Alessia Cara rządziła streamingiem w 2017.
Data: 12-06-2018 o godz. 22:38:19
Temat: Info


Zwyciężczyni Grammy oraz najpopularniejsza wokalistka w serwisach cyfrowych w 2017 roku – Alessia Cara (11.07.1996 Brampton, Ontario, Kanada) – zapowiada nowy singel. „Growing Pains” pojawi się już 15 czerwca. W poniedziałek, 18 czerwca, artystka wykona utwór po raz pierwszy na żywo: w programie Jimmy’ego Fallona.

„Growing Pains” będzie pierwszą zapowiedzią drugiego albumu wokalistki. Alessia Cara debiutowała w 2015 roku płytą „KNOW-IT-ALL”. Z krążka pochodzą takie hity jak „Here” czy „Scars To Your Beautiful”. W dorobku Cary są również single „1-800-273-8255” feat. Logic czy „Stay” feat. Zedd. Łącznie utwory Alessi były odsłuchiwane ponad 7 miliardów razy w serwisach cyfrowych na całym świecie.

(Alessia Cara/foto. Brick Howze)

Pochodząca z Kanady Alessia Cara ma na koncie mnóstwo nagród, w tym Grammy w kategorii Najlepszy Nowy Artysta, JUNO w kategorii Przełomowy Artysta, MTV Video Music Award za Najlepszy Teledysk Muzyki Elektornicznej i Dance („Stay”) oraz Najlepszą Walkę z Systemem („Scars To Your Beautiful”) czy iHeart Radio Music Award za Piosenkę Roku Dance. Wokalistka zajęła drugie miejsce w prestiżowym plebiscycie BBC Sound of 2016. Artystkę można było usłyszeć na ścieżce dźwiękowej do filmu „Vaiana: Skarb oceanu”.

(Ewa Urbańska-Universal Music PL)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=17720