Najciekawsi przedstawiciele węgierskiej sceny muzycznej na Enea Spring 2018
Data: 16-04-2018 o godz. 19:13:50
Temat: Info


Mōrk reprezentuje niezwykłą muzyczną podróż w głąb super-funkowego, stand-up jazzowego i extreme-popowego mikro świata ludzkich uczuć, poglądów filozoficznych i schizofrenicznych postaci.

Członkowie zespołu, poznawszy się na studiach jazzu, migiem podbili serce budapesztańskiej sceny undergroundowej, grając w prywatnych mieszkaniach i innych nietypowych miejscach zanim wspięli się na szczyty takich scen jak te w Sziget, A38 Ship, Akvárium Club i innych znanych europejskich klubach. Zaliczone mają również koncerty na Reeperbahn i ELB JAZZ w Hamburgu czy podczas Seazone w Sopocie oraz na tegorocznych edycjach festiwali Tallin Music Week i Eurosonic NL. Poza występem na Spring Breaku będzie można zobaczyć ich w innych polskich miastach:

(Mörk)

18.04 - Warszawa, Chmury
19.04 - Łódź, Format
20.04 - Poznań, Spring Break
21.04 - Poznań, Balcony TV
22.04 - Kraków, Drukarnia


Szwedzka piosenkarka i kompozytorka Antonia Vai o węgierskich korzeniach, urodzona i wychowana W Sztokholmie, przeprowadziła się do Budapesztu niespełna 5 lat temu, gdzie od razu zaczęła grać „pierwsze skrzypce”. Rozpoznana tam jako „diva bohemskiego soulu”, przykuła uwagę węgierskich stacji telewizyjnych i radiowych, zdobyła nominację Artisjusa do nagrody „Songwriter of the Year”, dzieliła scenę z takimi międzynarodowymi sławami jak Selah Sue czy Yasmine Hamdan i zagrała niezliczone koncerty na festiwalach i w klubach w całej Europie.

(Antonia Vai)

Poza występem na festiwalu Spring Break Antonię Vai będzie można spotkać w Polsce przy trzech innych okazjach:

18.04 - Kraków, Dworek Białopradnicki
19.04 - Wrocław, Wyspa Tamka
20.04 - Poznań, Spring Break

Niedawno Vai wypuściła klip do piosenki „Mad Heart” ze swojego ostatniego albumu „Ritual”. Utwór opowiada o dzikiej naturze serca, które tętni niekontrolowaną miłością i walczy przeciwko przyjętym normom. Teledysk jest hołdem złożonym trzem nieprzeciętnym kobietom-radykałom, które zapisały się w historii Węgier. Antonia portretuje je w kontekście swojej własnej historii.


Apey to pseudonim artystyczny Andrasa Arona, mającego bardzo specyficzne podejście do pisania tekstów i komponowania muzyki. Idąc w ślad za Neilem Youngiem i Bobem Dylanem, Apey lubi opowiadać historie, przy czym wplata w nie wschodnioeuropejskie podejście do humoru i wyrażania siebie. Chociaż znany jest głównie ze sceny heavy metalowej, stwarza zupełnie nowy kontekst przestrzeni, na której spotykają się amerykański folk i country oraz europejski grunge.

(Apey)

Apey dał się bliżej poznać szerszej publice dzięki swojemu ostatniemu albumowi „Stranger”, na którym usłyszymy o wiele pozytywniejsze, ale i dojrzalsze brzmienie artysty niż na poprzednich, raczej mrocznych i eksperymentalnych, produkcjach jak „Feathers, Black Flowers”, „Orion” czy „Foxes”.

(Weronika Oszkiewicz- Loco Motion Agency)








Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=17392