Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


  

Lou Bega powraca z nową wersją „Macareny”!
Wysłano dnia 30-04-2021 o godz. 19:37:36
Temat: Info
Info Lou Bega (David Lubega)(13.04.1975 Monachium, Niemcy), autor kultowego „Mambo No. 5 (a Little Bit of…)”, przywraca najlepsze wspomnienia z lat 90. W serwisach cyfrowych dostępny jest najnowszy singel artysty zatytułowany „Buena Macarena” – to nowa wersja piosenki „Macarena”.

Czas przypomnieć sobie słynny układ taneczny do tego wielkiego hitu!

Lou Bega nagrał jedne z największych przebojów drugiej połowy lat 90. Odnosząc się do najlepszych tanecznych wspomnień z tamtych czasów, gwiazdor przygotował nową, uwspółcześnioną wersję kultowej „Macareny”. W nowym wydaniu piosenka nazywa się „Buena Macarena”. Utwór ukazuje się 25 lat po premierze oryginalnej wersji w wykonaniu Los del Rio.

Hej lato! Hej Macarena!

Lato 1996 zaczęło się niespodziewanie niskimi temperaturami. Kilka upalnych dni w maju, na początku czerwca, ale to tyle – potem przez kilka tygodni było po prosty zimno. Nawet niekończące się pasmo hitów soulowych i hip-hopowych nie potrafiło podgrzać atmosfery. I wtedy pojawili się oni – duet Los del Rio. Ich „Macarena” okazała się niekwestionowanym hitem wakacji. Popularność trwała znacznie dłużej niż lato. W Niemczech singel utrzymywał się na listach przebojów przez 37 tygodni. W USA „Macarena” okupowała szczyt Billboard Hot 100 przez 14 tygodni, a w 2021 magazyn „Billboard” przyznał jej tytuł latynoskiego numeru wszech czasów.

(Lou Bega)

Największy taneczny hype lat 90.

Dokładnie 25 lat później, Lou Bega powraca z nową, gorącą wersją „Macareny” zatytułowaną „Buena Macarena”. Ta sama energia, ale jeszcze lepsza i bardziej nowoczesna produkcja – tak w największym skrócie można opisać ten singel. Mieszkający w Berlinie artysta niejednokrotnie udowodnił już, że potrafi sięgać po stare hity i robić z nich nowe przeboje – „Mambo No. 5” było oparte na melodii z 1949 roku, a „Scatman & Hatman” bardzo zgrabnie nawiązywało do kultowego „Scatmana”. Najwyższy czas, by latynoski czarodziej sprezentował nam nową wersję „Macareny”.

Za produkcję singla odpowiada Roland Spremberg (a-ha, Ville Valo, Natalia Avelon). Lou Bega dodał do utworu anglojęzyczne zwrotki, ale nie zapomniał o zachowaniu jednego z kluczowych słów tekstu – „alegria”. To uczucie, którego teraz potrzebujemy bardziej niż kiedykolwiek.

Za sprawą „Mambo No. 5 (a Little Bit of…)”, Lou Bega trafił na pierwsze miejsce list przebojów w 21 krajach w 1999 roku. Od tego czasu wydał mnóstwo innych imprezowych hitów, w tym m.in. „I Got A Girl”, „Gentleman”, „Boyfriend” czy „Sweet Like Cola”. Artysta otrzymał nominację do Grammy, był także zaproszony przez Cher jako gość specjalny na trasę koncertową. Dwukrotnie zdobył nagrodę ECHO w Niemczech. Sprzedał ponad 6 mln egzemplarzy singli i ponad 7 mln egzemplarzy albumów na całym świecie.

P.S.
Jeżeli nie pamiętasz układu tanecznego do „Macareny”, oto krótka instrukcja: prawe ramię do przodu, lewe ramię do przodu, prawy wierzch dłoni kierujemy do dołu, lewy wierzch dłoni kierujemy do dołu, prawa ręka na lewe ramię, lewa ręka na prawe ramię… pamiętacie? A może mieliście własną wersję układu?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lou_Bega
https://lou-bega.com
https://www.facebook.com/loubegaofficial
https://www.instagram.com/loubega_official/?hl=de
https://twitter.com/loubegaofficial
https://www.tiktok.com/@loubega_official?lang=de-DE
https://www.youtube.com/user/LouBegaofficial/featured
https://tidal.com/browse/artist/2006
https://open.spotify.com/artist/46lnlnlU0dXTDpoAUmH6Qx
https://www.amazon.de/Lou-Bega/e/B000APLPZY

(Karolina Strzałkowska - Universal Music PL) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.20
Głosów: 74


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*