Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


  

Grey Daze wydał album „The Phoenix”
Wysłano dnia 21-06-2022 o godz. 23:17:30
Temat: Info
Info Grey Daze, czyli zespół, w którym Chester Bennington († 20.07.2017) pełnił funkcję wokalisty do 1998 roku, wydał album „The Phoenix”, na którym znalazły się nagrania z udziałem nieodżałowanego artysty.

Członkowie zespołu Grey Daze godnie wypełniają swoje zobowiązanie złożone Chesterowi Benningtonowi. „Starting to Fly” to rockowy hymn o odnajdywaniu siebie oraz swojego prawdziwego potencjału. To moment, w którym uświadamiamy sobie, że świat może należeć do nas. To piosenka o nadziei. „Jak wysoko możemy się wznieść?” – pyta perkusista i kompozytor Sean Dowdell w klipie wyreżyserowanym przez Heidi Gadd. Wideo sprytnie łączy wokale Benningtona i Dowdella oraz ujęcia z pięknymi widokami i sportami ekstremalnymi, jak również ujęcia zza kulis sesji nagraniowych do albumu „The Phoenix”.

„The Phoenix” to kontynuacja płyty „Amends” z 2020, która była niczym świadectwo grupowego smutku. Jak wyjaśnia zespół: – Tworząc „Amends”, byliśmy smutni. Minęło parę lat i teraz jest dla nas jasne, co wówczas przeżywaliśmy. Byliśmy na innym etapie żałoby. Przeszliśmy przez szok i smutek. Teraz wracamy do wdzięczności. Tak więc „The Phoenix” to bardziej celebracja naszego przyjaciela, jego talentu i muzyki. Oddaje niepokój i energię Chestera, w których ludzie się zakochali. Nowy album jest znacznie bardziej agresywny. Jeśli kochasz krzyk Chestera, pokochasz tę płytę.

Aby podkreślić bardziej podnoszący na duchu klimat „The Phoenix”, Dowdell, basista Mace Beyers i gitarzysta Cristin Davis zaprosili do sesji nagraniowych swoich przyjaciół: Dave’a Navarro i Richarda Patricka, jak również córki Chestera Benningtona: Lily i Lilę.

(Grey Daze)


W trakcie swojego pierwszego wcielenia, czyli w latach 1994-97, Grey Daze wydało dwa albumy. To one stanowią podstawę tego, co możemy usłyszeć zarówno na „Amends”, jak i „The Phoenix”. Przed śmiercią Bennington publicznie ogłosił powrót Grey Daze, w ramach którego planowano m.in. ponowne nagranie w dużej mierze nieodkrytej dyskografii zespołu. Dzięki błogosławieństwu Talindy Bennington i współpracy z producentem Esjayem Jonesem, pozostali członkowie zespołu – Dowdell, Beyers i Davis – ruszyli z pracą nad płytą. Był to zarówno sposób na uczczenie pamięci o zmarłym przyjacielu i koledze z zespołu, ale także chęć pokazania fanom innego wymiaru słynnego wokalisty. Album „Amends” ukazał się w 2020 roku i otrzymał bardzo dobre recenzje w „Rolling Stone”, „Revolver”, „Billboard” i „Kerrang!”. „NME” podsumowało to najlepiej jako „wspaniałą, nowoczesną płytę rockową, firmowaną przez jednego z najlepszych wokalistów wszech czasów”.

Pod koniec 2020 roku trio zebrało się ponownie, a Jones ponownie nagrał i przerobił pozostałe 10 utworów, które ukażą się 17 czerwca pod szyldem „The Phoenix”.

►https://pl.wikipedia.org/wiki/Grey_Daze
►https://www.greydazemusic.com
►https://www.grey-daze.de
►https://pl-pl.facebook.com/realgreydaze
►https://www.instagram.com/greydazeofficial/
►https://twitter.com/therealgreydaze
►https://www.youtube.com/channel/UCdYrTQhR-sRriEcnTxQJYuA
►https://tidal.com/browse/artist/10970061
►https://open.spotify.com/artist/1OPyWvWWkx18pqGjugyxrl
►https://soundcloud.com/grey-daze
►https://music.apple.com/us/artist/grey-daze/4916893
►https://www.amazon.com/Amends-Grey-Daze/dp/B084DG1BPH
►https://www.deezer.com/en/artist/59294822


Grey Daze
„The Phoenix”
℗ 2022 Sean Dowdell, Mace Beyers and The Chester and Talinda Bennington Family Trust., Under exclusive license to Loma Vista Recordings. Distributed by Concord.
Lista utworów: (czas. 38:38)
Premiera: 17 czerwca 2022

1. Saturation (Strange Love) (3:55)
2. Starting To Fly (3:27)
3. Be Your Man (3:40)
4. Holding You (feat. Dave Navarro) (4:15)
5. Hole (feat. Lily & Lila Bennington) (4:34)
6. Drag (3:32)
7. Believe Me (feat. Richard Patrick) (3:53)
8. Anything, Anything (3:47)
9. Spin (4:06)
10. Wake Me (3:25)

(Paulina Grabska - Universal Music PL) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zikzak


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*