Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka

  

FREDDIE MERCURY. The Great Pretender. Wielki Mistyfikator. Życie w obrazkach(D)
Wysłano dnia 20-03-2021 o godz. 00:27:29
Temat: Książki
Książki Ta niezwykła książka to celebracja kolorowego życia jednego z największych showmanów, jakich świat kiedykolwiek widział:dziecka dorastającego na Zanzibarze, piosenkarza legendarnego zespołu rockowego Queen , artysty solowego, a przede wszystkim jednej z ikon popkultury dwudziestego wieku.Życie Freddiego Mercury'ego (5.09.1946 † 24.11.1991) zostało przedstawione na wyjątkowych fotografiach i opatrzone wnikliwym tekstem.


PRZEDMOWA RAMI MALEK

Przez ostatnie dwa lata moje życie dosłownie płynęło na falach dźwiękowych rock Queen. Spędziłem niezliczone godziny z muzyką tego legendarnego zespołu, ceniłem spokojne wieczory z Brianem Mayem i Rogerem Taylorem i po prostu zakochałem się w niezapomnianym człowieku, jakim był Freddie Mercury.
Od momentu, gdy po raz pierwszy chwyciłem za złamany stojak mikrofonu, zostałem obezwładniony przez ducha artysty. W miarę upływu czasu, nawet po nakręceniu i wypromowaniu filmu, czuję się dumny, że jego magnetyczny blask i przeszywająca autentyczność pozostaną ze mną na zawsze. Możliwość przedstawienia historii Freddiego całemu nowemu pokoleniu, które być może nie znało go przed wydaniem Bohemian Rhapsody, była dla mnie wielkim zaszczytem.
Ta książka pięknie dokumentuje niesamowitą energię Freddiego, jego postawę, pewność siebie i talent sceniczny. Freddie powiedział kiedyś, że muzyka grana przez Queen nie była przeznaczona dla poszczególnego słuchacza, ale należała do wszystkich. Sądzę, że te niesamowite fotografie nie pozostawiają złudzeń: Freddie nigdy nie pozwolił nikomu zaszufladkować. Żył najlepiej, jak tylko potrafił. I czyż rezultat nie jest piękny?

Rami Malek, Nowy Jork, styczeń 2019"Nie chcę być gwiazdą rocka. Chcę być legendą"! (str. 5)

"Chciałem tylko przekazać, że ludzie z klasą też bywają dziwakami". (str. 14)

"To człowiek, który wykonał I Want To Break Free jako drag queen... Człowiek, który śpiewał Bohemian Rhapsody do góry nogami z Royal Ballet... Mężczyzna, który zabłysnął na oglądanym na całym świecie Live Aid". (str. 46)

"W zespole da się odczuć rywalizację. Wszyscy czterej dobrze piszemy i nikt się nie ociąga". (str. 78)

"Chciałbym być pochowany wraz ze wszystkimi moimi skarbami, jak faraon. Jeśli byłoby mnie na to stać, kazałbym wybudować w Kensington piramidę" (str.130)


Tytuł: FREDDIE MERCURY. The Great Pretender. Wielki Mistyfikator. Życie w obrazkach. (ang. Freddie Mercury)
Przedmowa: Rami Malek
Tłumaczenie: Paweł Gruszka
Redakcja: Anna Sperling
Korekta: Agnieszka Rebelak
Skład i łamanie: Hector Studio
ISBN: 978-83-7740-503-1
Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawniczo-Handlowe "ARTI"
Rok wydania: październik 2020 (wyd, pierwsze)
Format: 235x285 mm
Oprawa: twarda
Stron: 144
Waga: około 910 g
Cena: + - 59 zł

The Freddie Mercury logo is trademark of Mercury Songs Limited and is used under licence
Copyright © 2019 Freddie Mercury Songs Limited
Freddie Mercury logo © 2019 Mercury Songs Limited

Copyright © 2018 for the Polish edition by PWH ARTI Artur Rogala, Mariusz Rogala sp.j., 2020

ZDJęCIA:
Front okładki: © Peter Hince
Tył okładki zgodnie z ruchem wskazówek zegara od lewego górnego rogu:
© George Hurrell, Queen Productions Ltd: Courtesy Mr & Mrs Bulsara;
© Neal Preston, Queen Productions Ltd;
© Harry Goodwin/Rex Features Ltd;
© Peter Hince, Mercury Songs Ltd;
© Brian May

(Serdecznie Dziękuję Basi Rogala)
Poruszająca biografia jednej z największych legend w historii muzyki

Śmierć Freddiego Mercury´ego (5.09.1946 Stone Town, Zanzibar † 24.11.1991 Londyn) w wieku 45 lat w 1991 roku wstrząsnęła całym światem, a miliony jego fanów były w szoku, gdy dzień wcześniej artysta wyjawił w oświadczeniu, że zdiagnozowano u niego AIDS.

