BASIA nie tylko o albumie ''Butterflies''
Data: 12-06-2018 o godz. 23:22:45
Temat: Info


Basia (Barbara Trzetrzelewska) (30.09.1954 Jaworzno) w pięknym stylu powróciła albumem "Butterflies" i singlem „Matteo” nastroiła lato nie tylko w Polsce!Po wielu świetnych wywiadach m.in. : Marzeny Rogalskiej dla Radia Złote Przeboje, Martyny Wojciechowskiej dla Chilli ZET, Ryszarda Wojciula dla Tok.fm, Romana Rogowieckiego i Bogdana Fabiańskiego dla RDC

Dziś zapraszamy do odsłuchu (live wczoraj, tj. 11.06.18) bardzo szerokiego wywiadu Marcina Kusego, którego BASIA udzieliła dla Muzycznej Jedynki:

Jaki miał być pierwotnie tytuł płyty?
Z kim lubi śpiewać piosenki?
Jakich artystów ceni najbardziej?
Kiedy przyjedzie z koncertami do Polski?

Posłuchajcie nagrania całej rozmowy, w trakcie której można usłyszeć trzy piosenki z płyty ŚWIATOWA PREMIERA singla „Matteo” promującego album odbyła się na żywo podczas Gali Fryderyków 23.04.2018r w Warszawie

PRZEDPREMIEROWO Basia pojawiła się oczywiście w Radiowej Trójce i oczywiście jako pierwszemu Markowi Niedźwieckiemu opowiedziała całą historię powstawania albumu. Basia była DZIŚ Gościem Marka Sierockiego w „Teleexpressie” – od 17:00 do TVP 1!

Bardzo merytoryczny wywiad Anny Kalczyńskiej i Andrzeja Sołtysika w „ Dzień Dobry ”/TVN z 24.04.2018r.

To pierwszy od 9 lat studyjny krążek Artystki i prawdopodobnie najbardziej jazzowy w całej Jej karierze! Ale…

UWAGA: Basia jak motyl z kwiatka na kwiatek – z piosenki na piosenkę prezentuje tu wszystkie odcienie jazzu.

Singel promujący płytę, pt.: „Matteo”, to Basia w klasycznym wcieleniu, czyli w energicznej sambie, z kołyszącą melodią niesioną w takt perkusji i ubarwioną hiszpańską gitarą. Swingujące „Bubble” i spokojne „Butterfly” idealnie współgrają z optymizmem Basi i wyrazistą grą Danny’ego White’a. Nieco szybsze „No Heartache”, to zwrot w kierunku gatunku funky. „Where’s Your Pride” z bardzo chwytliwym, soulowym refrenem przypomina rocka z początku lat 60..

W soulowym flow rozbrzmiewa „Be.Pop”. „Like Crazy” z dominującą perkusją jest poprzedzone „Rachel’s Waltz”, w którym słychać kontrafagot. Jazzująca samba w „Pandora’s Box” porywa warstwą instrumentalną oraz niesamowitymi harmoniami Basi. Klasyczne pianino, olśniewająca gitara i perfekcyjna perkusja, to składniki tytułowego utworu „Butterflies”. Prostota i piękno ballady „Liang and Zhu” wzruszy każdego odbiorcę, a duet z Markiem Reillym w „Show Time” przypomni wielbicielom Basi najlepsze dokonania zespołu Matt Bianco!

Warto wsłuchać się również w teksty Basi o prawdziwym życiu i szczerych emocjach. Basi słynącej na świecie z umiejętności łatwego łączenia łączenia jazzu, popu, latynoskich rytmów, R&B i rocka towarzyszą znakomici muzycy: Danny White grający na instr. klawiszowych, gitarzyści Peter White i Giorgio Serci, perkusista Marc Parnell, basista Andres Lafone, saksofonista Paul Booth i trębacz Kevin Robinson.

CIEKAWOSTKA: W nagraniach wzięli udział muzycy z Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie. „Butterflies” z całą pewnością uplasują się obok poprzednich albumów Basi: „Time and Tide”, „London Warsaw New York”, „The Sweetest Illusion” i „It’s That Girl Again”, które sprzedały się w wielomilionowych nakładach. A może jak „Time and Tide” oraz „London Warsaw New York” zyskają status platynowej płyty w USA i nie tylko!

(Basia aka Barbara Trzetrzelewska/fot. Paul Cox)

(Anita Bartosik-Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=17722