Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


  

Kaśka Sochacka zwyciężczynią plebiscytu Gazety Wyborczej „Sanki 2021”
Wysłano dnia 19-04-2021 o godz. 14:22:05
Temat: Info
Info W piątek, 16 kwietnia br. na łamach „Gazety Wyborczej” oraz na Wyborcza.pl ogłoszono laureata pierwszego miejsca plebiscytu „Sanki 2021” na najciekawsze nowe twarze polskiej sceny muzycznej.

Zwyciężczynią została Kaśka Sochacka (Katarzyna Sochacka)(ur. 1990 Pradła, śląskie) – wokalistka i kompozytorka, nadzieja polskiej muzyki alternatywnej.

Drugie miejsce zajął punkowy raper Zdechły Osa, trzecie – debiutant, autor jednej opublikowanej piosenki, Jakub Skorupa; w głosowaniu publiczności wygrał natomiast duet Blokowisko.

(Kaśka Sochacka / fot. Agata Trafalska)


Kaśka Sochacka to 31-letnia wokalistka, która do debiutu płytowego szła krętą drogą przez ponad dziesięć lat (od występu w „Mam talent"), a co najmniej – od siedmiu, kiedy podpisała kontrakt z wytwórnią Jazzboy Records. Sama nazywa się „drobną blondynką z twardym kręgosłupem i niskim, zachrypniętym głosem”. To trzecia kobieca i solowa triumfatorka plebiscytu „Gazety Wyborczej” „Sanki” – w poprzednich edycjach wygrywały Rosalie i Hania Rani.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaśka_Sochacka
http://www.kasiasochacka.com
https://www.facebook.com/sochacka.kaska/
https://www.instagram.com/sochacka_kaska/?hl=pl
https://twitter.com/sochackak
https://www.youtube.com/channel/UCYsQgLOPCIoGiYFfcPGMgyg
https://tidal.com/browse/artist/8546560
https://open.spotify.com/artist/3ClL18AtCAPwXVT6mUkBDN


Premiera drugiego solowego albumu Kaśki Sochackiej pt. „Ciche dni" miała miejsce 26 marca br. i zbiegła się ze startem tegorocznej edycji plebiscytu „Gazety Wyborczej”. - Dużo jest na tej płycie gorzkich refleksji, trochę głębszych przemyśleń. Lubię to nazywać zwiewnym smutkiem. Ciche dni to taki stan, który sprzyja myśleniu, grzebaniu we własnych emocjach. Ale jest w tej płycie też dużo nadziei, bo po cichych dniach często przychodzą te dobre chwile, konflikty wygasają, można znaleźć wspólny mianownik – opowiada artystka Jarkowi Szubrychtowi z „Gazety Wyborczej". Cały wywiad ze zwyciężczynią tegorocznej edycji plebiscytu dostępny jest na Wyborcza.pl.

Kaśka Suchocka
"Ciche dni"
℗ 2021 Jazzboy Records
Lista utworów: (czas. 38:27)
Premiera: 26 marca 2021

1. Wiśnia (4:07)
2. Nie było Cię (3:49)
3. Ciche dni (5:02)
4. Znowu jestem w punkcie, który dawno temu już minęłam (3:25)
5. Mróz (3:16)
6. Spędź ze mną trochę czasu jeszcze (4:46)
7. Z soboty na niedzielę (4:02)
8. Dla mnie to już koniec (3:07)
9. Boję się o Ciebie (2:56)
10. Balkon (3:53)

Drugie miejsce w „Sankach 2021” zajął punkowy raper Zdechły Osa, przedstawiciel wrocławskiego undergroundu, założyciel składu THIRDEYE. Na podium znalazł się również Jakub Skorupa – autor jednej piosenki pt. „Pociągi towarowe”. Opublikowany 20 stycznia br. kawałek ma już ponad 120 tysięcy odtworzeń na Spotify i prawie 80 tysięcy na platformie YouTube, coraz chętniej sięgają po niego też rozgłośnie radiowe. W głosowaniu publiczności triumfował z kolei warszawski duet Blokowisko współtworzony przez Macieja Jurgę oraz Cezarego Zielińskiego.

Plebiscyt „Gazety Wyborczej” „Sanki” wskazuje najciekawsze nowe twarze na polskiej scenie muzycznej – tych artystów, o których w najbliższych miesiącach powinno być głośno, a o których jeszcze wystarczająco nie jest. Powstał w 2018 r. w hołdzie dla Roberta Sankowskiego, zmarłego w sierpniu 2017 r. wieloletniego dziennikarza redakcji muzycznej „Gazety Wyborczej". Jego marzeniem było zorganizowanie polskiego odpowiednika prestiżowego plebiscytu „BBC Sound Of”, w którym ponad 150 ekspertów z brytyjskiej branży muzycznej wybiera najciekawszych debiutantów na tamtejszym rynku.

Patronem plebiscytu „Sanki” jest Robert Sankowski, wieloletni dziennikarz „Gazety Wyborczej" zmarły w 2017 roku, którego misją było wyszukiwanie nowych, ciekawych muzyków na polskiej scenie.

Partnerem plebiscytu jest Fundacja Gazety Wyborczej Więcej informacji można znaleźć w serwisie Wyborcza.pl/sanki oraz wydarzeniu na Facebooku

„Gazeta Wyborcza” jest największym opiniotwórczym dziennikiem w Polsce. To codzienny wybór czytelników, którzy szukają informacji, opinii, analiz i komentarzy, chcą poszerzać swoją wiedzę o świecie, a także poszukują atrakcyjnej rozrywki i praktycznych porad. Treści dziennika dostępne są zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej - w serwisach internetowych Wyborcza.pl, w aplikacji mobilnej oraz w wersji na czytniki. „Gazeta Wyborcza" jest liderem procesu transformacji cyfrowej prasy w Polsce. Na koniec grudnia 2020 r. społeczność prenumeratorów cyfrowego wydania „Gazety Wyborczej" liczyła niemal 260 tys.

(Paulina Rydzek - Agora specjalista ds. komunikacji) 
Pokrewne linki
· Więcej o Info
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Beyoncé Knowles pozwana o plagiat


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.12
Głosów: 64


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*