Książka Matta Richardsa i Marka Langthorne’a odsłania nieznane i zaskakujące fakty z biografii piosenkarza, zawiera niepublikowane dotychczas wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół i znanych muzyków.
Droga ku muzycznej sławie przeplata się tu z poszukiwaniem miłości i historią potwornej choroby, która w latach osiemdziesiątych XX wieku rozprzestrzeniła się po całym świecie

Ta wyjątkowa biografia rzuca nowe światło zarówno na ostatnie lata i śmierć muzyka, jak i na historię AIDS. Ta opowieść na długo zapada w pamięć podobnie jak twórczość Freddiego.

Matt Richards jest nagradzanym reżyserem filmowym, producentem telewizyjnym i scenarzystą, który stworzył i wyreżyserował liczne dokumenty w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Mark Langthorne jest prezesem domu modowego Rolanda Moureta, wcześniej pracował w przemyśle muzycznym z takimi gwiazdami jak Kanye West i Annie Lennox.

Tytuł: Somebody to Love. Życie, śmierć i spuścizna Freddiego Mercury’ego (Somebody to Love. The Life, Death and Legacy of Freddie Mercury)
Autorzy: Matt Richards & Mark Langthorne
Tłumaczenie: Robert Filipowski
Redakcja: Barbara Borszewska
Projekt typograficzny i łamanie: Grzegorz Kalisiak
ISBN: 978-83-8116-683-6
Wydawnictwo: Zysk i Ska
Rok wydania: lipiec 2019 (Polska)
Format: 155x210 mm
Oprawa: twarda
Stron: 496
Waga: około 725 g
Cena: + - 49 zł

(Serdecznie Dziękuję Robertowie Kaczmarkowi)
Freddie Mercury (5.09.1946 Stone Town, Zanzibar † 24.11.1991 Londyn) urodził się trzy razy.
Pierwszy: jako Farrokh Bulsara.
Drugi: jako Freddie.
I trzeci: jako legenda.

Ilustrowana biografia lidera zespołu Queen, jednej z największych ikon popkultury.

Któż z nas nie śpiewał na cały głos I Want To Break Free? Albo nie odgrywał z całym zaangażowaniem Bohemian Rapsody?

Za tymi piosenkami, które stały się częścią historii muzyki i wielu historii osobistych, stoi jeden człowiek: Freddie Mercury. Ze swymi wąsami, żółtą marynarką i charakterystycznym głosem, lider Queenu jest ikoną dla pokolenia, które tańczyło przy jego wpadających w ucho melodiach, a potem opłakiwało jego śmierć w 1991 roku.

Ale kim był Freddie? Jaka jest jego historia? W tej ilustrowanej biografii Alfonso Casas podąża śladami Freddiego od Tanzanii, w której się urodził, po Wielką Brytanię, gdzie zmarł.

Żył pełnią życia. Pochłaniał życie.
Celebrował każdą minutę.
I jak wielka kometa zostawił za sobą świetlisty ślad,
który będzie przyświecał wielu przyszłym pokoleniom.


BRIAN MAY, 2011


Freddie Mercury narodził się trzy razy, a nawet ośmieliłbym się powiedzieć, że kilka razy więcej.

To zdanie może brzmieć dziwacznie, ale taki właśnie był Freddie. Przez całe życie wiele o nim napisano, czasami prawdę, a czasami wręcz przeciwnie, ale nikt nigdy nie mógłbym go uznać za postać nudą. (str. 21)


Bohemian Rhapsody była bez wątpienia jedną z najsłynniejszych piosenek Freddiego Mercury´ego. Jej kompozycja łamała wszelki schematy dotychczasowej muzyki rockowej, nie tylko ze względu na czas trwania (prawie sześć minut), ale także na strukturę: utwór nie ma refrenu i nie powtarza się w nim żaden element. Wszystko jest tu nowe, ciągle zmierza przed siebie, tak jak niewątpliwie postępował w życiu Freddie. (str.15)


