnie i pomimo ogromnego zróżnicowania, tworzą połączenie o intrygującej, onirycznej aurze. Zespół ma na koncie kilkadziesiąt koncertów, w tym festiwali. W 2020 zostali laureatami nagrody Soundedit Spotlight. W 2021 zespół dostał się do finału konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych. Artyści współpracują z łódzkim muzykiem i producentem Pawłem Cieślakiem. W ramach tej kolaboracji powstał materiał na debiutancką płytę zespołu, której premiera planowana jest na początek 2022 roku. Album zostanie wydany pod skrzydłami wytwórni Agora Muzyka, do której grona artystów zespół Heima niedawno dołączył.

https://www.facebook.com/HeimaIsOurHome
https://www.instagram.com/heima_band/
https://www.youtube.com/channel/UC5EOK58M1_N-SpWSf8kw7xQ
https://tidal.com/browse/artist/16667171
https://open.spotify.com/artist/1aYeYHF941WNJDRlII88WD


Heima
"W domu" (4:06)
℗ 2022 Agora S.A.
Premiera: 22 czerwca 2022

Muzyka: Heima
Słowa: Olga Stolarek
Miks: Paweł Cieślak - Hasselhoff Studio
Mastering: Paweł Cieślak - Hasselhoff Studio

(Magdalena Łaszkiewicz - Agora Muzyka) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zikzak


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*