Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka  

Tokio Hotel mierzą się z koszmarami
Wysłano dnia 26-10-2021 o godz. 13:57:26
Temat: Info
Info Legendarny już niemiecki zespół powraca z najnowszym singlem „Here Comes the Night”. Okazuje się, że Tokio Hotel mają obecnie wiele powodów do świętowania.

Ich współpraca przy „White Lies” z VIZE osiągnęła złoto w Niemczech, Austrii i Szwajcarii z ponad 200 tysiącami sprzedanych egzemplarzy. Ponadto bliźniacy i członkowie zespołu, Bill i Tom, właśnie uruchomili swój podcast Spotify Original „Kaulitz Hills – Senf aus Hollywood”, w którym ponownie prezentują się swoim słuchaczom z zupełnie nowej strony. Mimo wszystko, wciąż mają wystarczająco dużo czasu na nową muzykę. Teraz prezentują swój singel „Here Comes the Night”. To piosenka o nocy i skomplikowanym uczuciach, jakie jej towarzyszą. Emocjonalny rollercoaster opowiada o ciemnej stronie nocy, ale także o pięknych chwilach, jakie niesie ze sobą tajemnicza ciemność i samotność.

„Napisaliśmy tę piosenkę o moich zmaganiach z koszmarami i o tym, jak czasami boję się zasnąć, ponieważ nigdy nie wiem, z czym będę musiał się zmierzyć w snach”, mówi Bill. „Zdarza się, że miesiącami miewam najstraszniejsze koszmary i wydaje mi się, że nigdy się nie skończą. Jednocześnie fascynuje mnie noc i uwielbiam, gdy zapada zmrok. Jest w tym coś niebezpiecznego i ekscytującego”.

Tokio Hotel wracają do swoich korzeni w „Here Comes the Night” z głośnymi gitarowymi riffami, umiejętnie łącząc charakterystyczne brzmienie zespołu z duchem epoki. Syntezatory basowe spotykają się z ciepłymi podkładkami z lat osiemdziesiątych i krystalicznie czystą produkcją popu sprawiając, że piosenka jest idealną ścieżką dźwiękową na mroczne godziny.

Utworowi towarzyszy teledysk z tekstem piosenki wykonany przy pomocy fanów, którzy wysłali odręcznie napisane linijki. W ten sposób każdy fan ma swój moment w „Here Comes the Night”.

(Tokio Hotel)

Zespół Tokio Hotel zmuszony był przełożyć trasę Beyond the World Tour z powodu pandemii na kwiecień 2022 roku. Muzycy odwiedzą Polskę 14 maja podczas koncertu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.


Nazwa TOKIO HOTEL zawsze oznaczała coś więcej niż tylko samą muzykę: przez ponad półtorej dekady Tom, Georg, Gustav i Bill tworzyli swój własny wszechświat i ożywiali go każdą piosenką, teledyskiem, publicznym wystąpieniem i przede wszystkim swoimi spektakularnymi występami na żywo.

W 2019 i na początku 2020 roku zespół zagrał 43 koncerty w Europie i USA w ramach trasy "Melancholic Paradise", której niestety nie udało się zakończyć z powodu światowej pandemii. To wystarczający powód, aby w końcu spojrzeć w przyszłość: wraz z nową trasą koncertową "Beyond The World" zespół zapowiada 16 nowych koncertów w całej Europie i Rosji.

Po sprzedaniu ponad 10 mln płyt w 68 krajach, a także niezliczonych nagrodach na całym świecie, Tokio Hotel wciąż jest daleko od zakończenia swojej wyjątkowej podróży. Podróży, która rozpoczęła się w małym niemieckim miasteczku Magdeburg i szybko przekształciła się w globalny fenomen. Ten wyjątkowy sukces nigdy nie był powodem, by zespół spoczął na laurach, ale wręcz przeciwnie: piosenka po piosence, album po albumie, koncert po koncercie Tom, Georg, Gustav i Bill zawsze przesuwali granice i poszerzali wszechświat Tokio Hotel. Podczas licznych światowych tras koncertowych zespół wielokrotnie wyznaczał nowe standardy dla swoich piorunujących występów na żywo. Wspaniała produkcja dźwięku, zadziwiające dekoracje sceniczne i oryginalne kostiumy, to wszystko stanowi integralną część ich niezrównanych występów na żywo na najwyższym poziomie.

Zespół obecnie przebywa w Berlinie, by pracować nad swoim najnowszym, jeszcze niezatytułowanym, szóstym już w dorobku albumem. Po wydaniu w 2019 roku takich utwór jak "Melancholic Paradise", "When It Rains It Pours" i "Chateau" - ich najnowszy singel "Berlin" - kolejna prekursorska kompozycja - to dynamiczna ballada na fortepian, z jednej strony pełna melancholii i zamyślenia, a z drugiej euforyczna i poruszająca, jak samo tytułowe miasto.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tokio_Hotel
https://www.tokiohotel.com/
https://www.facebook.com/tokiohotel
https://www.instagram.com/tokiohotel/
https://twitter.com/tokiohotel
https://www.tiktok.com/@tokiohotel
https://www.youtube.com/tokiohotel
https://tidal.com/browse/artist/29816
https://open.spotify.com/album/319QqhHSm4lILqW5YO6Ja6?highlight=spotify:track:3Bwq8zdDQnIOu8gthcuD6e
https://vk.com/thrus


Tokio Hotel
"Here Comes The Night" (3:03)
℗ 2021 Tokio Hotel under exclusive license to Epic Records Germany - a division of Sony Music Entertainment Germany GmbH
Premiera: 22 października 2021

(Barbara Popiołek - Sony Music PL) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez kingdomi


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*