Tytuł: Freddie Mercury. Biografia (Freddie Mercury. Una biografia)
Autor: Casas Alfonso
Tłumaczenie z języka hiszpańskiego: Tomasz Pindel
Redakcja: Grzegorz Krzymianowski
Korekta: Aneta Iwan, Aleksandra Mól
Skład i łamanie: Monika Drobnik-Słocińska
ISBN: 978-83-8057-333-8
Wydawnictwo: Sonia Draga, Młody Book
Rok wydania: kwiecień 2019 (Polska)
Format: 173x215 mm
Oprawa: twarda
Stron: 140
Waga: około 430 g
Cena: + - 39 zł

(Serdecznie Dziękuję Agnieszce Jedlińskiej)
Gdy Jim Hutton († 2010) po raz pierwszy zobaczył Freddiego, nie rozpoznał wielkiej gwiazdy rocka. Także w kolejnych latach nie traktował go jak idola. Zostali przyjaciółmi, nierozłącznymi kompanami i kochankami. Ekscentryczny i kontrowersyjny na scenie, w życiu prywatnym Freddie Mercury (5.09.1946 Stone Town, Zanzibar † 24.11.1991 Londyn) był wrażliwym i serdecznym mężczyzną. Uwielbiał wystawne imprezy, ale też pragnął bliskości i uczucia.

Hutton pisze szczerze, ale z klasą. Jego historia jest jak przepustka do nieznanego świata muzycznej legendy, daleka od sensacji rodem z brukowej prasy. Jest opowieścią pełną osobistych wspomnień oraz intymnych szczegółów. Hołdem dla Freddiego – człowieka, którego świat nigdy naprawdę nie poznał.


Przedmowa


Freddie Mercury był wyjątkowy. Zanim podejmę tę myśl, muszę się przyznać, że w jego ocenie nie umiem się zdobyć na bezstronność. Przez te dwanaście lat, kiedy byłem jego osobistym asystentem, nauczyłem się od niego na temat sztuki, mebli, porcelany i wielu innych rzeczy więcej, niż kiedykolwiek zdałoby mi wtłoczyć do głowy na jakichkolwiek studiach. Entuzjastyczne podejście do życia było u Freddiego zaraźliwe.
Uważam się za szczęściarza, że byłem z nim w dobrych czasach, że zarazem - mimo że wołałbym inne zakończenie - sądzę, że miałem szczęście, będą jednym z tych, których obecność życzył sobie pod koniec. Był muzycznym geniuszem o silnej woli, uparciuchem, egocentrykiem, otaczającym innych troskliwością, i przede wszystkim człowiekiem uczciwym.
Jednym z tych, których Freddie chciał mieć przy sobie do końca, był Jim Hutton, znany mi od przeszło dwudziestu lat. Spotkaliśmy się kiedyś, w 1973 roku, w barze zatłoczonej restauracji przy domu towarowym Selfridge´a. Potem straciliśmy kontakt aż do pewnego wieczoru, kiedy wpadłem do Freddiego na kolację i natknąłem się na na Jima. Nie widzieliśmy się już parę lat, ale wydawało się, że to ledwie kilka tygodni.
Freddie i Jim stanowili z pewnością dziwaczną parę. Ze względu na ich temperamenty życie z nimi trudno było nazwać łatwym, za to z pewnością nigdy nie było nudne.
To, co przeczytacie dalej, na pewno będzie niezwykle ciekawe. Jest to bowiem nieujawniany dotąd portret kogoś, o kim napisano całe tomy. A Jim Hutton z natury jest człowiekiem prostolinijnym i szczerym.

Peter Freestone
Londyn, sierpień 1994


Potrzebował ciągłego zapewnienia o mojej miłości do samego końca co jakiś czas się o to dopytywał. Wiedział, że go kocham, ale koniecznie chciał to słyszeć. Mimo, że świat był pełen tysięcy fanów, którzy go uwielbiali - chociaż nigdy w życiu nawet go nie spotkali - byłem jedyną osobą, o której miłości chciał wiedzieć. Sprawiało to, że czułem się kimś bardzo wyjątkowym. Jeszcze nigdy nikomu tak bardzo nie zależało na moich uczuciach. I naprawdę go kochałem. (fragment tekstu)

Freddie Mercury był szczerym człowiekiem i zasługuje na szczerą opowieść. -
Jim Hutton


Tytuł: Freddie MURCURY I JA (Mercury nad Me)
Autorzy Tom Hutton, Tim Wapshott
Tłumaczenie: Maciej Pertyński
ISBN: 978-83-271-5572-6
Wydawnictwo: dolnośląskie
Rok wydania: wrzesień 2016 (Polska)
Format: 141 x 225 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Stron: 302
Waga: około 500 g
Cena: + - 39 zł
Seria: Biografie


(Serdecznie Dziękuję Marcinowi Wolnemu)

"Freddie Mercury. Biografia" to książka chwalona przez fanów na całym świecie. Znajdziemy tu wielostronny portret wokalisty Queen, prześledzimy jego karierę i poznamy burzliwe życie prywatne.

Przeczytamy o jego słabości do narkotyków i o dwóch bliskich mu kobietach. Jedna z nich, Barbara Valentin, po raz pierwszy wypowiedziała się publicznie o Freddiem właśnie na potrzeby tej książki. Znajdziemy tu również wiele innych niepublikowanych wcześniej wypowiedzi, m.in. Cliffa Richarda , Bruce´a Dickinsona i Fisha .

Laura Jackson jest autorką bestsellerowych biografii i wywiadów ze światowymi gwiazdami filmu i estrady. W toku ponad dwudziestoletniej kariery poznała wielu sławnych ludzi oraz ich współpracowników i napisała szereg cenionych i popularnych książek. Są to między innymi biografie Bono , Paula Simona, Jona Bon Jovi, Briana May´a, Kiefera Sutherlanda , Briana Jonesa, Stevena Tylera oraz zespołów Queen i The Eagles .

Tytuł: Freddie Mercury. Biografia (Freddie Mercury. The Biography)
Autor: Laura Jackson
Tłumaczenie: Lesław Haliński
ISBN: 978-83-60157-70-1
Wydawnictwo: In Rock
Rok wydania: wrzesień 2012 (Polska)
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
Stron: 350
Waga: około 375 g
Cena: + - 35 zł

(Serdecznie Dziękuję Piotrowi Sternalowi )
Freddie Mercury. Biografia legendy> to pełen współczucia, przykuwający uwagę portret jednej z najbardziej złożonych postaci w historii muzyki. Historia człowieka, którego muzyczny geniusz i kreatywność sprawiły, że pokochały go miliony.

Ta pasjonująca biografia - oparta na wywiadach z krewnymi, przyjaciółmi, kochankami, muzykami, producentami - opisuje nie tylko sposób, w jaki świat patrzył na Freddiego, ale też jak urodzony we wschodniej Afryce chłopiec widział samego siebie.

Freddie Mercury (1946-1991) - niezwykły wokalista, niezrównany showman, skomplikowana osobowość. Lesley-Ann Jones, była dziennikarka muzyczna, która towarzyszyła Queen w trasach koncertowych, obala mity, analizuje pogłoski, plotki i odkrywa nieśmiałego, wrażliwego człowieka. Za wszelką cenę stara się zrozumieć, co stoi za fenomenalnym sukcesem Queen i tragiczną śmiercią Mercury'ego. Jones bada jego surowe wychowanie oraz pogmatwaną seksualność, która doprowadziła do związków zarówno z kobietami jak i mężczyznami.

Tytuł: Freddie Mercury. Biografia legendy (Freddie Mercury. The Definitive Biography)
Autor: Lesley-Ann Jones
Tłumaczenie: Marta Kisiel-Małecka i Łukasz Małecki
ISBN: 978-83-245-9303-3
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Rok wydania: 2012 (Polska)
Format: 170x245 mm
Oprawa: twarda
Stron: 328
Waga: około 800 g
Cena: + - 49 zł


(Serdecznie Dziękuję Marcinowi Wolnemu)
Poniżej zaprezentowałem najnowszą książkę o zespole Queen - wydaną przez Sine Qua Non (serdeczne dzięki dla Pawła Szczepanika). Pomyślałem, że warto przypomnieć cztery książki o wokaliście Queen Freddie Mercurym (5.09.1946 w Stone Town na Zanzibarze – 24.11.1991 w Londynie) , które jakiś czas temu ukazały się na polskim rynku. No to zaczynamy.

- Jak powiedział mi kiedyś Freddie: "Jeżeli ma powstać książka o mnie, chcę żeby zawierała całą prawdę, dobrą i złą".
Oto Freddie jakiego znałem.
(Peter Freestone, osobisty asystent Freddie´ego Mercury´ego w latach 1982-1991)

Lesley-Ann Jones , dziennikarka i wielbicielka Freddie´ego i jego talentu, to pierwszy biograf, któremu udało się dotrzeć do najszerszego grona najważniejszych ludzi w życiu Mercury´ego: kochanków, rodziny, przyjaciół i kolegów. Naświetlając wnikliwie każdy aspekt jego burzliwego życia, również intymnego, obalając mity i legendy, prezentując bogate nowe materiały i nieznane dotychczas fotografie, stworzyła najlepszą, najpełniejszą i najbardziej odkrywczą z poświęconych temu muzykowi prac.

- "Przejrzysty i przekonujący zestaw informacji i komentarzy podanych rzeczowo i obiektywnie.... Bezkompromisowo uczciwa prezentacja jednej z najbardziej tajemniczych i pełnych sprzeczności postaci rocka i kultury masowej." - New Musical Express

- "Podnosił rękę,a ćwierć miliona ludzi śpiewało razem z nim. Opuszczał rękę,a ludzie natychmiast milkli, ponieważ on tak chciał. Efekt był niewiarygodny: miałem wrażenie, że widzę jak reaktor rozczepia atom." - Peter Hillmore z Observera

Tytuł: Freddie Mercury: Biografia definitywna (Freddie Mercury: The Definitive Biography)
Autor: Lesley-Ann Jones
Tłumaczenie: Paweł Lipszyc
ISBN: 83-7179-147-X
Wydawnictwo: Alfa
Rok wydania: 1999 (Polska)
Format: 160x235 mm
Oprawa: miękka
Stron: 364
Waga: około 600 g
Cena: + - 36 złDavid Evans i David Minns zebrali myśli wielu przyjaciół Freddiego, by złożyć hołd człowiekowi, który stał się legendą. "Życie prawdziwe" jest przepełnioną mocą i wzruszającą książką, spojrzeniem na Freddiego Mercurego oczyma ludzi, którzy go naprawdę znali, dowodem na to, jak niewiele o nim wiedziano.

Dla milionów fanów na całym świecie, Freddie był supergwiazdą, ale dla swych przyjaciół i kolegów był przede wszystkim cudownym człowiekiem, posiadającym i wady i zalety. Człowiekiem o tak wielkiej sile wewnętrznej, a jednak tak...

- Live Aid.... występ Freddiego był niesamowity... skończony profesjonalizam. Czułem jak przez ludzi przepływa jakaś fala i nigdy tego nie zapomnę - Paul Gambaccini

- Znajomość z nim poczytuję sobie za wyróżnienie... był zadziwiającym przykładem mieszanki wszystkich ludzkich uczuć - Nina Myskow

- Nigdy nie zakładał, że jego zadaniem jest zbawienie świata; nikt nie potrafi tego dokonać, jednak jeśli świat ma zostać zbawiony, to niech się to stanie raczej tak jak chciałby tego Freddie, niż w jakiś bardziej pompatyczny sposób. - Tim Rice

-Freddie był totalnym oryginałem; indywidualistą, człowiekiem, którego łatwo było zranić, uprzejmym i zawsze czułym w stosunku do innych... wszyscy czerpaliśmy z jego życiowego entuzjazmu. - Elaine Paige

Tytuł: Życie prawdziwe. Freddie Mercury (More the Real Life… Freddie Mercury)
Autor: David Evans David Minns
Tłumaczenie: Szymon Andrzejewski
ISBN: 83-903138-2-0
Wydawnictwo: Oficyna Wydawniczo-Reklamowa PRANA Sp. z o.o.
Rok wydania: 1996
Format: 155x232 mm
Oprawa: miękka
Stron: 240
Waga: około 400 g
Cena: + - 20 zł


Freddie Mercury był jedyną w swoim rodzaju gwiazdą muzyki pop. Przez dwadzieścia lat zachwycał słuchaczy na całym świecie, zarówno jako wokalista zespołu Queen , jak i solista czy partner Montserrat Caballé (12.04.1933 w Barcelonie) . Sprzedaż jego płyt przyniosła wytwórniom ponad miliard dolarów.

A jednak pomimo całego bogactwa, Freddie nie mógł się ustrzec przez utratą jedynej rzeczy, na jakiej mu zależało - miłości Jima Huttona. Nawet pieniądze nie mogły go bowiem wyleczyć ze straszliwej choroby.

Freddie poznał Huttona - skromnego fryzjera - w 1983 roku i wkrótce zostali kochankami. Znajomym przedstawił go jako "męża", dla obcych Hutton był tylko ogrodnikiem słynnego muzyka.

Freddie Mercury zamilkł na zawsze w wieku 45 lat, 24 listopada 1991 rok . Umarł na AIDS, w ramionach Jima Huttona, który nie opuścił go aż do śmierci.

"Freddie Mercury i ja" to książka zupełnie wyjątkowa - nie jest to bowiem zwykła historia miłosna, lecz nieprawdopodobnie wzruszający zapis miłości i romansu dwóch jakże różnych mężczyzn. Książka, która z jednej strony ujawnia najskrytsze tajemnice genialnego wokalisty, z drugiej zaż burzy mur milczenia, jakim otaczana jest w Polsce miłość osób tej samej płci.

Jim Hutton - wieloletni partner lidera zespołu Queen Freddie Mercury' ego zmarł 1 stycznia 2010 w swoim domu w Carlow w Irlandii. Miał 60 lat. Z Mercurym związany był od 1985 roku do do śmierci artysty 24 listopada 1991 roku. Hutton podobnie jak wokalista Queen zmarł na skutek powikłań spowodowanych przez zapalenie płuc.
Jego organizm był osłabiony z powodu wirusa HIV (zaraził go nim Mercury). Dodatkowo chorował na raka. Jim Hutton zdążył opisać swój związek z Mercurym w biografii "Freddie Mercury i ja".

Tytuł: Freddie Mercury i ja (Mercury and Me)
Autor: Jim Hutton i Tim Wapshott
Tłumaczenie: Maciej Pertyński
ISBN: 83-86611-75-8
Wydawnictwo: Da Capo
Rok wydania: 1995 (Polska)
Format: 125x190 mm
Oprawa: miękka
Stron: 320
Waga: około 200 g
Cena: + - 11 zł


W listopadzie 1991 roku świat zaszokowała wiadomość o śmierci najbardziej niesamowitej i uwielbianej gwiazdy muzyki pop. Freddie Mercury, który połączył wyjątkowy talent muzyczny z niezwykłym stylem scenicznym, był filarem Queen, jednej z największych grup rockowych wszech czasów.

Przedstawienie musi trwać. opowiada historię nieśmiałego chłopca z Zanzibaru, który stał się niekwestionowanym królem muzyki pop. Zawiera wywiady z przyjaciółmi i współpracownikami Mercury´ego oraz dwiema kobietami z jego życia. Rozstrzyga kwestię bulwersującą wszystkich fanów: dlatego Freddie nie chciał Mówić o AIDS.

Biografia Freddiego jest fascynującą opowieścią o człowieku, który już za życia stał się legendą. Żaden fan Queen nie obejdzie się bez tej książki.

Oto fragment:

"W 1970 roku basista i wokalista Tim Staffell odchodzi ze Smile i przyłącza się do formacji Humpy Bong . Na swoje miejsce rekomenduje kolegę ze studiów plastycznych, Freddiego Bulsarę (później Mercury). Okazuje się, że Mercury i Brian May mieszkali przy tej samej ulicy w Feltham, w Londynie, jednak nigdy się nie spotkali. Mercury śpiewał poprzednio w grupach Wreckage i Soul Milk Sea. W 14 listopada 1970 r zespół - który nazywa się teraz Queen - występuje w Ballspark Collage w Hertford.... Brian May - gitary, śpiew, Freddie Mercury - śpiew, tamburyn, Roger Taylor - perkusja, śpiew i Barry Mitchell - gitara basowa!

Tytuł: Przedstawienie musi trwać. Życie Freddiego Mercury ´ego (The Show Must Go On. The Life of Freddie Mercury)
Autor: Rick Sky
Tłumaczenie: Jędrzej Polak
ISBN: 83-85365-15-X
Wydawnictwo: Britannica Press
Rok wydania: 1993 (Polska)
Format: 110x180 mm
Oprawa: miękka
Stron: 184
Waga: około 100 g
Cena: + - ? zł
 
Pokrewne linki
· Więcej o Książki
· Napisane przez agizaj


Najczęściej czytany artykuł o Książki:
Kronika Muzyki Popularnej XX wieku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1250


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*